Nüüd siis on ka ürituse organiseerijatega läbiräägitud ja selgunud algsed lähtekohad. Esiteks ei ole organiseerijatel midagi peale natukese raha
. Teiseks on veepäevade temaatika seotud Pärnu lahe elustikuga ja kõik mis merega seondub ja taheti kohalikke merekalu sinna torusse ujuma
Päris hea mõte. Ma küll ei kujuta ette, kuidas oleks võimalik elusaid räimi keset suve saada sinna purki
. Muud kalad on ilmselt liiga suured. Ühesõnaga mere ees tõstan mina käed püsti.
Ilmselt saaks ikka sinna tekitada mingi troopika akvaariumi, põhjakruusa, pikkade taimede (näiteks Egeria densa) ja väikeste parvekaladega. Mullirida jookseks ka keskelt üles ja valgus oleks peal.
Tegin ka natuke joonistamistööd ja leidsin, et põhi võiks olla umbes 50cm kõrgusel. Siis mahuks toru alla ka kogu vajalik tehnikakrempel kenasti ära. Põhja plaaniks esialgu ainult paar läbiviiku, üks õhukivile ja teine soojenduspulgale.
Küsimus jääb aga põhjapaksusest. Sellel on ikkagi 1,5m kõrgune veesammas. Kuna toru on akrüülklaasist (Plexiglas XT), siis peaks ka põhi sellest materjalist olema. Proplastikus on PMMA liimi (ACRIFIX®), mis need omavahel igaveseks ühendab. Mingi silikooniga ei julge küll jamada.
Samuti teeb muret õhukompressori leidmine, ilmselt iga köks veesurvele seal vastu ei saa. Palju see veesurve üldse võiks olla, mida pump ületama peab?
Soojendiks kõlbab ehk Jäger soojendi 300W. Peaks vast piisav olema, et suvekülmadele vastu seista. Soojendi plaanin panna tagurpidi põhjast läbi, nii et saab põhjaalt reguleerida.
Kuidagi tuleb tekitada ka torule kaane osa, millesse paigutada valgustus. Kuna Pind on kettakujuline siis arvan, et PowerLED oleks vast kohane.
Need on kõik alles tehnilised mured ja ideed. Kalade ja taimedeni pole üldse jõudnudki. Ehk on võimalik kalad mingist firmast rentida