foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 23, 2010 05:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 16, 2010 07:21
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn
Tere akvaristikapere!

Tegelen usinalt koolitööga ja seoses sellega pean looma oma firma (alustuseks küll ainult mängu-firma). Otsustasin, et loon firma, mis tegeleb akvaariumitaimede tootmise ja müügiga Eestis. Tulin sellele ideele, sest olen märganud, et üks kuumemaid kaupu foorumis on taimed. Kes müüb, kes vahetab, kes ostab sõbralt, kes poest... Siinkohal tekkiski küsimus- kui paljud tegelikult poest taimi ostavad?
Minu poolt loodavas mängu-firmas kasvatatakse taimed ostja silme all (poes, akvaariumi pinnases ehk otse mullas ja seal toimub ka müük). Ei mingit kivivillaga transporti, vetikatega küllastunud lehti ja pool-mädanevaid taimi. Ja muidugi kõige tähtsam- hind. Soovin, et minu poes oleksid hinnad mõistlikud. Tulevikus plaanin teha ka suuri näidisakvaariume- tõelisi taimeakvasid, mis paneksid ka selle akvaristi südame põksuma, kes siiamaani on plastiktaimi "kasvatanud".
Praegu olen veel äriidee väljatöötamise ja turu-uuringute faasis. Siinkohal lähebki mul vaja teie abi.
Ehk oleksite nii lahked ja vastaksite mõnele küsimusele? Need küsimused-vastused aitavad mu äriidee vettpidavust testida.

Vastused palun saada privasse süsteemis küsimuse number ja vastuse täht (ühele küsimusele võib olla ka mitu vastust, nt 1. a,c)

1. Poes taimeakvaariumi ees seistes olen tabanud end mõttelt- tahaksin mõne taime osta, aga taimed on:
a) vetikasse kasvanud
b) juba mädanevad
c) liiga kallid (hinna ja kvaliteedi suhe ei kannata kriitikat)
d) Ilusad taimed. Milles probleem? Ostangi ära!

2. Ostan taimi pigem akvaristikafoorumist või vahetan sõbraga.
a) jah, alati püüan taimi soetada läbi foorumi
b) mõnikord saan foorumist, mõnikord ostan poest
c) ostan alati poest
d) tavaliselt tellin/ostan taimi välismaalt

3. Kas oled rahul hetkel akvaariumipoodides pakutavate taimede valikuga?
a) jah, leian sealt madalamaid taimi, millest kasvatada kena muru, samas on piisav valik ka keskmise pikkusega ja kõrgemaid taimi
b) ei, nt samblapalli olen "taga ajanud" juba poolteist kuud
c) haruldasemaid taimi pole mõtet poodi otsima minnagi
d) nii ja naa, tuleb silmad lahti hoida, ükskord leiab ka soovitud taime

4.Kas teed tihti ostu- või vaatlusretki akvapoodidesse, mis ei jää suuremate ostukeskuste lähedusse (nt Tallinnas Mulla tänava akvapood (Alatok Ltd) või Tartu mnt pood (ZOO kauplus))?
a) kord nädalas külastan neid kindlasti
b) kord kuus ehk trehvab
c) pigem eelistan suurte ostukeskuste kalapoode

5. Kas oled vahest kahelnud müüja kompetentsuses? Nt: müüja poolt antav informatsioon ei lähe kokku akvaristikafoorumis või akvaristikateemalistes raamatutes kirjutatuga.
a) jah, seda on juhtunud korra
b) "maadlen" müüjatega iga kord kui juhtun poodi sattuma
c) üldiselt on müüjad kompetentsed ja sellega ei ole probleeme

6. Kui oled ühest akvapoest saanud väga head ja kvaliteetset kaupa, kas järgmine kord lähed kindlasti samasse poodi tagasi?
a) jah, mul on üks kindel lemmikpood
b) külastan paari poodi, mis on kujunenud lemmikuteks
c) kindlat lemmikut ei ole
d) kindlat lemmikut ei ole, kuid nendesse poodidesse, kus olen nt haige kala saanud, enam ei lähe

7. Kas Eesti turg vajaks lisaks veel üht akvaariumiteemalist poodi või on neid juba praegugi piisavalt?
a) neid on juba praegugi enam kui küll
b) vaja oleks uut akvaariumipoodi, mis erineks turul olevatest
c) kui uus pood suudab hoida hinna ja kvaliteedi suhte mõistlikuna, külastaksin seda poodi ka mina
d) tõenäoliselt ei jaguks uuele poele kliente

8. Tahaksin veel öelda, et .....

Tänan ette kõiki vastajaid!
Mõnusaid akvaristikaelamusi!
Anneli


Üles
 Teema pealkiri: Vahekokkuvõte
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 28, 2010 05:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 16, 2010 07:21
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn
Aitäh kõigile, kes on juba vastanud. Kahjuks on seda hetke seisuga teinud vaid neli inimest, aga selle eest on vastused ülimalt põhjalikud ja kommentaaridega.

Küsitluse lõppedes teen ka kokkuvõtte, et vastajatel endil oleks huvitav lugeda ja võrrelda oma arvamusi üldsuse tähelepanekutega.

Seniks aga ootan vastuseid ka teistelt foorumikülastajatelt.


Tervitades,
Anneli


Üles
 Teema pealkiri: Tervist!
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 12, 2010 04:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 16, 2010 07:21
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn
Teen kokkuvõtte. Küsitlusele vastas 6 inimest, seega suur statistikat teha ei saa.
Küll aga mõned punktid:

1. Akvaristid ei ole rahul poes müüdavate taimede kvaliteediga, eelkõige teeb muret hinna ja kvaliteedi ebaõige suhe. 50% vastajatest arvavad, et poes pakutavad akvaariumitaimed taimed on liiga kallid. 8% tarbijatest on leidnud poest vetikasse kasvanud taimi ja 25% juba mädanevaid taimi. 17% -l tarbijatest ei ole poes müüdavate akvaariumitaimede kohta pretentsioone.
2. Rahulolematusest hoolimata ostetakse taimi poest, aga ka läbi foorumi. 83% hobiakvaristidest ostavad taimi nii poest kui ka läbi foorumi, 17% vastajatest ostab taimi ainult poest.
3. Küsimusele, kas akvaristid on rahul hetkel akvaariumipoodides pakutavate taimede valikuga, vastati erinevalt. 43% vastajatest arvab, et haruldasemaid taimi ei tasu poodi otsima minnagi, samas 57% vastajatest on optimistlikumad- nad arvavad, et tasub silmad lahti hoida ja pidevalt akvaristikapoode külastada.
4. Küsimusele, kas teed tihti ostu- või vaatlusretki akvaariumipoodidesse, mis ei jää suuremate ostukeskuste lähedusse (nt Tallinnas Mulla tänava pood (Alatok Ltd) või Tartu mnt pood (ZOO kauplus)), 50% vastajatest arvas, et kord kuus satub ka kaugematesse kalapoodidesse ja 17% vastajatest arvasid, et kord nädalas külastavad nad kaugemaid kalapoode kindlasti. 33% akvaristidest vastasid, et nad pigem eelistavad suurte ostukeskuste kalapoode. Samuti lisati, et üldiselt on akvaristidel välja kujunenud nö lemmikpood, mida tihti külastatakse.
5. Küsimusele, kas hobiakvaristid on vahest kahelnud müüja kompetentsuses, vastasid 87% akvasristidest jaatavalt. Vaid 17% vastajatest arvasid, et müüad on piisavalt professionaalsed ja tunnevad kaupa hästi.
6. Uuelt teenusepakkujalt (TaimeAkva) oodatakse eelkõige kvaliteetset kaupa, professionaalset suhtumist ja mõistliku hinnaga tooteid. 67% vastajatest lubasid uut akvaariumipoodi selle avamisel külastada, 11% vastajatest arvas, et tõenäoliselt ei jagu uuele poele kliente. Soovitakse, et taimed oleksid varustatud informatsiooniga nende endi ja neile vajalike tingimuste kohta. Samuti toodi seniste akvaariumipoodide miinuseks lühike lahtioleku aeg. Akvaristid ootavad turule akvaarimipoodi, mis erineks juba turul olevatest ning oleks avatud kauem.

Olge terved!
Anneli


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver