foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 04, 2011 03:44 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Okt 06, 2010 07:49
Postitusi: 3
Asukoht: tallinn
Kirjutan siia, sest siin vast osatakse öelda, kas see on ok, kui zoopoes on suht suured kalad (kukekesed) tavalistes plastikust õlletopsides ridade kaupa, ilma õhutuseta jms ning kolmandik topsipõhju on täis surnud või surevaid kalu? Ei ole ise eriti tihe zooopoodide külastaja, nii et hakkasin mõtlema, et vb ongi nii normaalne? Vaatepilt tundus muidu suht jõhker, eriti kuna käisin koos lapsega, oli tükk tegu seletada, miks kodus peab kaladel olema õhutaja ja ruumi ujuda, aga poes ei pea.
Tegu Tallinna Lauteri tänava zookauplusega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 04, 2011 04:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mär 25, 2008 01:22
Postitusi: 111
Pildid: 0
Asukoht: Järvamaa/Lääne-Virumaa
tegu on igati vale. nii ei tohi kalu hoida, veelvähem neid müüa. soovitaksin ise koos loomakaitsega minna. seda nimetatakse juba loomade piinamiseks.

_________________
GTR(alates 2004)
250L:
1 Labeo
3 platyt
8 Anchitrus neist 2 on albiinod
2 Botiat
9 Neooni
11 Õuntigu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 04, 2011 04:43 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Kirjutan natuke ka loomapoodide seisukohalt. Mida teha siis kui miinimum tellimuskogus on 20 kala, aga süsteem võimaldab mahutada vaid 12 kala? Ei müüksi bettasid? Ise isiklikult ka ei poolda paljalt õlletopsis pidamist, Kalakeses pannakse need kuked, kes kes mahu kusagile süsteemi või keda ei saa lahtiselt akvaariumisse paigutada koos ka koos aukudega õlletopsides süsteemidesse, nii vähemalt ei roisku neil vesi ( nt röövkalade, enamus barbuste ja suuremate tetrade juurde, kes närivad neil sabad ära, ei saa neid lihtsalt paigutada). Sama küsimuse võiks esitada, et miks on 40 kuldkala ühes 150 liitrises purgis või miks on nii väikses akvaariumis 12 oskarit? Loomakaitse seadus ei saa käia poodide kohta, sest vastasel juhul peaks nad kõik oma uksed sulgema. Loogiliselt mõeldes on kalad poes siiski ajutisest, bettad vaid mõned nädalad sellises olukorras.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 04, 2011 06:57 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Okt 06, 2010 07:49
Postitusi: 3
Asukoht: tallinn
kalad ei olnud suures akvas oma topsidega. Suures akvas oleksid olnud, siis ei oleks vast vee roiskumisega probleeme. Topse ei olnud ka mõni üksik, vaid ridade kaupa üksteise peal ning väga mitmes olid kalad põhjas vintsklemas või surnud. Topsis täpselt niipalju ruumi, et kala saab enam-vähem ümber pöörata. Kuna tol hetkel allkorrusel müüjat polnud ja meil oli kiire, ei jõudnud ka kelleltki aru pärida.
Ja absoluutselt ei saa ma aru lausest: "loomapoodide kohta loomakaitse seadused ei saa kehtida, sest muidu peaks kõik loomapoed oma uksed kinni panema..."
? No mida suhtumine?
Et siis ongi normaalne, kui hoitakse sellistes tingimustes? Minu meelest tuleks kõigepealt luua normaalsed tingimused ja siis alles pood, sest ega keegi ei käse ju Eesti vabariigis sunniviisiliselt loomapoodi pidada, on ka muid elatusallikaid, eks ole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 04, 2011 10:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
etsu kirjutas:
Et siis ongi normaalne, kui hoitakse sellistes tingimustes? Minu meelest tuleks kõigepealt luua normaalsed tingimused ja siis alles pood, sest ega keegi ei käse ju Eesti vabariigis sunniviisiliselt loomapoodi pidada, on ka muid elatusallikaid, eks ole.


Asi on selles, et kalade ajutine ladustamine poes pole võrreldav nende pikaajaliste pidamistingmustega. Vastasel juhul saaks poe akvaariumides müüa paljusid liike vaid 2-3 kaupa. Loomakaitse seadus sätestab kalade pidamistingimusi pikemaajaliselt, mitte ajutist ladustamist. Eesti poed ei erine ses osas mittemillegipoolest sadadest teistest loomapoodidest maailmas.

P.S.Bettad hingavad atmosfääri õhku, seega õhustust pole neile tõesti eraldi vaja.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2011 01:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Huvitav kas oleks mõeldav lõigata pleksist vaheseinad, puurida neisse augud, et vesi ringi käiks? Niiviisi saaks poeakva jagada väiksemateks osadeks, mahuks rohkem Bettasid (ja ka teisi, kes muidu kaklema hakkaksid) ühte normaalsete tingimustega akvasse.
See trikk ei peaks ka eriti kallis olema.
Isegi saagi pole vaja, on olemas pleksi liik, mida saab käes painutada ja kääridega lõigata. Läbipaistev.
Kui kalad müüdud, saab krempli lihtsalt akvast välja tõsta.

Kalapoodide äri võiks ju kah paremini minna, kui ostjad näevad akvades terveid ja rõõmsaid kalu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2011 02:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Felch kirjutas:
Huvitav kas oleks mõeldav lõigata pleksist vaheseinad, puurida neisse augud, et vesi ringi käiks?


Meil sel põhimõttel bettade müügiakva ehitatud ongi.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2011 07:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
"Kalake" on igati asjalik pood ja olen kindel, et nemad niiviisi oma kalu ei hoiaks. Vaidleks siiski natuke vastu halvasti käituvate poodide kaitsmise koha pealt.
Jah, kui süsteemi mahub vaid 12 kala ja tellida saab min. 20 siis ei saagi tellida. Ei saa ja kogu lugu. Kui kaup, mida tahan osta, maksab nt. 50 ühikut ja mul on vaid 40, siis ma ju ei saa osta, eks ole?
Kalad on elusolendid, neid ei "ladustata" nagu jalgrattaid vms üksteise otsa!
Kindlasti peaks loomakaitse seadus käima ka (võib-olla käib ka) kalapoodide kohta! Üldse...ideaalis võiks pood olla eeskujuks, sealt õpiksid algajad akvaristid kalade pidamise põhitõdesid. Ja loomulikult oleksid ideaalis poe müüjad oma ala spetsid ja keelduksid müümast 40 kuldkala 100-l akva omanikule.
Kodust kalade halba kohtlemist (tihti teadmatusest) näeb vaid akva omanik. Poes aga käib palju inimesi ja neil võib tekkida mulje, et nii nagu seal kalu hoitakse, ongi normaalne. Kui hoitakse, nagu toodud näites, on asi igas mõttes paha.

Oh jah, ma olen ikka vist veel naiivne idealist. Reaalsus on hoopis teine aga ... parema poole võiks ju püüelda ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 05, 2011 11:09 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Felch kirjutas:
Kindlasti peaks loomakaitse seadus käima ka (võib-olla käib ka) kalapoodide kohta! Üldse...ideaalis võiks pood olla eeskujuks, sealt õpiksid algajad akvaristid kalade pidamise põhitõdesid. Ja loomulikult oleksid ideaalis poe müüjad oma ala spetsid ja keelduksid müümast 40 kuldkala 100-l akva omanikule.
Kodust kalade halba kohtlemist (tihti teadmatusest) näeb vaid akva omanik. Poes aga käib palju inimesi ja neil võib tekkida mulje, et nii nagu seal kalu hoitakse, ongi normaalne. Kui hoitakse, nagu toodud näites, on asi igas mõttes paha.

Oh jah, ma olen ikka vist veel naiivne idealist. Reaalsus on hoopis teine aga ... parema poole võiks ju püüelda ?

Ja ideaalis on ka kalakasvandustes iga kuldkala kohta vähemalt 50 liitrit vett, eksole. Ma pakun, siis sel juhul poleks ka kalakasvatusi. Olgem siiski reaalsed, akvaariumipoe ja akvaariumipidaja vahel on ikka suur vahe.
Kusjuures selle õigesti pidamise teemal, olen ma ka keeldunud müümast kalu akvaariumisse, mis neile ei sobi kuid, hea näide on ajast kui ma alustasin "Kalakeses". Üks joobes klient tuli poodi ja tahtis osta 2 haibarbust 54 liitrisesse akvaariumisse. Ma keeldusin sellele inimesele neid kalu müümast. Ca 15 min hiljem ostis teine klient 2 haibarbust oma akvaariumisse ( tal olevad 400 liitrine akvaarium ja 3 sellist kala juba olemas). Enne kui see "klient" uksest välja astus, ütles ta mulle, et on eelmise mehe taksojuht.. Kahjuks ei tekita mitte poedininestele arusaama, et kalu võib pidada ükskõik kus, vaid just nende sõbrad või tuttavad, kelle juures elavad kalad küll valedes tingimustes, kuid nendega pole midagi juhtunud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 05, 2011 08:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Apr 11, 2011 11:10
Postitusi: 20
Asukoht: soome
kpl Kalake kirjutas:
etsu kirjutas:
Et siis ongi normaalne, kui hoitakse sellistes tingimustes? Minu meelest tuleks kõigepealt luua normaalsed tingimused ja siis alles pood, sest ega keegi ei käse ju Eesti vabariigis sunniviisiliselt loomapoodi pidada, on ka muid elatusallikaid, eks ole.


Asi on selles, et kalade ajutine ladustamine poes pole võrreldav nende pikaajaliste pidamistingmustega. Vastasel juhul saaks poe akvaariumides müüa paljusid liike vaid 2-3 kaupa. Loomakaitse seadus sätestab kalade pidamistingimusi pikemaajaliselt, mitte ajutist ladustamist. Eesti poed ei erine ses osas mittemillegipoolest sadadest teistest loomapoodidest maailmas.

P.S.Bettad hingavad atmosfääri õhku, seega õhustust pole neile tõesti eraldi vaja.


Siinkohal ma ei saa mainimatta jätta,et Soome on ka muu maailm ja siin olen ma väga palju käinud akva poodides. Mitte üheski ei näe sellist masendavat topsi majandust nagu Tallinnas.
Emase bettad hoitakse koos ja isased jagatakse mööda muid akvasid.

_________________
180 l Juwel
kultsud
60 l Juwel
kukekesed
300 l kultsud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 05, 2011 09:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Viimati nägin sellist kalade "ladustamist" (suvel) Sõpruse pst. poes. Otsustasin, et sealt enam midagi ei osta. Kalapood peaks suhtuma kaladesse ikka nagu elusolenditesse. Kui ta seda ei tee...siis ta pole pädev pood. Kogu moos...!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 05, 2011 10:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mai 22, 2011 11:37
Postitusi: 63
Asukoht: Luige, Kiili vald
Suvel olid isased bettad ka Lauteri tn poes õlle topsides. Aga nüüd kui käisin siis oli väga kena pisikeste akvaariumite seinake sinna tehtud, kus nüüd bettad pesitsesid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 06, 2011 12:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
etsu kirjutas:

Siinkohal ma ei saa mainimatta jätta,et Soome on ka muu maailm ja siin olen ma väga palju käinud akva poodides. Mitte üheski ei näe sellist masendavat topsi majandust nagu Tallinnas.
Emase bettad hoitakse koos ja isased jagatakse mööda muid akvasid.


Esimest korda elus nägin mina bettasid õlletopsides just Soomes muide. Ja mitte poes klientide silme all, vaid poe laos. Samamoodi oleme näinud sellist bettade hoidmist paljudes Saksa ladudes. Ei maksa uskuda ainult seda, mis silmaga näha ;).

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver