foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2010 07:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
Äkki oleks tore jälle puhuda hing sisse ära unustatud vanale... kuu parima pildi valimised. Teema on jäänud seisma aastal 2008....ma muidugi ei tea mis põhjustel, võibolla pole huvilisi...võibolla on intervall 1 kuu liiga lühike....äkki sobiks 3 kuu kokkuvõttes siis jõuavad vast kõik teemat arutada...
avaldage arvamusi... :wink:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2010 07:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Pigem on foorumi albumimajandus ajale jalgu jäänud. Mul on näiteks õigus vaid 12 pilti üles laadida ja nende reso peab olema esimeste silmadega nokia telefonide tasemel: 640x480 täppi.

Mina küll ei oskaks sellistest piltidest parimat valida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2010 07:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:31
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn Kopli
Soobeliga reso suhtes täiesti nõus. Kaasaegse tehnikaga tehtud piltide väiksemaks tegemine on minu jaoks tüütu ja päris palju läheb nende ilust kaduma. Ja telefoniga piltide tegemine oleks nagu hädatapp seale.

_________________
325L , 2 SAE-d, 2 Ancistrust, 10 Mõõksaba, 5 neooni, 7 Daniot, 4 tiigerbootiat, 2 Skalaari, 2 Pärlguraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2010 09:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Oleks huvi kui enne piltide üles laadimist ei peaks nendega mässama ja neid parajaks tegema. :)

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2010 11:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 24, 2009 11:35
Postitusi: 1208
Pildid: 6
Asukoht: Loo,tel.53 002 110
Hiinlane kirjutas:
Ja telefoniga piltide tegemine oleks nagu hädatapp seale.


Ma ei teagi nüüd...minuarust mu Galaxy S teeb küll päris head pildid,kui ilusti ära häälestad...ja ainult 5 megapikslit... :roll:

_________________
600l röövikutega
Naksikoerad taksid ehk õige nimega Maks ja Moorits...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2010 11:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 01, 2008 11:31
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn Kopli
Sinul 5 aga minul kõigest 2 Mpix. Seadistada olen üritanud teda igati kuid pildid tulevad sellegipoolest õudukad. Lihtsalt häbi kohe selliseid üles panna ja kellelegi näidata.

_________________
325L , 2 SAE-d, 2 Ancistrust, 10 Mõõksaba, 5 neooni, 7 Daniot, 4 tiigerbootiat, 2 Skalaari, 2 Pärlguraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 31, 2010 11:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Nonoh. Paistab et asi vajab taas meeldetuletamist - ei viitsi hakata uuesti kõike kirjutama, suurte piltide sõbrad võiks lugeda vana teemat ja sealt eriti soovitaks lugeda-vaadata Alberti postitust. Ehk siis mis mõte oleks panna netti pilt mille vaatajad pärast aeganõudvat allatirimist saavad ekraanil näha sellest pildist vaid üht nurgakest? Palun arvestage et meil pole veel 100 Mbit internet igal pool ja enamikul vaatajatest pole selliseid ekraane mis suudaks neid megapiksleid korraga nähtavaks manada. Ntx 1600x1200 resolutsiooni korral on meil kõigest alla 2 megapiksli kasutada - kui paljudel teist on aga videokaartid ja monitorid mis sellist pilti välja võluvad? Kui keegi tõesti tahab siis võib-olla kusagil isegi pakutakse võimalust mitmemegabaidiseid pilte üles panna, kuid vähemalt mina neid küll vaadata ei viitsiks. Nii et ainus mõistlik variant on ikkagi pildid esmalt sobivaks teha et nad ekraanile kenasti ära mahuks ja talutava ajaga üle interneti kohale roomaks. See pole ju ometi keeruline, seda saab teha ka oma arvutisse midagi installimata - ntx http://pixizer.com/ , http://resizr.lord-lance.com/ Hea lihtne programm on Irfanview (Ivoonu on kunagi sellel lühijuhendi kirjutanud: http://www.kobras.ee/ivoonu/irfan/ ), tiba võimsam vahend Gimp.
Kellelgi võib muidugi tulla mõte et miks me ei võiks foorumi vahenditega teha nii et ükskõik mis mõõdus pilt üles pannakse, näitame seda automaatselt "söödaval" kujul. Paraku läheb siis meie limiteeritud kettaruum kaotsi kuna neid monstrume peaks ju hoidma ikkagi serveris, lisaks aga igasuguste selliste automaatsete tegevustega pole garanteeritud vastuvõetav tulemus - kui autor selle ise ära teeb siis on tal lihtne kontrollida kas tulemus on OK.
Muide, meie albumis on minu teada lubatud mitte 640x480 nagu väideti vaid 800x600.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 01, 2010 12:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
IvoOnu kirjutas:
Nii ta on. Suurte piltide eksponeerimiseks on igal inimesel võimalik nt. 9 krooni eest kuus teha Planet.ee konto, mis on reklaamivaba ja igaüks ise võib omale täiesti ise ja omapärase veebilehe meisterdada või siis lihtsalt faile seal hoida. Mina olen nii teinud ja mulle selline lahendus meeldib ( http://ivoonu.eu )

On üks asi mida ehk annaks teha kui Indrekul on mahti, ma pole küll kindel kas see asi ikka tasub tegemist. Nimelt saaks ehk albumis korraldada nii et kasutaja võib valida kas albumis näidatav pilt tuleb meie serverist või on see link mingile muule kohale. Ühe riskina näen aga seda et pahatahtlik kodanik saab sel moel sokutada meile lingi asjale mis siis justnagu oleks meie saidi oma aga tegelikult sisaldab ntx mingit kurivara mida siis kõigile vaatajatele salaja installitakse. Aga kui teha nii et link peab lõppema .jpg, .gif, .tiff vms. moel siis saab seda riski märgatavalt vähendada - lõppude lõpuks saab oma postitustesse ju pilte lisada samamoodi. Võib-olla on phpBB pluginate hulgas mingi selline isegi juba olemas, pole saanud mahti järgi vaadata. Sel moel saaks kõik soovijad näidata albumis kuitahes suuri pilte - eeldusel et nad leiavad mingi veebiserveri kus neid kättesaadavana hoida. Selliste lingitud piltide korral poleks vaja ka mingit piiragut, neid võiks albumis olla kuitahes palju.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 03, 2010 05:58 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
Suurema töö tegemiseks mahti pole. Mis iseenesest peaks olema hea asi, et siis järelikult tööd on.

Foorumi albumi seadeid sai natuke surgitud ja nüüd on pildi mõõdud piiratud 1024x768 punkti ja failisuurus piiratud 512KB (pool mega).

Teine pisitäiendus sai tehtud ja nüüd saab ka albumisse pandud pilte lisada foorumi postitustele.
Selleks tuleb kopeerida albumist pildi aadress, mis on kujul


ja asetada see [ img ] tag-ide vahele.

Pilt


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver