foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Juun 19, 2015 11:08 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Lugu selline,
umbes 20a tagasi oli mul esimene akvaarium (80L) - pidasin teda paar aastat
Vähem kui 10 aast tagasi tuli jälle kiiks sisse ja oli taas mul see klaaskast 600L...või noh....neid oli mitu.
ja nüüd juba vana mehena 30 :D on mul jälle akvaariumimaitse suus.
Seekord on olukord selline, et asukoht on magamistuba ja ettenähtud mõõdud on kindlad kuna kindel on kapp millele ta läheb.
kast hakkab olema 370x1600 põhjaga ja 500 kõrge....ehk siis 250L vett

Küsimused on aga seoses sellega, et vaatasin veidi albumeid ja nägin kõigil igasugu pumpasid, controllereid, kanistreid, juhtmeid, voolikuid, taimereid, balloone jne jne jne.
Ja kuna see kõik oli nii võõras siis on tekkinud rida küsimusi:

Kas kalad enam nii ei ela nagu vanasti (Sisefiltri ja soenduspulgaga) ? :D
sest kappi akvaariumi all ei saa ma kasutada asjade peitmiseks ja variant on vaid läbi seina auk teha ja avatud garderoobi paigutada kuhugi....selle jätaks hädajuhuks kui sisesed lahendused on tõesti nii halvad.

Akva mõõtudest tuleneb ka küsimus mida sinna sisse panen sest mul on terve elu kummitanud peas 3 eri akvaariumit ja pole mitte kunagi suutnud nende vahel valida.

1) Taimed skalaarid discused, guraamid, neoonid, gupid
2) chikliidid....oscard.....ei mingeid taimi
3) kuldkalade eri versioonid

Nr1 imponeerib ehk veidi enam kui nr2 ja 2 veidi veel enam kui nr 3 kuid siiski.....ei välistaks 2 ja 3

nr1 - olen katsetanud....taimedega ei tulnud midagi head välja sest karbonaatkaredus on suur 16 või 18+ kuid saaksin kanistriga tuua tartu linna kraanivett....kasvõi igapäevaselt. Valgust oli kah vähe. Ph vale.
nr2 - oscaritele ehk jääks põhjapindala väikseks....viimased kasvasid mul 33cm pikaks kaalused 1,1kg
nr3 - külmavee kaladega mul miski hein isegi kasvas kuid olen väga soojalembeline ja ööpäeva keskmine temp toas on 24-25c

Kes annaks nõu, kes tutvustaks tehnikat? kes aitaks hinnata müra teemat.

EDIT: http://pood.kalake.ee/store/Store/Detai ... uct=500.40 Tundus OK kuid kas veidi väiksemal kujul miskit analoogset on mis 250L akvasse sobiks? Ilmselt toimib see suur siiski paremini :roll: Vähemalt kalakese lehel ei paista mulle midagi sobivamat silma....On mul õigus kui ütlen, et põhja paigutatuna ta hapnikku ei puhu ja vajan lisa kompressorit kuid veepiirile paigutades puhub ka mulle?

Teine võõras teema on LED valgustus, kas tõesti on sellised olemas millega ka taimi kasvatada?


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 28, 2015 12:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
jeff01 kirjutas:
Seekord on olukord selline, et asukoht on magamistuba ja ettenähtud mõõdud on kindlad kuna kindel on kapp millele ta läheb.
kast hakkab olema 370x1600 põhjaga ja 500 kõrge....ehk siis 250L vett

Loodetavasti ikka arvestad ka akvaariumi kohale piisavalt vaba ruumi, et seal saaks toimetada?

jeff01 kirjutas:
Kas kalad enam nii ei ela nagu vanasti (Sisefiltri ja soenduspulgaga) ? :D

See on lihtsalt valikute küsimus. Kui kõike õigesti kombineerida, saab ka üldse filtrita hakkama. Kui miski liigutab vett, siis on lihtsam. Sisefilter on juba samm edasi. Kanisterfilter on aga veelgi etem.
Et millised on kanisterfiltri eelised sisefiltri ees?
- akvaariumis on vähem häirivaid komponente
- kanister muudab akva justnagu suuremaks, sest kanistris oleva vee hulk lisandub akvaariumi mahule
- on võimalus kasutada mitmesugust filtrimeediat, ka ruumi filtrimeedia jaoks on rohkem
- pikem hooldusvälp (mul on kanisterfilter juba poolteist aastat lahti võtmata - tõsi, kasutan ka eelfiltrit)
Võimalik, et unustasin midagi.
Kanisterfiltri miinust juba märkasid - vaja on kuskil akva lähedal lisaruumi. Kallim on ka muidugi.
jeff01 kirjutas:
nr1 - olen katsetanud....taimedega ei tulnud midagi head välja sest karbonaatkaredus on suur 16 või 18+

Vaevalt et see põhjuseks oli. Ehkki muidugi on taimi, mille jaoks see on liiast.
jeff01 kirjutas:
Valgust oli kah vähe.
Kui vähe on vähe? Aga see võis küll põhjus olla.
jeff01 kirjutas:
Ph vale.
Mis see "vale" oli? Liiga kõrge? Kui kõrge? See võis ka põhjus olla.
jeff01 kirjutas:
nr2 - oscaritele ehk jääks põhjapindala väikseks....viimased kasvasid mul 33cm pikaks kaalused 1,1kg

Ühe oskari veaks akva suurus ehk isegi välja. ;)
jeff01 kirjutas:
nr3 - külmavee kaladega mul miski hein isegi kasvas kuid olen väga soojalembeline ja ööpäeva keskmine temp toas on 24-25c

Kisub siis troopikaakva poole jah.
jeff01 kirjutas:
EDIT: http://pood.kalake.ee/store/Store/Detai ... uct=500.40 Tundus OK kuid kas veidi väiksemal kujul miskit analoogset on mis 250L akvasse sobiks? Ilmselt toimib see suur siiski paremini :roll: Vähemalt kalakese lehel ei paista mulle midagi sobivamat silma....On mul õigus kui ütlen, et põhja paigutatuna ta hapnikku ei puhu ja vajan lisa kompressorit kuid veepiirile paigutades puhub ka mulle?

Kui akvas veepind kenasti liigub, siis reeglina saab käbi ilma kompressorita. Kuid miks arvad, et auk seinas on halb mõte? See võimaldaks kasutada kanisterfiltrit ning boonusena oluliselt vähendada mürataset magamistoas. Filtrite tekitatav müra on erinev ja inimeste mürataluvus samuti. Mul oli kunagi korteris akvaarium otse voodi kõrval seina sees, naine ei saanud mitu nädalat normaalselt magada, enne kui ära harjus. Mul endal polnud aga mingeid probleeme unega.

jeff01 kirjutas:
Teine võõras teema on LED valgustus, kas tõesti on sellised olemas millega ka taimi kasvatada?

Jah on. Ntx http://www.ebay.com/itm/Arcadia-Classic ... 338842f490

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 28, 2015 01:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Tänan Reinu viitsimise eest vastata ja aidata :)

akvaariumi kohale jääb ruumi kuni laeni ja 50 kõrgus tundus selline, kuhu kenasti käega kogu põhjani ulatun.....nüüd mil tuli mõte kapi tugevuse nimel sellel jalad alt võtta (varem plaanisin neid lisada) siis võinuks ka kõrgem olla kuid kast on juba tellitud ja jääb nii....olen juba üsna kindel, et kui kunagi aega rohkem ja finants lubab tuleb suurde tuppa ka suur akvaarium. Püüan niikaua siis selle väiksemaga hakkama saada :) (viimane kord alustasin 30nesest ja lõpetasin 600sega) seekord ei tahtnud niipalju vaheetappe teha ja kalu asjata solgutada :D Sellest ehk koorub välja see, miks ma seina ei tahaks augustada sest pean augustama ka teiselpool seina olevat garderoobi kappi ja kui tavasein on parandatav siis kapp veidi keerulisem. Eks käivituse juures tuleb niipalju asju ka korraga osta, et üheks takistuseks ongi finants.

Valgust oli niipalju kui selles juweli akvas poest tulles. (2 toru) Kahjuks arvuliselt ei mäleta
PH-d ei mäleta kuid mäletan, et see oli nii kõrge, et netis leiduvate tabelite rohelisest alast väljas kui seda KHga koos vaadata.

1 oscari korral siis selle ühe kalaga ka asi piirduks? nii tundub igav :D
Olen muidu suur põhjakalade fänn, plecod, antsud catfishid on minu teema kuid põhjapinda on selles akvas vähe...mis seal kõrgemal ujub, polegi nii oluline :D

EDIT: lugesin oma vana teemat kus oli et : PH oli mul 8,4 ja vihmaveega sain selle 7le


Viimati muutis jeff01, Pühapäev Juun 28, 2015 01:49, muudetud 1 kord kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 28, 2015 01:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Kui laiust on ainult 37cm, siis oskaril võib seal päris ebamugav olla, kuna tema täiskasvanud suurus ulatub ca 30 cm-ni. Laius võiks olla vähemalt kaks korda suurem kala pikkusest. Kui ahvenad meeldivad, siis sellise suurusega akvaariumisse saaks 10-13 cm aafriklastega koosluse luua.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 28, 2015 01:51 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
kpl Kalake kirjutas:
Kui laiust on ainult 37cm, siis oskaril võib seal päris ebamugav olla, kuna tema täiskasvanud suurus ulatub ca 30 cm-ni. Laius võiks olla vähemalt kaks korda suurem kala pikkusest. Kui ahvenad meeldivad, siis sellise suurusega akvaariumisse saaks 10-13 cm aafriklastega koosluse luua.


Mõtlen ise kah seda, kas ikka tahan, et kala seal kängu jääks või kasv pidurduks. Samuti on valusam kui on 1 suur lemmik ja see kord otsa saab....pigem olgu kalu rohkem ja kõik võrdselt lemmikud :)

Eks ma loen ja uurin kuid mälu järgi ei käinud need aafriklased kah taimedega kokku....muudkui kujundasid põhja ümber :D


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 28, 2015 01:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No iseenesest pole sel akval põhjapinda sellise mahuga akva kohta sugugi vähe, põhja lühem külg on aga tõesti suht lühike. Kõrgusega on nii, et dekoratiivakval kiputakse seda kõrgeks ajama, aga kui endale järgmise akva kunagi teen, siis kindlasti mitte üle 50 cm, pigem isegi veel vähem. Kõrge akva küll annab eri kihtides olevatele kaladele rohkem ruumi, aga tekitab ka mitmeid probleeme, alates sellest, et vajalik klaasi paksus sõltub otseselt akvaariumi kõrgusest ning lõpetades sellega, et kõrge taimeakvaariumi korral on vaja märksa rohkem valgust kui madala taimeakvaariumi korral, kui on tahtmist madalaid murutaimi kasvatada. Ka hooldada on madalat akvat mugavam.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver