foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Microworms
PostitusPostitatud: Reede Dets 26, 2014 05:18 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 03, 2012 04:27
Postitusi: 51
Pildid: 0
Asukoht: Kuressaare
Kas siinsetest akvaristidest kodus ka kaladele elussööta kasvatab, nagu näiteks microworms või midagi suuremat, mida kaladele elussöödana pakkuda. Selle microwormsi starterkolooniat pole kalapoodides veel kohanud, vb kasvatab keegi kodus midagi, kellelt startetkultuuri saaks :D


Üles
 Teema pealkiri: Re: Microworms
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2014 08:31 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Eesti ei ole akvaristikahuvilisele tõesti sobivaim riik elamiseks - siin ei ole pooli asju. Tuleb neid "banana worms"(pidi üks parimaid olema) netist tellida. Ise pole veel tegudeni jõudnud, aga see on plaanis.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Microworms
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2014 11:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2012 08:29
Postitusi: 110
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
Kas ma olen nüüd ise saamatu või sain netist lugedes millesti väga valesti aru, aga kas neid ussikesi ei kasvatata kaerahelveste, kuivpärmi ja veega?

http://www.worm-cultures.com/bananaworminformation.htm
http://aqualandpetsplus.com/Live%20Food ... oworms.htm


Üles
 Teema pealkiri: Re: Microworms
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 29, 2014 12:23 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 03, 2012 04:27
Postitusi: 51
Pildid: 0
Asukoht: Kuressaare
Kasvavad nad jah sellise toidu peal. Algatuseks olekski vaja saada mingi ports ussikesi kusagilt,kes elu seal käima paneksid. Eluiga pidavat neil seal karbis helveste peal 2-3 nädalat olema,enne kui asi seal käärima ja roiskuma hakkab ning ussikesed surema hakkavad. Enne tuleb lihtsalt natuke usse teise samasugusesse toiduga karpi ümber tõsta ning sigimine võib jälle jätkuda :-)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Microworms
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 01, 2015 03:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Olem kuskil paar aastat valgeliimukaid kasvatanud. Elavad kingakarbi suuruses plastikkarbis, korra nädalas olen sinna kurki, saia, kalatoitu või jahu pannud, kuidas kunagi.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Microworms
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 01, 2015 02:11 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 03, 2012 04:27
Postitusi: 51
Pildid: 0
Asukoht: Kuressaare
shadowcat kirjutas:
Olem kuskil paar aastat valgeliimukaid kasvatanud. Elavad kingakarbi suuruses plastikkarbis, korra nädalas olen sinna kurki, saia, kalatoitu või jahu pannud, kuidas kunagi.



Kui sa neid siiamaani veel kasvatad, oleks kerge huvi starterkultuuri vastu, et saaks ka algust teha ussikolooniaga :D Kahjuks praegu juba vist väljas nii külm, et saatmist nad üle ei elaks?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Microworms
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 01, 2015 04:25 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
On keegi midagi ebay´st tellinud? Kuidas see üldse toimib, Eestisse saadavad? Seal neid usse lademes.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Microworms
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 01, 2015 06:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
On keegi midagi ebay´st tellinud? Kuidas see üldse toimib, Eestisse saadavad? Seal neid usse lademes.

Tellin ebay-st regulaarselt igasugu asju, toimib väga lihtsalt. Vaja esmalt Paypal-is konto luua ja krediitkaart sellega siduda. Kellel pole krediitkaarti, aga on SEB konto, saab internetipangas lihtsalt tekitada virtuaalse krediitkaardi - kasutan seda varianti muide ise neil juhtudel, kui on vaja kasutada internetis maksmiseks just krediitkaarti (a'la http://www.aliexpress.com/ ), kuid on soov maandada riske - virtuaalkaardile saab seada omaette limiidi, nii et seda ei õnnestu nii lihtsalt kuritarvitada kui "päris" krediitkaarti. Paypal aga maandab ka riske, Paypal-iga makstes ei saa kaupmees kätte krediitkaadi andmeid ning lisaks on täiendav Paypal-i garantii pettuste puhuks. Mida kõik ehk kohe ei taipa, on see, et Ebay-l on hulgaliselt tütarsaite, mis kõik toimivad aga sellesama ühe kasutajakontoga. Ingliskeelsetest on peamised http://www.ebay.com/ ja Inglismaa http://ebay.co.uk (viimaselt saab ehk lihtsamini EU vidinaid leida, kaubad ka tihti lähemal kui ebay.com omad), saksa keele sõpradele loomulikult http://ebay.de
Mis puudutab saatmist, siis seda tuleb eraldi kontrollida - saatmisel on tihti piirangud ning mitte einult Eesti osas. Vanasti oli Eestisse probleemne tellida, hetkel see nii hull pole, ntx Itaaliasse paistab olema märksa keerukam midagi saada.
Mingeid ussikesi ja taimi ma siiski talvel ei telliks, küll aga soojal aastaajal. Sama ka mujalt tellides, leidsin ühes Venemaa foorumis kasutajal väga huvitavaid taimi, suhtlesime kasutajaga ning üritame taimi liigutada aga siis, kui ilm soe.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Microworms
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 01, 2015 08:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Selle SEB virtuaalse krediitkaardi ja Paypal kooslusega on minul vähemalt probleeme tekkinud. Aastal 2011-2012 sai eelmainitud kombinatsioonidega täiesti edukalt ebay.co.uk ostutehinguid sooritada kuid aastast 2013 hakkasid "rehad" tekkima. Nimelt ostude tegemisel hakkas Paypal hoiatama et teie virtuaalkaart aegub 1-kuu jooksul (ja mis siis? virtuaalkaardi eluiga oligi ju nii pikk!) ja ostu sooritamine pole sellise kaardiga võimalik. Ma tegin 3 katset (kõik ebaõnnestusid!) ja see paganama paljukiidetud Paypal rullis minu kontolt maha 6€. Mitte millegi eest! Pöördusin antud propsiga SEB poole ja mul õnnestus umbes pool "röövitud summast" tagasi saada, ülejäänu omastas Paypal. Kirjutasin ka Paypal'ile. Sealt tuli mulle tagasi viisakas kirjamulina lalin ja mind tänati probleemse küsimuse eest (kirjutage meile veel!?) ning sooviti mulle uusi edukaid tehinguid. Sellest ajast peale ma enam Paypal'iga asju ei aja. Paypal vana röövel saadab siiani mulle postkasti reklaame "soodsatest pakkumistest". Peaks oma Paypal konto ära kustutama.

Kuidas olid lood SEB virtuaalse krediitkaardiga aastal 2014, kas asi toimis või mitte? :-k
Või on olemas veel turvalisi variante väljamaalt ostlemiseks.

Ma ei sooviks ega tihkaks küll oma tavalise krediitkaardiga ostutehinguid sooritada. Terve Internet on kõrvuni täis vinnilisi "netipahalasi". Ma ei taha "netiröövlitele" loovutada mitte ühtegi eurot ega -senti. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Microworms
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 01, 2015 08:52 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ok. Tänud vastajaile - PayPal`iga olen "sina peal" ja ei kurda. Aga jah, ega talvel ikka vist ei tasu riskida isegi mitte ussikeste tellimisega.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Microworms
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2015 01:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
ertserts kirjutas:
... aastast 2013 hakkasid "rehad" tekkima. Nimelt ostude tegemisel hakkas Paypal hoiatama et teie virtuaalkaart aegub 1-kuu jooksul (ja mis siis? virtuaalkaardi eluiga oligi ju nii pikk!) ja ostu sooritamine pole sellise kaardiga võimalik.

See võib tõesti nüüd probleemiks olla, vanasti oli mul Paypal taga virtuaalne kaart, viimastel aastatel aga päris kaart.
ertserts kirjutas:
Peaks oma Paypal konto ära kustutama.

Kahjuks Paypal on paljuski monopoolses seisus, kui kaubelda ebay-s, siis sisuliselt alternatiive ju pole.
ertserts kirjutas:
Kuidas olid lood SEB virtuaalse krediitkaardiga aastal 2014, kas asi toimis või mitte? :-k

Kasutan seda mujalt ostmiseks ja on toiminud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Microworms
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2015 02:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Jüri T kirjutas:
On keegi midagi ebay´st tellinud? Kuidas see üldse toimib, Eestisse saadavad? Seal neid usse lademes.


Kui sa nüüd konkreetselt eluskaupa mõtlesid, siis jah, sai kunagi mingi paar kolm aastat tagasi Hongkongist või kuskilt sealtkandist äädikausse tellitud (vinegar eels, Turbatrix aceti) ja tulid kohale päris kiiresti ja kenasti, aastaaega ei mäleata, aga talv see vast ikka ei olnud. Pakitud olid väikesesse ümbrikusse mingi äädikast niiske vati sisse. Ümbrik oli sisuliselt lahti, st mitte kinni liimitud vaid peene nööriga kinni seotud. Postitöötajates see igatahes mingeid minuni jõudnud emotsioone ega küsimusi ei tekitanud.
Tellisin selle töö aadressile ja siis oli pärast hea maja peal näidata, et nii lihtne see võõrliikide kohale saabumine sisuliselt ongi.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Microworms
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2015 03:23 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Eks kevadel teen asja ära. Maailm on nagunii selles suunas liikunud (saadetakse kalu ja kõike)=high prioriti mail jne. Lihtsalt istuda ja oodata millal ükskord midagi Eesti poodidesse "tekib" - väga kahtlane üritus, elupäevad saavad vist enne otsa............. :lol:


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver