foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 11, 2009 11:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Mõtlesin, et panen kirja veel ühe pisikese DIY (kui seda saab nii nimetada) projekti. Paljud on siin lihtsalt pooleks seatud kookose koori kasutanud peidikutena, kuid mina tegin natuke teistmoodi. Äkki kellelegi meeldib ja teeb samasuguse :)
Ma ei tea kas on artiklit väärt, aga arvan, et kellelegi kasuks võib ikka olla ;)

TOPELT-KOOKOS-KOOBAS

Akvaariumis oli suurest kookosest koobas, kuid see jäi kaladele väikseks. Üksi oli neil seal hea, aga paarina kodu mängida eriti ei õnnestunud. Võtsin siis nõuks ja tegin topel-kookosest koopa.

Alustasin nagu ikka – saagisin kookosel “põhja” alt ära ja kraapisin sisu välja. Siis vaatasin kaks lamedamat külge ja saagisin ka need maha. Siin tuleb jälgida, et augud ühesuurused tuleks ja enamvähem hästi kokku sobiks. Peale saagimist käi kõik nurgad viiliga üle, et teravaid kohti ei jääks!...

Kui küljed maas ja kokku ilusasti sobisid, puurisin kookostele kõrvuti 7 pisikest auku ja “õmblesin” spinningu tamiiliga nad teineteise külge kinni. Väga ilusasti ja tugevasti jäid kinni.

Mina lolli ja änksi täis peaga õmblesin nad enne kinni, kui ma kookosed keema olin pannud, kuid õnneks on tamiil piisavalt tugev ja vapper, et elas ka keetmise üle...
NB! Õmblemise juures tasuks silmad pidada, mismoodi sa plaanid need akvaariumisse panna. Augud tasuks teha sinna, kus neid pärast näha ei jää. Teise lahendusena võib kasutada näiteks Jawa Mossi, mis sinna külge tamiile varjama panna ;).
Isiklikult mina mõtlesin ise enne läbi, et kuidas see sinna läheb ja tegin nii, et tamiili lihtsalt näha ei jääks!

Minuarust päris vahva!

Kahjuks tegin natsa vähe pilte, aga eks kõik kujutavad ette milline on niisama pooleks saetud kookos. Siin aga on kaks poolt kokku pandud...

Pilt
Pilt
Pilt

Ja koobas näeb akvaariumis selline välja. Vasakpoolne on vana kookos ja paremal uus. Kokku tuli väike neegrite küla :D

Pilt

Terve akvaariumi valmimise- ja elulugu võid lugeda www.60lugu.blogspot.com

_________________
325 liitrit vett


Viimati muutis aatomik, Esmaspäev Okt 26, 2009 11:24, muudetud 6 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 12, 2009 09:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 29, 2009 09:42
Postitusi: 122
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
8) See "tumbuku" küla näeb ikka väga lahe välja. Kui mul õõnes puu tükki poleks akvas ancude jaoks siis nähtavasti teeks ise ka sama asja järgi. Väga seff!!!


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver