foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2011 09:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Sattusin just vaatama meie kodumaist seebikat "Kodu keset linna" ja ei saa mitte vaiki olla. Seal eksponeeriti ühe noore preili toas jälle kurikuulsat mulli, kus sees kuldkala ja vähemalt neli väiksemat kala, kes läbi äärmiselt s... vee tundusid olevat gupid. Mullis oli vett ka lausa alla poole ja see pilt üldse oli nii karjuvalt jube, et ma lihtsalt pidin siin sõna võtma.
Ehk on kellelgi meie kallitest kaasfoorumlastest mõni tuttav või sõber loomakaitseseltsis, kes võiks ja saaks kiiresti reageerida ja miskit ette võtta?

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2011 09:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Süda jäi siiski valutama, tegin oma tänase väikese maailmaparandamise heateo ja teavitasin Loomakaitseseltsi ise meilitsi. Loodan, et midagi siiski ette võetakse...

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2011 09:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kirjuta filmi tegijale, äkki aitab? Kuigi jah...kunagi kirjutasin "Ohtliku lennu" tiimile et tõeline kalasõber inspektor "Vistrik" ei hoiaks iialgi kuldkalu mullis. Tundub, et ikkagi ei olnud kalasõber - hoidis sujuvalt edasi... :(


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 06, 2011 10:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Mulle jäi see ka silma, päris karm... Ega nad muidugi "paha pärast", aga ses mõttes tasub ju reageerida küll, et selline eksponeerimine natuke kultiveerib seda malli, et selline kalapidamine on täiesti ok.
Tubli, et reageerisid!

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 07, 2011 01:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 22, 2011 11:37
Postitusi: 63
Asukoht: Luige, Kiili vald
Praegu ma ei räägi küll kodumaistest seebiseriaalidest aga oma tööga liigun tihti korteritest korteritesse ja täitsa mitu korda on silma jäänud kuldkalade kuritarvitamine. Viimane nägemine oli 25 liitrises 2 kuldkala. Ja kusjuures akvaariumis oli ainult 75 % vett. Samuti olen neid mulle näinud nii, et tapab. Ja kõigis neis ei ole olnud ka puhas vesi vaid selline piimjas supp.

Võiks ju sellest loomakaitset teatada aga pole kindel kui tõsiselt nad seda võtaks..


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 07, 2011 08:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Pole just väga kindel, palju loomakaitse eraisikutega tegeleda saab või tahab. Arvatavasti esialgu piisab omaniku informeerimisest. Täiesti võimalik, et nad lihtsalt ei tea. Poes nägid ka mullis kalu ja arvavad et nii peabki.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 07, 2011 07:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 22, 2011 11:37
Postitusi: 63
Asukoht: Luige, Kiili vald
Vot veits kahtlane on , et kutsud kiirabi ja siis keegi sealt ütleb, et "ou sul kalad on liiga väikses akvas"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 07, 2011 09:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 13, 2004 09:57
Postitusi: 521
Asukoht: Saue
ja miks mitte?
a üldiselt võivad selle peale pikalt ka saata,et mis sinu asi.
ja siis kaebavad veel delfisse,õhtulehte ja sinu ülemusele,et näe kiirabi kulutas mu kaladele rohkem aega,kui haigele. ;)

_________________
126L barbuseid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 07, 2011 09:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Olgu iga asi ikka mõistuse piires... :)
Üldiselt ma olen ikka veidi lapsikul seisukohal et esmalt proovi heaga ja et "räägi inimesega".
Ilmselt sõltub palju ka suhtlemise oskusest ja sellest, kuidas juttu alustad. Kui käratada, et selline loomapiinamine peab nüüd kohe lõppema jne...siis kaugele ei jõua. Aga kui ääri-veeri heietada siis ... pole välistatud.


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver