foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Riiki sisse toomine
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 19, 2008 08:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 19, 2007 12:35
Postitusi: 177
Pildid: 3
Asukoht: Tartu/Tallinn
Olen siis Rootsis ja siin olen käinud kohalikes zookauplustes ja tekkis suur tahtmine ka midagi koju viia.
Akvaariumitaimed on osad sellised mida Eestis näinud pole ja suures hulgas on erinevaid krevette.
Kas kellegil on kogemusi taimedega ja kas krevetid peaksid purgis laeva soidu plus päeva vastu :)
Kas on mingeid nippe :P?


Viimati muutis Erx112, Laupäev Juul 19, 2008 10:25, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 19, 2008 08:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Taimed peaks kindlasti, usun et ka krevetid. Räägi oma muret poes, neil on selliste saadetiste jaoks reeglina juba omad nipid olemas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 19, 2008 09:39 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
pole seal hullu midagi, paki poest saadud kilekotid kuskile ajalehtedega vooderdatud pappkasti ja ei juhtu nendega midagi.
isegi kalu sain niimoodi toodud, lennukiga küll.
praegusel aastaajal pead pigem jälgima et mingit ülekuumenemist ei tekiks.
ja enamus krevette elaks nagunii parema meelega külmemas veel kui tavaline 25 kraadi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 19, 2008 09:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
kasutaks siis teemat ära ja küsiks kas on üldse selline võimalus, et lennukiga norrast tuua krevette ja taimi? minu teada on ju mingid piirangud vedelike suhtes jne. või tuleb mingi eriluba muretseda jne?
tuttav töötav norras ja kuna mul varsti sünnipäev tulemas siis oleks võimalus vb sealt kedagi tuua lasta. aga ta ise on suht võhik sellel alal...

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 19, 2008 10:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 19, 2007 12:35
Postitusi: 177
Pildid: 3
Asukoht: Tartu/Tallinn
lynnet kirjutas:
kasutaks siis teemat ära ja küsiks kas on üldse selline võimalus, et lennukiga norrast tuua krevette ja taimi? minu teada on ju mingid piirangud vedelike suhtes jne. või tuleb mingi eriluba muretseda jne?
tuttav töötav norras ja kuna mul varsti sünnipäev tulemas siis oleks võimalus vb sealt kedagi tuua lasta. aga ta ise on suht võhik sellel alal...


Vedelike suhtes pagasit ei vaadata eriti. reegel selline et Salongi voib votta 100 ml. Kui suudad pagasisse kindlalt ära pakkida siis vast pole hullu.
Endal tekkis aga selline mote, et kui tollis tahavad pagasit vaadata ja leiavad sealt mingeid krevette ja taimi, siis kas nende vedamine on ikka lubatud? Paar kuud tagasi käis ajalehtedest läbi teema , kus maxima kauplustes myydavad elus krabid on juba hoivamas kohalikke veekogusid, syyes välja kohalikke liike. Ega keegi ei oska eriliste liikide trantspordi kohta midagi öelda?
Senist vastuste eest tänud:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 20, 2008 12:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Norra ei ole EU riik ja seega kehtivad impordireeglid nagu ikka kolmandatele riikidele. Vajalik müüjariigi vet.tõend ja EU piiri vet.kontroll ja muud tollitoimingud. Kuna aga Tallinna lennujaamas vet.kontrolli ei teostata (andmed võivad olla vananenud) siis selleks vist lähim koht on Soomes. Kindlasti on ka muid võimalusi sest vaevalt meie kalapoed nii keerulist skeemi kasutavad kuid oma tollimise saladusi nad avaldama ei kipu...

_________________
www.basset.ee


Viimati muutis UARU, Teisipäev Juul 22, 2008 09:11, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 20, 2008 03:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
tundub, et norrast seljuhul suht raske miskit elavat tuua. mulle mainiti, et seal pidid ka suht odavad akvaariumid olema. ei tea kas lennukiga tasub tuua seal v kuidas oleks kõige parem tuua. ja kindlasti kui lennukiga tuua siis paneb see ka ju kasti suurusele piirid... :roll:

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 20, 2008 08:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 19, 2007 12:35
Postitusi: 177
Pildid: 3
Asukoht: Tartu/Tallinn
Norra peaks olema kallim, kui Rootsi ja Rootsi hinnad minu meelest kallim, kui Eesti :P nii et ei usu et oleks eriti motekas.:P Odavamad on ehk 6hu- ja veefiltrid, kuid ka selles pole eriti kindel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 20, 2008 09:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
ma isiklikult ei tea muidugi kuidas nende hindadega on. lihtsalt üks tuttav kes käib aastas 2x eestis mainis, et seal pidavat akvaariumid olema odavad. aga noh muidugi oleneb kelle jaoks :D

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 22, 2008 09:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
lynnet kirjutas:
tundub, et norrast seljuhul suht raske miskit elavat tuua. mulle mainiti, et seal pidid ka suht odavad akvaariumid olema. ei tea kas lennukiga tasub tuua seal v kuidas oleks kõige parem tuua. ja kindlasti kui lennukiga tuua siis paneb see ka ju kasti suurusele piirid... :roll:
Kasti suurusega probleemi pole,kül aga raskusega. Sa ei taha neid kilosi kinni maksta. Umbkaudsed hinnad võid uurida UPS-ist või mõnest muust sarnasest kullerfirmast. Aga miks ültse akvat lennukiga vedada??? Ega Sa ometi koos kaladega teda ei too :roll:

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 23, 2008 05:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
ei ega mina ei toogi(ja veelvähem kaladega). tuttav tahtis midagi mulle kinkida ja just norrast tuua kuigi ma ei tea miks. ma ei saa ju talle seda keelata :D

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 23, 2008 07:20 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 24, 2006 05:56
Postitusi: 69
Pildid: 1
Asukoht: Viljandi
Kaladel on siiski vaja mingeid pabereid, et üle viia. Vaata tolli lehekülje alt neid lemmiklooma üleviimise seadusi.
Uurisin ise ka neid just, sest olen ise ka hetkel Norras ja plaanin 2 rotiplikat siit kaasa võtta.

_________________
160 l magevett


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver