foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: akvaarium seina?
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 18, 2013 08:10 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 17, 2013 07:00
Postitusi: 7
Asukoht: eesti
Hei!

Kuna elamine on väiksemat sorti, ja seine on palju, siis tuli pisikene mõte. Aga! Nüüd on probleem - sein on paks 19,3cm. Arvan, et mõlemalt poolt seina saaks lisa 1-2cm kui lisada veel ümber selline "raam".

Kui hästi saavad nt pisemat sorti kalad hakkama 19,3cm * 100cm* 50cm suuruses akvaariumis?
Näiteks pisemat sorti midagi gupi laadset?

Ruumala tuleks sellel siis 96500 cm/kuubi kohta mis teeb 96,5 l . Aga minu küsimus on selles, et kas mingeid "kõrval mõjusid" ehk see 19,3cm (+ 4cm) laius kitsaks ei jää - ehk on ta pisemate kalade jaoks sobilik?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 18, 2013 11:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Kindlasti sobib see pisemate kalade jaoks nt tetrad

pika kitsa akva puhul on probleemiks korraliku vee ringluse tagamine
Sisse saab pana küll mingi lisa veepumba mis vett siis ringi keerutab.

Seina sisse panekul soovitaks planeerida kohe ka välisfiltri asukoht.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 18, 2013 12:07 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 17, 2013 07:00
Postitusi: 7
Asukoht: eesti
Seda tulebki tõesti hakata mõtlema (filtri asukohta), ning pumba kohta on sarnane plaan mis Te postituses kirjas oli.

Ise-enesest kas paar gupit ei oleksid mõeldav (egas nemadki nii suured ole)?


Viimati muutis polt6je, Neljapäev Apr 18, 2013 12:09, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 18, 2013 12:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 10:14
Postitusi: 141
Pildid: 1
Asukoht: hiiumaa
Kas alust natukene laiemaks ei anna teha?
Mõlemalt poolt +10cm teeb kokku pea 40cm.
Nurktoed alla ja....


edu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 18, 2013 12:11 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 17, 2013 07:00
Postitusi: 7
Asukoht: eesti
No ma mõtlen jah, et mõlemalt poolt veidi "üle" lasta - egas 20cm on ka suur võit (mõlemalt poolt 10).

Teine variant on see, et n.ö külalistetoa poole lasta 5cm üle, samas teisel pool seina siis 15cm üle.

// Sai veidike mõõdetud, ning see isegi istub - tundub et ei ole mingit probleemi sellega. No siis hetkene seis on kokku 196,5 liitrit- peab arvestama, et osad esemed ("pesad"/taimed) võtavad ikka ka midagi enda alla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 18, 2013 12:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 10:14
Postitusi: 141
Pildid: 1
Asukoht: hiiumaa
Kui ebaühtlaselt "üle lased, pead korralikud toed alla panema ja arvestama, et survega võib natukene järgi anda, mis omakorda võib loodist välja viia!
Rõhud sõnal VÕIB, ei tea Sinu elamise konstruktsioone ja kuidas toestada plaanid.

edu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 18, 2013 12:46 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 17, 2013 07:00
Postitusi: 7
Asukoht: eesti
Olen teadlik, ja kui ei olnud, sain oma teadmistes ka tugevamaks.

Ise-enesest annaks toestada ka kapiga, mis sinna alla luua. Eks ma uurin siin selle ehitus võimalustega. Ta tõesti võib allapoole vajuda.
Maja ise on rohkem puit(palgid seinas verdikaalselt pea-aegu vahedeta üks teise kõrval), mis on krohviga üle lastud ning üpris vana. Nii-et on mõtlemist.

Naabri korterisse pole siia maani veel läbi põranda jõudnud, ning loodame, et nii karmil viisil ei jõua (pean silmas põranda vastupidavust).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 19, 2013 09:24 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 17, 2013 07:00
Postitusi: 7
Asukoht: eesti
Hetkene mõte on siis võtta osa seinast maha (100cm*160cm tükk) ning ehitada sinna sisse selline kapp, mida avada saab ainult ühest toast, teisse tuppa peaks proovima jätta mulje, et mingit kappi tal all ei olegi. Vähemalt selline on mõte. Olen mõttes sinna maani jõudnud, et ilma kapita on kõik vajalikud asjad, välisfilter jne laokil mis ei jää ilus.
Kapi konstruktsioon on plaanis metallist luua, uksed ja pealispind tugevast puidust.

Veidi siia lisa:
Rutates veidi ette siis kas on mõtekas luua "ühe-toru" süsteemi, kust saab nii vett sisse lasta kui ka välja või targem selleks kohe kaks eraldi toru luua?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 19, 2013 10:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Konstruktsiooni disanimisel ära unusta vajadust akvat puhastada. See eeldab minu meelest mingit ligipääsu ülalt (sifoonimine, võimalik taimede ümberistutamine jne).
Kindlasti on mugavam kui on vee jaoks 2 toru: puhas vesi sisse ja kasutatud välja. Iseasi mis see kasutatud vesi on, kas teed automaaatset veevahetust või mõtleb iganädalastele puhastustele? Viimaste puhul vähemasti mina kasutan tavalist ämbrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 20, 2013 07:46 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 17, 2013 07:00
Postitusi: 7
Asukoht: eesti
Ise mõtlesin veidike "lihtsamaks" teha - alt vett välja, ämbriga pealt sisse. Mine-Sa-Tea, äkki kunagi teekski selle kunagi automaatseks.

Mul on ülemise poolega ammusest peale arvestatud, aga kapiga selle alla ei olnud, nagu teema alguses näha.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 20, 2013 07:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 22, 2012 03:22
Postitusi: 173
Pildid: 0
Asukoht: Saaremaa
Minul on samuti akva seinas. Eest vaadates on suur ühtlane sein. Puhastada saab teiselt poolt, samuti on välifilter, soojendus ning elekter viidud läbi kips-seina akva kõrval olevasse kappi.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver