foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Oh seda õudust!
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 06, 2009 04:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 22, 2009 10:11
Postitusi: 20
Asukoht: Tallinn
Jalutasin siis täna oma järjekordsele külaskäigule Jõhvi loomapoodi (Titacinus) ja mida ma näen?! Bettad on pandud nelja cm-se läbimõõduga uriiniproovi topsidesse. Mõned olid juba kõhud üles poole visanud. Neid oli seal oma kümme tükki niimoodi. Läksin täiega endast välja. Küsisin müüa käest siis, et miks nii on? Kas neile endale meeldiks peldikus elada ja seal samas süüa, sit*uda ja surra? Müüa kokutas vastu, et need ju käivadki niisuurtes akvaariumites. SEE EI OLNUD JU ISEGI AKVAARIUM!! Ütlesin, et kui see õudus pole lähipäevil ära likvideeritud, saadan sinna loomakaitse kontrollima. Müüa oma venekeelse aktsendiga ütles, et "ma ei saanud aru, mida te ütlema" vastasin siis, et küll varsti aru saate. Asi kulmineerus sellega, et tõin ühe neist omale koju ja lisaks sain terve õhtu tusatseda. Siit siis ka nüüd asja point: Kellega ma peaksin ühendust võtma? Kes loomapoodides olevate loomade olukorda ja eluolu kontrollib?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 06, 2009 05:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
See on masendav. Kui kodust loomapidamist reguleerivad küll miskid seadused ja määrused (kuigi - kes neid kontrollib?), siis avalikult peaks asi eriti paigas olema. Üks koht kaebamiseks on see: http://www.loomakaitse.ee/?q=contact


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 06, 2009 05:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Eks palju ole ka suhtumise küsimus, sellisel puhul on mitu võimalikku lähenemist.
Ma ei usu et müüja seda kõike sihilikult tegi, küllap ta lihtsalt ei teadnud et nii pole hea. Kui talle rahulikult asi selgeks teha saaks kalad tõenäoliselt sobivama elupaiga, saaksid ehk poes kasuliku ja teadja inimese kuulsuse ja kõik oleks asjaga rahul. Saaksid ehk tulevikuski abiks olla ning nemad ehk teeks Sulle mõnikord hinnaalandust.
Aga loomulikult võib ka kohe loomakaitsjatele põrutada. Eks need tulevad kohale, pood saab trahvi, kõigil tuju rikutud - halvimal juhul pood paneb uksed kinni, nii et kui teinekord midagi tarvis pead kaugemalt otsima. Mismoodi Sinusse edaspidi suhtutakse pole vast raske ette kujutada.
Nii et valik on Sinu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 06, 2009 05:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 03, 2006 12:49
Postitusi: 181
Asukoht: Eesti
Müüjad on üldiselt üsna väikesed mutrikesed, kes teevad nii nagu omanik ette kirjutab. Seega näitab olukord poes omaniku suhtumist ja seda juba üks ostja oma õiendamisega ei muuda. Enamus aga on vait ja kardavad midagi öelda. Ega loomakaitsjad ei tule kohe trahvi tegema, ma pole kindel, kas neil üldse sellist õigustki on. Aga nemad just ongi need, kes juhivad puudustele tähelepanu ja räägivad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 06, 2009 08:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 22, 2009 10:11
Postitusi: 20
Asukoht: Tallinn
No praeguseks siis saatsin sinna kirja ära.
Betta, mille poest koju tõin juba askeldab ringi ja kakleb corydoras paleatusega. On see normaalne kui ta lõpused laiali ajab, nii et miski punane asi nähtavale tuleb?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 06, 2009 09:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
mina tean, et välismaal müüaksegi bettasid topsikutes... mitte et ma seda heaks kiidaks aga eks see sealt tule niimoodi...

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver