foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Anna oma hääl !!!
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 07, 2006 10:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
Eesti Loomakaitse Selts kogub allkirju selle toetuseks, et looma julma kohtlemise eest karistust karmistataks ning karistuseks saaks määrata ka reaalse vanglakaristuse.

Eesti Loomakaitse Selts (ELS) tegi 2006. algul Justiitsministeeriumile ettepaneku karistusseadustiku täiendamiseks selliselt, et looma julma kohtlemise eest saaks karistada ka reaalse vanglakaristusega. Karistusseadustiku muutmise eelnõud täiendati ning sinna lisati karistusi karmistavad sätted, näiteks säte, mille kohaselt oleks kuriteoks ka looma kohtlemine erilise julmusega. Eelnõu on esitatud Riigikogule vastuvõtmiseks.

Et ka ise näidata initsiatiivi üles külasta loomakaitse kodulehekülge ja täida ära vajalikud read.

Suur aitäh kõigile kes annavad oma panuse.

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 07, 2006 11:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Idee küllap isegi õige, paraku määratlemine mis on "Looma suhtes lubamatu teo toimepanemine" on meelevaldne. Jah, on õige kui koerapeksjad ning kassipiinajad saavad korraliku karistuse. Ja need kes on lasknud lehmi ja sigu nälga surra võiks kah vee ja leiva peal olla mõnda aega. Kuid ntx meie kontekstis akvariste kes siin foorumis ("avalikus kohas") on kuulutanud et nad kalad vetsupotist alla lasid ähvardaks vanglakaristus, kalurid kelle tegevus kalade suhtes on vähemalt sama julm (kalad tiritakse kuivale kus nad hukkuvad piinarikkalt, või siis mässivad end võrku kus visklevad surmani, või siis leiavad oma otsa põhjaõnge konksu otsas), regulaarne ning massiline on aga loomulikult puutumatud. Kust läheb siin piir, kes otsustab mis on mis? Mitte et ma arvaks et kalurid tuleks kõik vangi panna või et kalade vetsupotist alla laskmine on õige tegu, lihtsalt kõik pole nii must-valge nagu ehk paistab. Vähemalt minu häält nad ei saa...


Üles
 Teema pealkiri: a
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 07, 2006 05:06 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 01, 2006 07:06
Postitusi: 95
Asukoht: Tallinn
see ei ole vist just väga teemakohane aga stalin olevat vist öelnud:
"kui sureb üks mees/inimene on see kuritegu, kui sureb miljon: statistika"

tegelikult olen ma väga poolt et koerapeksjad ja eluaeg 1,5mse keti otsas loomi hoidjad ning hobuse ja lehmanäljutajad saaksid ikka omale aega järele mõtlemiseks :twisted: .

Mart


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 31, 2007 11:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 30, 2007 06:37
Postitusi: 58
Asukoht: Tallinn - Kesklinn.
Olen ehk liiga karm, aga oleks õiglane kui surma nuhtlus oleks Eestis. :evil:

_________________
K.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 01, 2007 11:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 27, 2006 03:03
Postitusi: 63
Asukoht: Viimsi
Violetion. kirjutas:
Olen ehk liiga karm, aga oleks õiglane kui surma nuhtlus oleks Eestis. :evil:

Looma piinamise, tapmise eest surmanuhtlus? Mida siis veel nendega teha, kes inimese ära tapavad?!

_________________
Kesine: Skalaar, gupy, säga, 2antsu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 01, 2007 11:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 30, 2007 06:37
Postitusi: 58
Asukoht: Tallinn - Kesklinn.
Parandan, väike edit.

Võiks olla surmanuhtlus, sarimõrvaritele jt. Vahest tõesti, võib end välja vihastada, kui üks tapja on vabaks saanud. Mis see 3 aastat talle ikka teeb?. Lastakse uuesti välja. Või siis kui surmanuhtlust poleks, eluaegne trellide tagune mõrvaritele. Aga jah, looma piinajatele, oleks karm see tõesti. :? Ehk siis ühiskondlikku tööd, ja 14a. on nüüd 1a. karistus noortevanglas. Alles oli, kui noortepeol valati kass Torusiili ja pesupulbriga üle (2 plikat tegid seda, pudeli mängus. olid kassi panti pannud). ning kassi karv sulas ära lihtsalt, nüüd on see kass taevas. Tõukass oli veel. :(

_________________
K.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver