foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Grindal worms
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 18, 2012 11:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Kindlasti on nendest "elukatest" siin juttu olnud, aga kuna ei tea eestikeelset vastet, siis ei oska ka otsida...
Sellest lähtuvalt esimene küsimus:
1) kas keegi oskab öelda, kuidas on grindal wormsi nimi eesti keeles?
Ja teine küsimus ka:
2) kas keegi ka kasvatab neid ja on valmis natuke kogemusi jagama?

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 19, 2012 10:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Eestikeelne nimi on valgeliimukas. Sellest on juttu näiteks M.Mahlini "Akvaariumis".
Isiklikud kogemused puuduvad :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Reede Okt 19, 2012 11:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Ok, ma vaatasin, et internetist leiab ussikesi nii nime all WHITE WARMS kui GRINDAL WARMS. Esimesed on natuke suuremad kui teised. Eesti keeles siis mõlemad valgeliimukad?
Internetis pakutakse neid ka müügiks, et ise kasvatamist alustada.
Huvitav, kas neid saab näiteks e-bayst tellida või selliseid usse riiki sisse ei lasta?:)
Või äkitselt on kellelgi siin ikkagi kogemusi ja endal see kultuur kasvamas?

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 19, 2012 02:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
See "valgeliimukas" käib ilmselt terve suguvõsa Enchytraeidae pihta. Täpsemaid liikide nimesid ei pruugigi olla.

Aga eBay kaudu tuleb tõenäoliselt kohale küll. Postiseadused üldiselt küll ei luba elusaid taimi ja loomi saata. Isegi smartposti tingimustes on see sees.

Ise ma tellisin äädikausse (Turbatrix aceti) läbi eBay Hiinast ja tuli ilusti vist umbes nädalaga kohale, tavalises väikeses (ja tegelikult isegi lahtises) ümbrikus, mis oli natuke niiske ja lõhnas äädika järele :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Reede Okt 19, 2012 04:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Ok, proovin ära!:)
Ma olen taimi ka tellinud ja on ilusti kohale tulnud.
Samas (inim)toidulisandid on tagasi saadetud kuna meil selliseid ei müüdud ja toll polnud kindel, kas see ravimeid ei sisalda.

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 29, 2012 08:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Saigi nüüd see grindal wormide tellimine ära proovitud!
Ei läinud paraku hästi...:(. Täna jõudis ümbrik kohale ja kui ma selle avasin, tuli sealt selline hais, et mõtlesin et "maja plahvatab" või midagi;).
Kõik need ussid olid lihtsalt lödiks lagunenud ja pilt oli üsna rõlge.
Seega - nende ussikeste tellimist siiski ei soovita! Muidugi võibolla kellelgi teisel läheb paremini.
Kui nüüd just siin foorumis kedagi ei leidu, kes grindal worme või teisi väikseid valgeliimukaid pakuks, siis jääb see kasvatus siiski ära!:)

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 29, 2012 09:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ei tea, kas panen nüüd puusse, aga mingeid valgeid liimukaid/ussikesi ma kunagi kelleltki foorumlaselt suht ammu ostsin. Tulid ilusasti pakiga otse koju postkasti mulliümbrikus (koos mullaga) ja kõik oli vinks-vonks. Olid sellised pisemad valged "niidikesed" ning mõned tiba suuremad. Tellisime akvarist keskiga kahepeale. Mina kahjuks suutsin vist omad üle toita, s.t. ilmselt panin süüa liiga palju ja seega tekkis toidu mädanemine, mis viis kahjuks manalasse ka minu ussikesed. Iseenesest sõid nad praktiliselt kõike - koera/kassi krõbinaid ja -konservi, saiapuru... Oli vaja vaid kontrollida, et mullas oleks parasjagu niiskust (ei liiga palju ega liiga vähe).

Kuna meil siin nüüd kontroll, et hirmvanu postitusi ei säilitata, siis enam seda "ussiallikat" ülesse ei leidnud. Aga ehk on tilluke lootus, et too kena akvarist sattub lugema ja leiab meid ülesse. Tollal, kui mina selle pakkumise leidsin, siis oli see suht raskesse unustusehõlma vajunud. Ega isegi uskunud, et sest miskit asja saab.

Lisaksin veel, et kaasa anti põhjalik ussikeste kavatamise õpetus.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 29, 2012 10:56 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 09, 2011 08:47
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn, Pirita
Kui tahate võin pakkuda MICROWORMSid, siis ei pea neid kaugelt ootama.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 30, 2012 02:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
See ussitellimine võis praegu tegelikult vabalt äkki saabunud talvise ilma nahka minna. Kust kaugelt ja kui kaua tuli?

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 30, 2012 02:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Tuli Suurbritanniast. Ilusti juhised kaasas ja puha, isegi kotike esimese toiduga. Aega võttis 8 päeva ja mulle tundub, et seda on pisut palju.
Suhtlesin eile selle müüjaga ka ja ta väitis, et varem pole midagi sellist juhtunud. Kuivõrd see kaup+tellimine polnud väga kallis, siis võibolla proovin kunagi uuesti. Tellimise hetkel oli teine variant Ungari, aga arvasin, et sealt tuleb vast veel kauem.

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri: Re: ...
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 30, 2012 04:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
brother kirjutas:
Tuli Suurbritanniast. Ilusti juhised kaasas ja puha, isegi kotike esimese toiduga. Aega võttis 8 päeva ja mulle tundub, et seda on pisut palju.
Suhtlesin eile selle müüjaga ka ja ta väitis, et varem pole midagi sellist juhtunud. Kuivõrd see kaup+tellimine polnud väga kallis, siis võibolla proovin kunagi uuesti. Tellimise hetkel oli teine variant Ungari, aga arvasin, et sealt tuleb vast veel kauem.


UK-st peaks tulema 4-5 tööpäeva... vähemalt minul on ebayst selle ajaga tulnud. Teine asi on meie toll. Võib olla need hoidsid seda kinni.


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 30, 2012 06:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Mul on endal ka mõned asjad varem rutem tulnud, kahju et just see pakk kuhugi "vedelema" jäi...

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver