foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kassid ja akvaarium
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 13, 2013 05:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 30, 2010 11:49
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: lõuna eesti
Küsimus sellline. Tekkis mõte et loomadevarjupaika, "kasside tuppa", kus nad vabalt ringi jooksevad, paigutada väike akvarium. Mõte seisnes meelelahutuse pakkumises kassidele. Otseloomulikult kaanega kaetud ja ligi pääsemine välistatud, pigem küsimus, kas kalad harjuvad sellega ära sellise pingsa pideva jälgimisega, või tekitaks see omajagu stressi ?

_________________
25L nano - suured krevetid
54l - gupid ja kaks antsu
160L - igasugused tegelased


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 13, 2013 07:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
ei juhtu midagi. Mul kass lausa jõi akvast vett aga kalu ei puutunud vaid jälgis huviga nende sebimist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 13, 2013 07:37 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 15, 2013 09:39
Postitusi: 61
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Minul kas ründab akvaariumis olevaid kalu siiani ja kalad ehmatavad isegi vahel. Kraabib käpaga akvaariumi klaasi jne. Et eks ta ikka mõjutab kalade elviisi. Seda enam kui kasse on mitu. Võibolla teha mingi vaheklaas väikse tühimikuga siis ei mõjuta nii palju kalu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 13, 2013 07:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Greenindeed, päris kummaline mõte. :)

Kui "kasside tuppa" paigutada akva siis peab see akva olema kindlasti pealt suletud, et kassidel poleks võimalust toppida oma karvast käpakest akvasse ja seal ringi sulistada. Tuleks arvestada sellega et need kassikesed on erinevate iseloomude ja käitumismallidega. Ühed vahiksid akvat eemalt, teised toksiksid käpaga klaasi, kolmandad hüppaksid vastu akvat ja neljandad roniksid akvale. Kasside puhul on seegi asi et võivad hakata närima akvasse suubuvaid 220V filtri-, soojenduspulga- ja valgustijuhtmeid. Olenevalt akva suurusest tuleks arvestada sellegi ohuga et kui kassil ikkagi õnnestub kuidagi akvasse pugeda või kukkuda siis võib loomake seal ära uppuda. Näiteks hetkel suvisel ajal on eramajades selline kurb lugu et veetünnidesse upuvad hulgi ära oravad ja linnud (kukuvad juues sisse ja ei saa enam välja).

Kombinatsiooni kassid ja kalad puhul on kindlasti mingil määral stressitekitajaks neljajalgsed karvapallid. Enamus kalu näevad hästi akvast välja ja on akva ümbruses toimuvaga igati kursis. Pakun et kehvasti näevad igasugused põhjas elavad kalad (nt. Coridoras), vähemalt nad ei tee eriti välja sellest mis väljaspool akvat toimub. Kalade valliku suhtes peaksid sa kindlasti tegema eeltööd. Pakuksin et ehk sobiksid sellisesse kassidega asustatud toa akvasse väikesed parvekalad. Muidugi oleneb akva suurusest kuid väikesed parvekalad võiksid olla min. gruppides 6-8tk, siis tunneksid nad end turvalisemalt.

Samas on olemas mingi võimalus et teatud aja pärast ei tee kalad enam kassidest välja sest saavad aru et väljapool akvat kaootiliselt ringi põrkuvad karvapallid endast erilist ohtu ei kätke.

Vahest keegi akvaristist kassiomanik oskab täpsemalt kommenteerida kasside ja kalade kooselu võimalust. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 14, 2013 07:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mõte on põnev aga ma oleks veidi skeptiline. Kellele sellega meelelahutust või silmailu pakutakse? Kassidele? Neid huvitab pigem akva soe kaas - seal peal magavad minu omad suure mõnuga. Kalu jälgitakse ehk alguses aga hiljemalt aasta pärast ei vaata kass neid enam üldse.
Inimesel on muidugi kena vaadata akvat kus peal ja ümber kari kasse. Akva töötab ka mõnusa valgustina kuid ikkagi..see on nagu kena foto koerast, kelle käppade vahel tukub kassipoeg: võimalik aga kuidagi vale.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 14, 2013 09:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 30, 2010 11:49
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: lõuna eesti
Meelelahutust muidugi kassidele, kellele muule. Mul kodus kass tunneb aegajalt huvi kalade tegevuse üle sellest hoolimata et akva mitu aastat siin.
Ja kindlasti oleks huvi suurem kui oleks tegemist suletud ruumi ja vähema tegevusega. et siis sooviks leida lahenduse, lambad terved, hundid söönud.

need kõik võiksid julgesti postitada kelel kogemusi kasside ja kalade kooseluga :)

a, rääkides koerast ja kassipoegadest, eelmise suve kaader :P
http://picpaste.com/400500_432076950167 ... woR8vR.jpg

_________________
25L nano - suured krevetid
54l - gupid ja kaks antsu
160L - igasugused tegelased


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 17, 2013 07:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Oma kogemuste põhjal soovitan teha kassikarja keskele mineva akva kaane võimalikult tugeva ja kindlalt kinni oleva. Ei, ma ei arva, et mõni hakkaks kangutama aga vähemasti minu kassid magavad pidevalt akva kaane peal sest see on soe ja ülevaatlik koht. Kujuta nüüd ette kui kaanel on mitu kassi...
Nähes täna hommikul, kui osavalt oli hetkel minu juures "hotellis" olev kass sahtli lahti näppinud...akva kaas peab ikka korralikult kinnitatud olema...

Minu kassid tundsid kalade vastu veidike huvi vaid päris noorena. Nüüd ei huvita üldse. Üks kassidest jõi vahetevahel akvast vett tegemata katset all ujuvaid neoone püüda.

Nii et kooselu on võimalik.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 17, 2013 08:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Ma ei ole märganud, et meie kassi kalad nii väga huvitaksid. Ta on juba ammu aru saanud, et kindel klaas ja vesine värk. Kui kaan pealt lahti on, siis tuleb uudistama. Aga akva vett eelistab juua, ei tea miks? Ja loomulikult on akva pealne parim magamise koht (soe ja hea üldvaade toale), juhul kui keegi just arvutiga suhelda ei taha. Vastasel juhul on parim koht arvuti klaviatuur (nagu hetkelgi) :)

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 23, 2013 07:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 30, 2010 11:49
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: lõuna eesti
Vana teema, a tuli enda seletus miks kassidele meeldib juua akvaariumist. Ma arvan, et tegemist on "ürgse" instinktiga . Looduses, mida suurem veekogu, seda suurem lootus et vesi on puhtam ja ohutu juua. Sellepärast akvaarium ahvatlebki. Minu oletus

_________________
25L nano - suured krevetid
54l - gupid ja kaks antsu
160L - igasugused tegelased


Üles
 Teema pealkiri: Re: Kassid ja akvaarium
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 20, 2013 08:41 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
greenindeed kirjutas:
Küsimus sellline. Tekkis mõte et loomadevarjupaika, "kasside tuppa", kus nad vabalt ringi jooksevad, paigutada väike akvarium. Mõte seisnes meelelahutuse pakkumises kassidele. Otseloomulikult kaanega kaetud ja ligi pääsemine välistatud, pigem küsimus, kas kalad harjuvad sellega ära sellise pingsa pideva jälgimisega, või tekitaks see omajagu stressi ?

Oleneb täiesti kassi iseloomust. Üks vahtis tuima näoga akvaariumit ja käis seal peal magamas , teine aga läks päris lolliks, muudkui hüppas ning kargas üritades kalu "katsuda".

_________________
kauplus " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
katrin@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 20, 2013 11:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kindlasti oleneb kõik konkreetse kassi iseloomust ja eelistustest aga... nii palju kui mina olen näinud, eelistavad nad juua suvalistest kohtadest (ka nt. pisikesest plastiktopsist kus lilled sees) aga mitte iialgi neile mõeldud veenõust. Ei tea, miks see nii on aga on.
NB! Lihtsalt teadmiseks, mis võib juhtuda. Akva koristamisel ei pruugi (taha ?) kass alati aru saada, et kaas üles tõstetud ja vesi lähedal. Kiisu maandus pritsmetesajus peaaegu scalarele lagipähe. Mõlemad ehmusid. Kassi kuivatasin ära, salarele andsin kosutuseks ussikesi...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 20, 2013 11:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Felch kirjutas:
Kindlasti oleneb kõik konkreetse kassi iseloomust ja eelistustest aga... nii palju kui mina olen näinud, eelistavad nad juua suvalistest kohtadest (ka nt. pisikesest plastiktopsist kus lilled sees) aga mitte iialgi neile mõeldud veenõust. Ei tea, miks see nii on aga on.

Nii on tõesti miskipärast.
Felch kirjutas:
NB! Lihtsalt teadmiseks, mis võib juhtuda. Akva koristamisel ei pruugi (taha ?) kass alati aru saada, et kaas üles tõstetud ja vesi lähedal. Kiisu maandus pritsmetesajus peaaegu scalarele lagipähe. Mõlemad ehmusid. Kassi kuivatasin ära, salarele andsin kosutuseks ussikesi...

See on põhjus, miks oma akva mis plaanitud lahtiseks pean jälle teisiti tegema - kassile meeldib igal pool ronida ja hüpata, karta on et ta trepilt ka akvasse hüppaks. :(

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 21, 2013 08:37 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 17, 2008 09:46
Postitusi: 40
Asukoht: Tartu
Oli kord juhtum, kus pidin gupid akvast välja võtma ja panin nad u. 3 l klaaskaussi ajutiselt. Kass tuli uudistama, midagi ei teinudki, ainult vaatas. Kuid kui kass kõrgus kausi kohale, olid gupid hetkega kõige kaugemas ääres. Ju nad ikka nägid ohtu endale.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 21, 2013 08:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mul miskipärast rohkem taksilaadne koer kaladest huvitet kui kass. Ühel akval (kuldakaladel) kant peal pole. Sealt siis kass vahest joob. Olen püüdnud kassi ka akvasse pista, aga ajab end harali ja kohe mitte ei taha minna.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 21, 2013 10:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 17, 2006 06:26
Postitusi: 157
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
KRA kirjutas:
Mul miskipärast rohkem taksilaadne koer kaladest huvitet kui kass. Ühel akval (kuldakaladel) kant peal pole. Sealt siis kass vahest joob. Olen püüdnud kassi ka akvasse pista, aga ajab end harali ja kohe mitte ei taha minna.

Ega sa piraajade akvasse teda panna ei taha?


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver