foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2011 10:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 14, 2008 06:55
Postitusi: 27
Asukoht: Tartu
Loodan, et on õige koht teate lisamiseks uuest tasuta jaotatavast raamatust.


Pressiteade: Valminud on käsiraamat vee võõrliikide kohta

Reedel, 29. aprillil algusega kell 11 esitletakse Keskkonnaministeeriumi I korruse saalis (Narva mnt 7a) vee võõrliikide käsiraamatut.


Keskkonnaministeeriumi ja Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi koostöös on valminud väljaanne „Vee võõrliikide käsiraamat“, mille koostasid Keskkonnaministeeriumi nõunik Liina Eek ja Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi vanemteadurid Henn Ojaveer ning Jonne Kotta.


„Raamat on mõeldud tavalugejale, andes ülevaate, kes on võõrliik ning kuidas ta probleeme tekitab,“ ütles Keskkonnaministeeriumi looduskaitse osakonna nõunik Liina Eek. „Käsiraamatust saab lugeda, kuidas reguleeritakse võõrliikide temaatikat Eestis ja rahvusvahelisel tasandil, samuti antakse ülevaade mõnedest tavalisematest ja ohtlikematest võõrliikidest meie veekogudes,“ täpsustas Eek.


Raamatus jagatakse ka praktilisi juhiseid, kuidas võõrliikidega käituda ja mida nende kasutamisel silmas pidada.


„Raamatut võiks sirvida iga kalamees ja lemmikloomapidaja, sest paljud kalameeste kasutatavad söödakalad ja ka lemmikloomad on võõrliigid ning nende süütu välimuse taga võib end peita võimalik oht meie oma loodusele,“ märkis Eek. „Neid ohte on võimalik enneteda või leevendada, kui teada mõningaid lihtsaid reegleid võõrliikidega ümberkäimisel.“


Raamatut on võimalik saada Keskkonnaministeeriumi infolaualt Keskkonnaministeeriumi fuajees, Narva mnt 7a.


Käsiraamatu valmimist rahastasid SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja USA Suursaatkond Eestis.


Vee võõrliikide käsiraamatuga saab tutvuda siin:
http://www.envir.ee/orb.aw/class=file/a ... s+veeb.pdf


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2011 12:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Ma ise kirjutasin sellest natuke lühemalt küll ka eile juba võõrliikide teemas, aga liigutasin selle teema ka natuke õigemasse kohta.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2011 04:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 14, 2008 06:55
Postitusi: 27
Asukoht: Tartu
Kahjuks vist keegi ei osalenud siit foorumist? Kui jube eile info üleval oli siis oleks lootnud osalejaid.

Ma ise siin foorumis harva ja kohe ei taibanud siia seda infot lisada. Ballastvete teema muidugi maailma parim koht ürituse reklaamiks ei ole.

Ehk veel huvilisi tekib. Raamat ju tore ja tasuta jagatav :)

Miks teema oli seal kus oli. Tolle alafoorumi kirjelduses ju: "...teenusepakkujate teadaanded, uudised...". Raamatu tutvustus ja jagamine tundus küll sinna sobivat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2011 04:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mercar kirjutas:
Miks teema oli seal kus oli. Tolle alafoorumi kirjelduses ju: "...teenusepakkujate teadaanded, uudised...". Raamatu tutvustus ja jagamine tundus küll sinna sobivat.

Alafoorumil "Poed ja teenused" on kena kleeps pealkirjaga "Selle alafoorumi kasutamisest", seal kohe alguses on selgesti öeldud: Alafoorum "Poed ja teenused" on ette nähtud võimalusena kauplustele ja püsivatele teenusepakkujatele teha väikest reklaami ja müügitööd.
Nii et sinna sobimiseks peaksid ilmselt pakkuma akvaristidele püsivat võõrliikide tõrjumise teenust vms. ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2011 10:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
No pressiteade tuli ka kõigest kaks päeva tagasi välja, nii ongi raske kedagi pikalt ette hoiatada.
Ma olin täna kell 11 raamatu ühe autoriga hoopis teisel üritusel. Kahjuks ei tulnud meelde küsida, et kas ta vähemalt teab, et raamatut parasjagu esitletakse :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver