foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: aluskapp
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 18, 2003 05:30 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 07, 2003 10:28
Postitusi: 35
Asukoht: Järvamaa
Mille peal on teie akvaariumid? Endal mul ~95l akvaarium ja mõtlesin, et sellele oleks paras TV alus. Aga need ju ratastega. Mis te arvate, kas see peaks vastu, või on see rumal mõte?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 18, 2003 05:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
Aga kruvi rattad alt ära? Minu 150L kast on tavalise kapi peal, mida ma kõikvõimalikel moel eelnevalt toestasin. Nädal aega on püsinud, ehk ei juhtu ka edaspidi midagi :)

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 18, 2003 07:35 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Sept 01, 2003 10:52
Postitusi: 43
Asukoht: Pärnu
ma tellisin kogu komplekti (kapp, filter, soojendi, lambid, kaan ja akvaarium) Saksamaalt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 18, 2003 08:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
mul on laua pial!!

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 19, 2003 01:23 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Ma ostsin ehitusmaterjalide poest kaks nö. valmis mööbliplaati (16 mm vist oli paksus), mille siis natuke parajamaks saagisin (täpselt akvaariumi põhja mõõtu) ja omavahel kokku liimisin, et paksem saaks - maksis a' 50 kr.
Siis ostsin 5 metallist reguleeritava otsaga lauajalga (diam 50 mm ehk ca), mida sai kruvidega plaadi alla kinnitada ja asi tahe - jalad a' alla 100 kr vist olid.
Mul akvaarium diivani seljatoe taga ja kappi seega nagunii poleks näha, ega saaks kasutada - jalgu jällegi on erineva pikkusega ja nii hakkab akvaarium täpselt sellelt kõrguselt, kus seljatugi ulatub.
Projekti hind 600 kr seega ca'.
Pärast, kui pvc-st kaane tegin, siis samast pvc-st tegin alla serva ka ringi ümber - katab nii plaadiservad kui akva põhja (silikooniga mökerdatud osa).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 19, 2003 03:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 16, 2003 08:57
Postitusi: 73
Asukoht: Kagu
Minul on akv koolilaua peal :roll: Õpin koos kaladega :) Õnneks pole akvaarium suur ning õpikud mahuvad korralikult lauale ära. Akv võtab umbes 3/5 laua pinnast. Ja igaks juhuks panin mingi kile ka alla, kuna paar korda on akv läbi ka lasnud, aga siis pani paps midagi sisse ja siis enam mul ei lase läbi :mrgreen:

_________________
Unistus paremast akvaariumst :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 26, 2003 01:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Mul asub see 60liitrine tavalise 70-date kapi peal. Probleem on olemas: kahte kapiust korraga avada ei tohi (ega igaüks ei jõuakski!), sest 2-sentimeetrine laminaatplaat paindub lihtsalt läbi.
Kui rääkida vaid laminaatplaadist... Siis oleks hea ehitada kapp vertikaalsetest seintest, milledel on lapiti peal horisontaalne plaat, mille peale panna akvaarium. Sel juhul tuleb kapiuksed ühele seinale tikksaega sisse lõigata, jättes äärtesse piisava tugevusvaru. Tekkis lihtsalt selline fantaasia, kui käisin Vineerivabriku poes valikut uurimas. Sealt saab mööbli meisterdamiseks kõike, isegi spooniribasid saetud saepuruplaadi äärtele liimimiseks.
Kindlasti ei tohi suur akvaarium kapi peal ega ka kapp põrandal millimeetritki kõikuda, sest klaas ei paindu ja veerand tonni vett peaks klaasid puruks väänama küll. See ei tohiks oluliselt kottida kahekohalise litraaziga akvaariume, eriti neid, millel on tugev raudkarkass.

_________________
Pilt


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver