foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kass kipub akva vett jooma
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 30, 2011 03:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2008 06:58
Postitusi: 31
Asukoht: Viljandi
Mu pisikesel akval on Hageni riputatav filter küljes ja kuna kaanel tihendit kui sellist ei ole tekib selle serva vahele vett korralikult, mida mu kass väga juua armastab (oma kausist pole enam ammu joonud juba). Eriti hakkas talle meeldima peale seda kui hakkasin lisama Easy-Life Easycarbo't.
Siit siis küsimus, kas see võib talle kuidagi kahjulik olla? Lisanditest veel Sera tooteid - Nitrivec, Aquatan, Florena.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 30, 2011 09:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minu kass on alati platsis, kui laupäeviti akvasid puhastan. Ja ikka peadpidi ämbris ning joob. Vahest jääb tunne, et ennem ei lõpeta kui ämber tühi. Ei ole mina sellest probleemi teinud. Loodaks, et kass ehk ikka ise teab, mida ta endale sisse ajab.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 30, 2011 10:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2008 06:58
Postitusi: 31
Asukoht: Viljandi
eks ma ise olen kah seda lootnud, et ehk ise teab kõige paremini, mida juua ja mida mitte. Igaks juhuks tahtsin teiste arvamust sellest teada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 30, 2011 11:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Mina ei ole samuti oma kassi piiranud. Elus, terve ja karv läigib. Eks meilegi rohkem mokka mööda maitsestatud vedelikud ja mis saaks kassile veel parem olla kui kala maitseline vesi :wink:

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 01, 2011 12:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Oh ärge rääkige. Kasside kombed on kummalised. Neile läheb isegi kraanikaussi jäänud taldrikule kogunenud kätepesu-seebivee-toidujäätmete nastoika, samuti ka fairy-rikas praepanni ligu enne, kui kraanivesi pestud kausis. Võta sa nüüd kinni!

Muidu akvaariumives on ehk ohutu, kuna kalad elavad seal sees. Halvimal juhul saab mõned sedasorti pisikud kõhtu, mis peeru lahti ajavad.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 01, 2011 07:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 26, 2009 10:50
Postitusi: 188
Asukoht: Järvamaa, Paide linn
Kassile meeldib akvaariumivesi, kuna see on filtreeritud ehk siis niinimetatud elav vesi. Seisev vesi joogikausis neile huvi ei paku, kui kass just vett ei karda. Ka minu kass oli alati peadpidi ämbris või akvaariumis, kui vett vahetasin ja läksin mõnda dekoratsiooni pesema vms. Kui vees just mõnda kalaravimit pole, siis ei tee vesi talle kahju. Ja samas miks kassid joovad ka vihmavett? Sest seal on ph tase teistsugune kui on kraani/kaevuvees. Enamasti kassid söövad/joovad inimesele naljakana tunduvaid asju siis, kui tal on mõne aine puudus. Aga kui pererahvale ei meeldi see, et kass akvaariumivett joob, siis ei jää muud üle, kui vesi võimalikult värske hoida või osta siis kiisule joogikauss, mille sees on nn elav vesi. Usun, et mu segane tekst aitab natuke :wink:

_________________
Hetkeks akvaristika ajalugu:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 01, 2011 08:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2011 12:38
Postitusi: 234
Pildid: 0
Asukoht: L-Virumaa,Rakvere
Meil ei ole ka veel midagi juhtunud.Pean jälgima koguaeg,et filter just veealt välja ei jääks,kuna kass joob sealt hulga vett päevas ära. :P

_________________
Akvaarium 96L - käivitatud 15.jaanuar 2011 Gupyd,,Corydoras,Plecostomus,elustaimed(3 erinevat)
Temp.23+,väl.filter
veevahetus 1x nädalas -20%
Akvaarium 28L - käivitatud 12.juuni 2010
Vähibeebid,temp.23+,sisefilter,veevahetus 1x nädalas- 5l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 01, 2011 01:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 26, 2008 06:58
Postitusi: 31
Asukoht: Viljandi
Hakka nüüd veel sellele tõprale tiigist vett tooma..
Ja ega ma muud nii väga ei kartnudki kui selle easycarbo efekti- vaevalt, et see väga tervislik keemia on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 01, 2011 02:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 26, 2009 10:50
Postitusi: 188
Asukoht: Järvamaa, Paide linn
crisux kirjutas:
Hakka nüüd veel sellele tõprale tiigist vett tooma..
Ja ega ma muud nii väga ei kartnudki kui selle easycarbo efekti- vaevalt, et see väga tervislik keemia on.

Nii nagu igal inimesel on oma eelistused, on ka loomadel liigiti oma eelistused. Kui oma loomadest k.a. kassist tõeliselt hoolid, siis peab selleks ohvreid tooma. Elava vee all ei pidanud ma silmas üldsegi tiigivett. See vihmavesi oli kõigest üks süütu näide. Ka kraanivett saab panna elama, seda liigutades ja selleks on spetsiaalselt välja töötatud elektril või barateitoitel joogikausid. See easycarbo pole kahjulik lühiajaliselt. Selle mõju avaldub pikema aja vältel. Olen ise kassiomanik ja ka minu kass tahab elavat vett. Mina leidsin võimaluse hoida vesi kausis võimalikult värske ja kui olen kodus, joob ta kraanist jooksvat vett. Kui uue akvaariumi saan, siis hakkab ta arvatavasti jälle külastama akvaariumit vee joomise, mitte kalade murdmise eesmärgil, sest kala ta ei söö. Aga kuna ma ei kasutanud/ei hakka kasutama erilist veekeemiat, polnud/pole mul selle vastu midagi, kuni ta kalakeste elu kallale ei kipu. Loomulikult soetan endale kaanega akvaariumi, et seda veejoomist akvaariumist piirata.

_________________
Hetkeks akvaristika ajalugu:)


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver