foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mullitaja
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 08:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 11:53
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn, Pirita kose
Tere!

Selline küsimus et mul juwel rio 125 akva ja 4 elus taime ja 4 mõõksaba, 2 guppyt, 2 põhjakoristajat ja 4 daniot. Siiani olen algusest peale lasknud akvasse mulle. Olen kasutanud sellist vidinat mis paned filtrist välja tulevale torule otsa ja sealt tõmbab ta mulle vette. Ei meeldi endale see ültse kuna teeb läbmi ja vesi mulle täis. Küsimuseks oleks siis, kas see see mullitaja on vajalik? Olen aru saanud, et enamik kalu käib pinna pealt hingamas. Tuhnisin foorumis ringi ja ei leidnud konkreetset vastust. (kes aru ei saa mis mullitaja see vaadaku mu albumi esimest pilti).
A ja samuti paneb mind muretsema see, et ühele taimele jäävad need vees olevad mullid lehtede külge. On see hea-halb?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 09:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Heia,
peaks piisama, kui suunad filtrist välja tuleva vee natuke pinna suunas, et päris taifuuni moodi lainetust ei tee aga paneks pinna virvendama ja liikuma. Nende otsikutega peaks saama suunata vett igas suunas. Suuna filteri vesi piki akvat, tekib veel hea ringvool.
A ja küll need mullid sealt lehtede küljest siis kaovad varsti ära ka.

Elus taimedest oleks ka akvas kasu, su akva valgustus on originaalis juba nii hea, et patt oleks selles plastmassi proovida kasvatada. See valgustus lausa küsib mõne ilusa taime järele.
Sul paistab üsna värske akva olevat... vist kümme päeva ringis... ära siis väga kiirusta eks... kõik see bisosüsteemindus ei lähe akvas sama kiiresti käima kui ferraari.
Mul muide sama akva ;)

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 09:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Hei, veel üks soovitus...
Piltide järgi sul paistab olevat soojenduspulk filtri servas nähtaval...
Juweli filtri kasti sobib soojenduspult selle musta karbi sisse väga hästi nii, et pole nähtaval. see klamber soojendi kinnitamiseks sobib panna ka sinna sisse.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 09, 2009 10:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 11:53
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn, Pirita kose
Akva sai tõesti ostetud täpselt halloweeni ajal ehk u nädal tagasi. Mul on 4 elustaime juba ja praegu ei julge rohkem osta. Vaatab ja proovib kuidas neid kasvatada on ja kui õnnestub siis vaatab jälle paar juurde.
Ma ei julgenud praegu soojendit sinna sisse panna kuna termomeeter puudub. Kas seal sees kütab ta ikka vee ära? ostsin termomeetri mis näitab 2 kraadi valesti :) . Ei usalda seda termomeetrit väga.
Kas on kaladele ja taimedele see mullitaja siis hea või ei? Võtan ära või ei?
A ja selline mure kah, et kas see on ok kui taim mis on mul taga vasakus nurgas saab pool valgust või no et taimele ei lange 100% valgust peale. Sellel akval need valgustustorud nata lühikesed ja mul taim istutatud taha nurka. Valgus ei lange täielikult peale. Kas tõesti see originaalvalgustus nii hea? Ise just mõtlesin, et äkki peaks sinna paar valgustoru juurde panema.
Äkki keegi ütleks ka lihtsõnaliselt, et mida annab see kollane valgustoru ja mida sinine. Mis mida teeb?


Viimati muutis KarlT, Teisipäev Nov 10, 2009 05:57, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 10, 2009 05:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 11:53
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn, Pirita kose
Sai täna käidud tartu mnt poes ja ostetud 2 skalaari ja müüa soovitas ikkagi mullitajat või õhukiviga pumpa, nii et jätan. Ootan taimede valgustuse kohta vastuseid?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 10, 2009 07:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Tead mis ma soovitan teha - ma hetkel vaatan pildilt, et sul on see mullitav ots suunatud alla poole. Kas kuidagi mööda veepiiriga horisontaalselt ei annaks seda mullitama panna? Minu pumbal oli endal kaasas 2 otsikut, mis omavahel kokku käivad, pluss siis see üks mullijatajaga, mis sai lisaks ostetud. Kui nendest kolmest omamoodi S-kuju moodustada, siis mullitab ta ilusti veepinnaga tasapinnaliselt (aga siiski vee all) ning ei puhu akvaariumit nii koledalt täis aga samas hoiab mullid ja vee liikumas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 10, 2009 07:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 18, 2009 11:53
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn, Pirita kose
Vaata mul on taga vasakul taim mis on suht nagu hõljuv ja kui suunan vasakule vee siis veejuga läheb sellele taimele peale ja lükkab teda. Kas taimel ok kui saab pool valgusest? Vaadake albumist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 04, 2010 10:22 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Veebr 01, 2010 06:24
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn, Nõmme
mul mullitjaga seoses selline küsimus, kas mul oleks seda vaja kui akvas oleks paar kala(gupid) ja mõned elustaimed ?


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver