foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Anum vee ettevalmistamiseks
PostitusPostitatud: Reede Nov 08, 2013 12:04 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 25, 2013 10:30
Postitusi: 33
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Pole lolle küsimusi, vaid loll on see, kes ei küsi :oops:

Palun nõu: hetkel valmistan vett veevahetuseks ette suurtes kaanega ämbrites. Tekkinud on olukord, kus vannitoas on pidevalt mitu ämbrit seismas. Mulle sobiks paremini, kui oleks üks suurem anum ja kogu ettevalmistusel olev vesi oleks selles. Sooviksin sellist, aga pole kuskil poes silma jäänud (ei akvaristika ega tavapoes).
Kuidas Teil vee ettevalmistamine lahendatud on (kui suures anumas seda teete, mis on selle plussid-miinused ning kust selle anuma hankisite)?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 08, 2013 01:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 08, 2012 06:40
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Harku
Mina lasen vett muidugi otse kraanist, aga kasuta tavalisi kanistreid.

Aga sifoonin sellistesse: http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/au ... st-korgiga

_________________
https://www.rehvid365.ee Suverehvid, Talverehvid
https://www.autokaubad24.ee Autokaubad, Varuosad


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 08, 2013 03:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ntx http://www.bauhof.ee/aed/aianoud/kanistrid.html
Aga voolikuga kraanist saab lihtsamini.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 08, 2013 04:06 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 25, 2013 10:30
Postitusi: 33
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Tänud vastuste eest - just midagi sellist ma silmas pidasingi :)

Aga, see otse kraanist, tekitas kohe uue küsimuse - otse kraanist akvaariumi? Kui jah, siis kas Te enne nt Biotopoliga segatult vett seista ei lase?


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 08, 2013 04:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Segame veekonditsioneeri otse akvaariumisse. Mingi 1000 liitrise akva korral linnakorteris on üsna keeruline vett ette valmistada.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 08, 2013 05:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 08, 2012 06:40
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Harku
Mina ei kasuta ja ei hakka ka kasutama. Aga eks kõik oleneb alati tingimustest...

_________________
https://www.rehvid365.ee Suverehvid, Talverehvid
https://www.autokaubad24.ee Autokaubad, Varuosad


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 08, 2013 05:58 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 25, 2013 10:30
Postitusi: 33
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Kas see otse vette segamine kaladele kuidagi kehvasti ei mõju? Olen otse vette lisanud suurema (kui 30%) veevahetuse korral Seachem Stability't.

Ega ma suurema kanistri otsingul ka seetõttu - et hetkel 2 akvat ja kuna kord nädalas vahetan osaliselt vett, siis ämber akvasse ning kohe uue veega seisma (nii on jagatud veevahetused - suurem nädalavahetuse ja väike nädala sees). Nüüd aga on plaanis (juba ka välja valitud) soetada veel üks 240L-ne juurde ja seetõttu tunduski see ämbrite trall juba liiga ruumi mahukas. Aga kui otse kraanist vette ning Biotopol kohe otsa on ok, siis see sobiks veelgi paremini :D


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 08, 2013 08:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2012 08:29
Postitusi: 110
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
Ma ise ei ole lasknud seista(vähemalt mitte viimased 8 kuud). Tõmban vee välja, lasen plänni uue vee, lsain väetised ja biotopoli ning akvasse tagasi. Väike plaan on, et peaks bauhofist mingi vooliku ostma. Ei viitsi enam anumaga jännata.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 08, 2013 09:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
FKC kirjutas:
Kas see otse vette segamine kaladele kuidagi kehvasti ei mõju? Olen otse vette lisanud suurema (kui 30%) veevahetuse korral Seachem Stability't.

See on nüüd küll vale asi, see on bakteripreparaat. Ega see kahju ka ei tee ning bakterisegudest on üks parimaid, kuid kui vees on kloori, siis selle vastu see küll ei aita.
Veekonditsioneeridest üks parematest on Seachem Prime, selle kasutamise kohta kirjutab Seachem:
Use 1 capful (5 mL) for each 200 L (50 gallons*) of new water. This removes approximately 1 mg/L ammonia, 4 mg/L chloramine, or 5 mg/L chlorine. For smaller doses, please note each cap thread is approx. 1 mL. May be added to aquarium directly, but better if added to new water first. If adding directly to aquarium, base dose on aquarium volume. Sulfur odor is normal. For exceptionally high chloramine concentrations, a double dose may be used safely. To detoxify nitrite in an emergency, up to 5 times normal dose may be used. If temperature is > 30 °C (86 °F) and chlorine or ammonia levels are low, use a half dose.
Ehk siis võib ka tootja juhendi järgi otse akvaariumi lisada, sel juhul tuleb arvestada veekonditsioneeri kogus kogu akvaariumi vee kohta, eraldi värskesse vette lisades kulub vähem. Ja nagu võib lugeda, võib ka kahekordset doosi kasutada, isegi kuni viiekodne doos on OK. Võrreldes teiste veekonditsioneeridega on Prime eeliseks see, et lisaks tavapärasele klooriühendite ja raskemetallide neutraliseerimisele (ka viimast ei oska mitte kõik veekonditsioneerid) muudab ta ohutuks ka ammoniaagi, nitriti ja nitraadid - sobib hästi käestläinud akva päästeoperatsioonil kasutamiseks.
Vee enne akvasse panemist kusagil seista laskmine on loomulikult parem kui otse akvasse laskmine. Paraku kõigil pole see võimalik ja mõned lihtsalt ei viitsi. :) Kuna aga õigesti toimetades saab ka otse akvasse lastes ohutult hakkama, pole ka sel moodusel viga midagi.
Ja pole ka Biotopolil ja teistel veekonditsioneeridel viga, kõlbavad ka kasutada küll.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Reede Nov 08, 2013 10:48 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 25, 2013 10:30
Postitusi: 33
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Homme siis Kalakesse minek :)

Tänud info eest!
Plaan siis järgmine:
* väikse akvaga jätkan sama rutiini: vesi Biotopoliga (Biotopoli varuga soetatud) seisma ning peale veevahetust Seachem Stability otse akvasse
* suurema jaoks soetan Seachem Prime ning katsetan seda veevahetust otse kraaniveest

Eks siis mõne aja pärast paistab, kas kanistrit üldse mõtet soetada või mitte :D


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 09, 2013 06:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Minagi teen nii et lasen köögikraanist vee spets voolikuga otse akvasse. Kusjuures vooliku ja plastist otsikud pidin ehituspoes ise oma peaga välja mõtlema sest kohalik noor müüja-nõustaja ütles mulle et neil pole selliseid üleminekuid kunagi olnud ning soovitas mulle hoopis mingit teist kallihinnalist lahendust. :lol:

Muidugi oleks elegantne lahendus selline kus veevahetus toimuks iganädalaselt automaatselt, ilma ämbriteta. Mulle see variant oleks vägagi südamelähedane.

35-40% vett võtan ämbriga akvast välja akvapõhja sifoonides. Pärast veevahetust lisan akvasse JBL Biotopol veekonditsioneeri. Hiljem tegutsen juba nii et kui 250ml pudel tühjaks saab siis ostan juurde kilepakendis 625ml JBL Biotopol'i. Viimast hakkan valama tühjenenud pudelisse mille korgi küljes on ml mõõdikud. Hinnavahe on märgatav, 250ml algne pudel maksab 8.30€ ja 625ml aga 8.60€.

Minul poleks korteris mitte kusagil ruumigi et hoida suuri statsionaarseid veeanumaid ja vaevalt et ma suudaks oma perele põhjendada "ilusate veekanistrite" olemasolu vajadust meie korteris. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 09, 2013 08:04 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 25, 2013 10:30
Postitusi: 33
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
"vaevalt et ma suudaks oma perele põhjendada "ilusate veekanistrite" olemasolu vajadust meie korteris" :lol: (võttis naerust pisara silma :oops: )

Käisin Kalakeses ära ning soetasin endale nii Seachem Prime, kui AQUA-IN-OUT komplekti JBL-i toodangust, millele on vaja veel juurde osta vaid ehituspoest voolik ja siis testima :)

Kuigi tänaseks oli planeeritud vaid ühe akva veevahetus (vesi eelnevalt ettevalmistatud Biotopoliga), siis tegin ära ka teise akva veevahetuse - kraanivee ja Seachem Prime-ga. Eks näis nüüd, kuidas kalad kohanevad ja mida näitavad hilisemad veetestid. Kui edaspidi hakatagi kasutama kraanivett otse akvaariumi, siis saabki kõik puhastus-ja korrastustööd akvades planeerida ühele päevale (ja ei mingit jama, et pidevalt 2 suurt ämbrit veega nurgas) + kui lisandub üks veel suurem akva juurde, siis ei pea ka kanistritele üle minema :D

Tänud kõigile soovitajatele - oma targa ajuga oleksin vannitoa varsti täiesti ära ummistanud anumatega :)


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 09, 2013 08:17 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ise lasen ka otse kraanist. Aga olen mõelnud nt. Tallinna veevärgile. On siis seal nii olulisel määral vees kloori? Kui vahetada akvaariumis väiksem kogus 2X nädalas? Ma ei saa aru mis kloorikogustest jutt käib? See on ju "joogivesi". Kui selline vesi suudab hävitada(kahjustada) nitrobaktereid, peaks see sissejooduna pikemas perspektiivis olema ju täiesti tervist laastav?


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 10, 2013 02:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Inimese ja kala tundlikkus vee lisandite osas on kaunikesti erinev. Ntx vaske loetakse inimesele ohutu olevat 1,3 mg/l, kaladele aga 0,02 mg/l. Klooriühendite sisaldust loetakse inimesele ohutuks 250 mg/l, Tallinna Vee andmetel oli Tallinna joogivees 2012.a. kloriidi 26 mg/l. Kaladele loetakse kloorisisaldust 0,1 ppm (enam-vähem sama mis 0,1 mg/l) väga mürgiseks, surmavaks võib väidetavalt saada juba 0,2-0,3 mg/l - pole ise katsetanud ega kavatse ka seda teha, nii et ei oska kinnitada ega ümber lükata. Kalade vastuvõtlikkus on erinev, kloorisisaldus vees ilmselt ka varieerub - küllap see 26 mg/l on veepuhastusjaamas mõõdetud. Ja kui vahetada 10% veest, siis on loomulikult akvaariumi jõudva kloori hulk palju väiksem kui 50% või 80% - seepärast räägingi, et suure veevahetuse korral tuleb tingimata kasutada konditsioneeri, kui kraanivees on kloori. Aga kui kasutaks kloori sisaldavat vett, siis ise pruugiks küll alati veekonditsioneeri. Väidetavalt vihmade ning lume sulamise ajal suurendatakse mõnikord veepuhastusjaamades vette lisatava kloori hulka, nii et siis on risk tavapärasest suurem.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 10, 2013 02:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Rein jõudis just ette aga tahtsin sama välja tuua. Inimene sööb shokolaadi samas koerale on see kahjulik ja suuremates kogustes isegi eluohtlik. Kõigile ikka võrdusmärki ei saa panna.

Oma kogematusest saatsin algus ajal ilma konditsioneerita jõevähid taeva, kuigi vahetasin vett paari päeva tagant. Nyyd tagant järgi võiks öelda, et tihe veevahetus oli ilma konditsioneerita karuteene jõevähkidele.


Üles
 [ 27 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver