foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kummaline lugu
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 30, 2014 06:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Kevad on käes ja loodus tegeleb usinalt elluärkamisega. Nii ka minu akvaariumis. Mõõksabad ja platid poegivad ohjeldamatult ja taimed kipuvad akvaariumist välja kasvama. Tegin eelmisel nädalal akvas suurpuhastust. Filtrisse kogunenud saasta olen tavaliselt koos filtriveega ämbrisse valanud, et sellega lilli kasta (suurepärane väetis!). Kastsin lilled ära ja valasin ülejäägi väikesesse liitrisesse kastekannu, mis seisab mul kööginurgas tooli all. Nädalapäevad ma seda ei puutunud, aga eile vaatasin, et pajutibudega lillevaasis napib vett, panin uue vee ja lisasin kastekannust veidi akvavett, noh nii väetise mõttes. Täna hommikul nautisin just oma hommikukohvi ja lasin pilgul niisama uidata, kui äkki köitis mingi vilksatus klaasist lillevaasis mu tähelepanu. Vaatasin tähelepanelikumalt ja ehmusin. Vaasis ujus rahulikult väike punane mõõksaba, näkitses midagi pajuoksa küljest ja ei ilmutanud mingit paanikat! Logistika oli siis järgmine: päris maimuna oli ta ilmselt sattunud filtrisse, sealt ämbrisse, siis kastekannu ja lõpuks lillevaasi. Kogu tsükkel kestis oma tubli nädala või veel rohkemgi. Milline elujõud võib ikka olla ühes väikeses olevuses! Loomulikult võtsin ma ta lillevaasist välja ja lasin akvasse tagasi. Loodetavasti ei saanud ta nii suures ruumis peapööritust :D

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kummaline lugu
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 01, 2014 12:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kummaline lugu õnneliku lõpuga. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kummaline lugu
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 02, 2014 06:48 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 23, 2012 02:31
Postitusi: 95
Pildid: 1
Asukoht: Harjumaa
Sama jama siin taimed kasvavad ja Platyd paljunevad kiiresti.
Varsti peab jagama neid laiali või siis lisa akva ostma :D


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kummaline lugu
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 13, 2014 08:05 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Mina avastasin oma suurest lillepotist ancistruse tite müttamast.Õnneks ei olnud ta paarist minutist kauem seal ilma veeta olnud.Pesin teise mudast puhtaks ja saatsin ka suurde akvasse.Oli ilmselt samuti titena kanisterfiltrisse sattunud ja seal umbes 2cm pikkuseks kasvanud.Vahel ikka juhtub. :wink:

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver