foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 42 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 29, 2014 10:38 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Riputasin viilu suvekõrvitsat iminapaga akva seinale - nüüd otod maiustavad kuuvalgel :D

Ja kuidagi tuleks taimedele selgeks teha, et ilus oleks kasvada ka kõrgusesse, mitte ainult laiuti...

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 30, 2014 12:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Puukrevetid pidasid meie karmis akvas vastu pea et 1-kuu ja seejärel kustusid ükshaaval.
Samas ega nad eriti ei tundnud huvi helveste (kirjandus väitis et pidavat sööma?) ja põhjatablettide vastu. Ikka ja jälle üritasid akvas filtreerida niigi puhast vett. Tulemusteta. :(

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 02, 2014 09:50 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Vaatan ja vaatan oma akvat ning koguaeg on tunne, et midagi on puudu... Mõni pinnataim? Põhjakala? Või kiusab lihtsalt lõputu tahtmine akvaga sehkendada? Hmph.

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 04, 2014 09:04 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Mässasin siin discustele uue portsu söögi tegemisega; nüüd veel külmutamise vaev ;)
Ise tehes tuleb ikka kõige parem söök, põhikomponent veise süda - seda saab turult hommikuti
Lisaks panin veel suitsu läinud ahvenate marja ja tursa fileerimisest jäänud kõhuääre tükid ning ühe mereanni kokteili.
Vitamiiniks juurde üks apelsin, ja paprika ja paar õunavissi ja varssellerit ja suure küüslaugu pea; kõrvale riivisin porgandi ja lillkapsa juure (vedeles teine kapis) ja kõik omavahel segamine.
Tuleb selline söök et kohe peost söövad :)

Just mõtlesin kuidas aastaid tagasi tegin kõike kaalu järgi ja nii nagu ühes vene foorumis kirjas aga nüüd päheb peamiselt tunde järgi nii, et pool massist oleks veise või kalkuni süda, 1/4 mingit muud kala või mereande ja 1/4 taimetoitu, milles alati paprika ja porgand ja küüslauk sees ja siis vaatan mis veel kapis/laual vedeleb.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 04, 2014 11:12 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Mul küll väiksemad kalad, aga tuli just täna sama mõte, et peaks ühe koduse söögi kokku keerama :) Uue nädala alguses katsetan...

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 04, 2014 11:22 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Avastasin, et mul klaasi peal "green spot alge". Lugesin, et saab edukalt lahti kaaliumfosfaadiga, mis peaks olema üks väetise osa. Hakkasin mõtlema, et kuidas saab vetikast lahti lisades juurde toitaineid? Äkki keegi aitab?


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 05, 2014 10:09 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Kaladel oli täna paastupäev. Nüüd õhtul istun arvuti ees ja tunnen, kuidas hunnik pisikesi silmapaare mind solvunult piidleb. Tundub, et hauvad kättemaksu... :shock:

timofeje kirjutas:
Avastasin, et mul klaasi peal "green spot alge". Lugesin, et saab edukalt lahti kaaliumfosfaadiga, mis peaks olema üks väetise osa. Hakkasin mõtlema, et kuidas saab vetikast lahti lisades juurde toitaineid? Äkki keegi aitab?

Ma olen vetikate teemal veel üsna algaja, aga... Niipalju on mulle veebist lugedes silma jäänud, et üheks GSA tekkepõhjuseks võib olla fosfaadipuudus - seega fosfaadi lisamine peaks aitama.

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 06, 2014 12:22 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
timofeje kirjutas:
Avastasin, et mul klaasi peal "green spot alge". Lugesin, et saab edukalt lahti kaaliumfosfaadiga, mis peaks olema üks väetise osa. Hakkasin mõtlema, et kuidas saab vetikast lahti lisades juurde toitaineid? Äkki keegi aitab?



Ise küsin, ise vastan:
Kuna kasutan Excel'i asemel Chemihyd Des'i, mis vahel otsa saab ja pudeli lõppedes on vist küllalt lahtunud, siis toitainete külluse ja süsiniku puudusel hakkas märku andma GSA. Eile ostsin uue pudeli ja lisasin tavalise doosi, mis eelneva lahtunud pudeliga võrreldes hulka tõhusam. GSA hakkas tõenäoliselt keemiale alla vanduma ja lagunema, aga bakterid said sellest vaid hoogu. Kui eile hommikul oli tagumine sein ilusti õrnalt täpiline, siis praeguseks on see 100% puhas. Hägusus hakkab kah vaikselt kaduma.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 06, 2014 11:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
timofeje kirjutas:
Avastasin, et mul klaasi peal "green spot alge". Lugesin, et saab edukalt lahti kaaliumfosfaadiga, mis peaks olema üks väetise osa. Hakkasin mõtlema, et kuidas saab vetikast lahti lisades juurde toitaineid? Äkki keegi aitab?

Sellega on aga nii, et mitmed kodanikud on väitnud, et kui fosfaatide taset tõsta kõrgeks, siis GSA taandub. Ja mitte lihtsalt kõrgeks, vaid ikka päris kõrgeks - jutt on 2-3 ppm tasemest! Kuna endal pole GSA probleemiks olnud, siis ei ole saanud väite tõesust kontrollida.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 09, 2014 04:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Kivivilla eemaldamine tillukestelt taimejuurtelt on tüütu. Aga tulemus on seda väärt.

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 12, 2014 04:09 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Mmm... tuleb vist mõni ilus pinnataim ka leida, siis oleks vinks-vonks :)

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 12, 2014 07:17 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 24, 2014 07:35
Postitusi: 225
Pildid: 20
Asukoht: Kiili vald
Mul on pinnataimi jagada!


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 14, 2014 03:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Inka kirjutas:
Mmm... tuleb vist mõni ilus pinnataim ka leida, siis oleks vinks-vonks :)

Ilu on vaataja silmades. :) Salvinia natans-it oleks pakkuda. Aga see tundub olema väiksemate lehtedega vorm, varem on mul olnud ka oluliselt lopsakamat Salvinia-t. Või siis pole nii head tingimused hetkel kui varem.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 15, 2014 05:09 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Okt 10, 2012 06:28
Postitusi: 76
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
Ostsin AD CO2 2l professional süsteemi ja nüüd nuputan, kuidas reduktorile saaks magnetklapi külge panna. Millegipärast on ka tagasivooluklapil traat sees, mis turritab otsast välja. Äkki on keegi paigaldanud ja oskab nõu anda.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 15, 2014 09:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 15, 2003 04:15
Postitusi: 494
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa
Inka kirjutas:
Mmm... tuleb vist mõni ilus pinnataim ka leida, siis oleks vinks-vonks :)


Mulle meeldib pinnataimedest jällegi räni-kardhein (Ceratophyllum demersum). Sain selle väikese tükikese akvapoest krevettidega kauba peale ja praeguseks on 10 cm pikkusest jupist sirgunud mitukümmend cm pikk kaunis taim. Aga nagu Rein mainis - ilu on vaataja silmades :wink:

_________________
450L taimeakvaarium
Hemigrammus ocellifer
Paracheirodon axelrodi
Trigonostigma heteromorpha
Krevetid


Üles
 [ 42 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver