foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: kirjaviisid & "ortokrahvia"
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 04, 2008 12:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 15, 2008 08:06
Postitusi: 41
Asukoht: Lilli-Anne, Võrumaa
Sai "Kalade & Müra" all lgp-te osade moderaatorite poolt alustet. Muide, ma saan aru kyll, et osade vestlejate poolt on asi muutunud l6busax minu s6imamise yritusex, aga kas pole m6nev6rra kole paljude siinkribajate TÕELINE kirjaoskamatus sellest tulenava vaese sõnavara ning jälkide kirjavigadega? Muide, kellele ei meeldi end. jj. phmt. pungi Kaarna olek, siis tundub poliitkorrexuse seisukohalt t2iesti ebakorrektne ning lastekaice operatiivset sekkumist vajav ka tema komme kodus & eriti lastega(!!!) & loomade ning kaladega rääkida puhast võrusetukese keelt koos vastavate eesti keele uuss6nade uust6lgetega asendamax tooreid anglicisme, mis on leidnud toetust & kasutust ka Jyvä Sulõvi poolt.
Pee ess, minu läppäris pole tõesti õüäö-sid. Koduarvutis jälle on.
Head ragistamist! :D
Ning kalad on toredad, ilusad & vÄÄrt iga minutit, mis me neile qlutame.

_________________
isetehtud 65L: taimed, mõõksabad, kiiversägad, antsud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 04, 2008 05:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
teema on natuke vale kohapeal!

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 04, 2008 12:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
See eputamine "vaatamismakõikoskan" on tõesti juba ära tüüdanud!
Kui väidetavalt oled perfektsete oskustega kirjakeele tundja, siis miks taeva pärast sa seda ei kasuta, kui palutakse?
Eestlased on üsna sallimatud kõige võõra suhtes, tõesti.
Ja teisalt, on see meil püsima jääda lasknud.
Iga asi omal kohal!

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 04, 2008 12:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Vale probleem - vale foorum .
Minu arvamus: kui keegi tahab midagi teistele öelda, siis peaks ta seda ka nii tegema, et need teised sellest aru saaksid, mitte aga iga sõna üle pead murdma ei peaks. Tegelikult me seda nii ka tavaliselt teema: kodus on meie kasutatavad sõnad teised kui tööl ja hoopis teised kui ametiasutuses. Ja appi kui peaks veel lugema juriidilist keelt, see murrab iga normaalse inimese teiselt realt. Hiire iseenesliku sisenemist magamist teostava kassi suhu ei toimu. Arva ära, mis ma ütlesin!?
Selle pisikese tühise asja pärast kirjakeel olemas on.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 04, 2008 01:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 25, 2006 12:41
Postitusi: 168
Asukoht: Mere ääres. Seal, kus lõpeb asfalt.
kaaren kirjutas:
Sai "Kalade & Müra" all lgp-te osade moderaatorite poolt alustet. Muide, ma saan aru kyll, et osade vestlejate poolt on asi muutunud l6busax minu s6imamise yritusex, aga kas pole m6nev6rra kole paljude siinkribajate TÕELINE kirjaoskamatus sellest tulenava vaese sõnavara ning jälkide kirjavigadega? Muide, kellele ei meeldi end. jj. phmt. pungi Kaarna olek, siis tundub poliitkorrexuse seisukohalt t2iesti ebakorrektne ning lastekaice operatiivset sekkumist vajav ka tema komme kodus & eriti lastega(!!!) & loomade ning kaladega rääkida puhast võrusetukese keelt koos vastavate eesti keele uuss6nade uust6lgetega asendamax tooreid anglicisme, mis on leidnud toetust & kasutust ka Jyvä Sulõvi poolt.
Pee ess, minu läppäris pole tõesti õüäö-sid. Koduarvutis jälle on.
Head ragistamist! :D
Ning kalad on toredad, ilusad & vÄÄrt iga minutit, mis me neile qlutame.




Peale selle, et Sinu läpparis pole selliseid tähti nagu õäöü, pole Su arvutis ka võimalik teostada klahvikombinatsioone: ks (asendatud x-ga);ts (asendatud c-ga) ja ku (asendatud q-ga).

Ja muide kui kasutada Sinu poolt kombinatsiooni x sõnas poliitkorrexuse, ja Sa nüüd ise natuke mõtled, siis ega ei ole eesti keeles sellist sõna nagu poliitkorreksuse. Naljakas, mis?

Kusjuures, igas arvutis, on olemas teatud tähele vastav numbrikombinatsioon, mis moodustavad justnimelt õäöü tähekombinatsioone, kasutades käsku alt+ numbrid. Iseasi, kas viitsitakse asjaga vaeva näha. Ja samamoodi ei tohiks tänapäeval olla probleemiks klaviatuuri eestistamine.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 04, 2008 04:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 22, 2008 08:44
Postitusi: 137
Asukoht: Tartu
Minuarust suht mõttetu probleem :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 04, 2008 11:46 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Flex kirjutas:
Minuarust suht mõttetu probleem :D


Ütleks suht mõttetu, midagi näidatapüüdev, trotslik, teemaalgatus. Läppariomanikule teadmiseks, et olgu tal läppari või lauaarvuti klaviatuur, Eestikeele seaded saab talle igaljuhul määrata :idea:

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 05, 2008 09:20 
Äkki mõnel vanemal mäkil ei ole isegi seadistustest võimalik ? :P Pakun lihtsalt huupi muidugi, sest ei kasuta seda asja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 05, 2008 09:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 01, 2006 04:31
Postitusi: 42
Asukoht: Tartu
Ma olen päris kindel, et sinu sülearvutil on olemas ka õüöä, isegi kui klaviatuuril neid märke pole siis saab nii seadistada, et neid saab kasutada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 05, 2008 10:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Jama vaidlus! Aga kui õli tulle vaja on: kas selles läpakas k ja s kah ei ole? Minu läppakas on küll nad olemas.
Saime kunagi telegrammi Venemaalt (tähed kirilitsas) tekst lõpuks šifreeritult: "Olen pühapäeva lõunaks Märjamaa ristis." Kellel fantaasiat, see kujutagu ette kui kaua meil kirilitsas sellise teksti lugemine aega võttis!
Oli minulgi millalgi aeg kui toppisin x ja y igasse võimalikku kohta!
Aga jõudu kaklemiseks!

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 05, 2008 10:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 05, 2007 11:40
Postitusi: 97
Asukoht: Tartu
Olen seda meelt, et emakeelt ei tohi risustada ja mingid vabandused pole õigustuseks. Släng on släng, murre jääb murdeks, võõrkeelte oskus on ainult positiivne (kasutan neid ka üsna vabalt), aga kirjakeel võiks olla korrektne ja kõigile arusaadav. Ja antud foorum on veidi teise suunitlusega kui seda on rate-d jms. kohad.
Aga, kui tekib tõesti probleem, et pole seda või toda märki võimalik kasutada, võiks postitaja teksti alla märkuse lisada....Jäävad ära vähemasti mõned eestlaste lemmiktegevused. :D (so teise eestlase kallal näägutamised)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 05, 2008 11:00 
Teoreetiliselt selle interneti tulekuga ongi keelelised muutused seisma jäänud. Kõik nõuavad korrektset keelt mis on praegu seadustega paika pandud ja kui keegi teeb midagi teisiti ei võeta seda omaks vaid viidatakse tema juhmusele ja väärakatele lauseehitustele. Varem oli keel väiksemates gruppides ning levik oli lihtsustatum. Need üleeestilised nõuded teevad meie keelt mitu korda vaesemaks. Mõelge kui palju ilusaid murrakuid meil on. Aga 50 aasta pärast räägivad neid soravalt vaid käputäis inimesi. Olen veel uhke, et tunnen murrakud ja uhke, et oskan kaarli kirjastiili soravalt lugeda. Tema tekst on minu jaoks täiesti loogilise ülesehitusega. Uskuge mind, et kui keegi tuleks siia korralikku murrakut rääkima oleks teil 100x raskem tema tekste dekrüpteerida. Juba praegu ei taha noored oma vanemate murrakutest midagi teada vaid võtavad teiste laste kõnepruugi üle.

Eks sellel koolil ole kah oma roll keele kujunemisel. ntx suhkrut ja suhkurt. üks on vale teine õige. Aga tartu murdes oli just see vale õige. aga koolides enam seda ei aksepteerita.

Nagu ma ütlesin... muutused on muutused ja alati me nende vastu ei saa. ja ega ma elan üle selle:P kurb lihtsalt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 05, 2008 11:05 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 08, 2008 03:06
Postitusi: 15
Asukoht: Tartu
Mis murrakus Kaaren kirjutab?

_________________
118 L Poppy,Wolfkang,Männy,Olly(Teleskoobid)
22 L ootel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 05, 2008 11:07 
Kaareni murrakus. Väga vinge ja uus kelearendus mis ilmselt sureb välja koos kaareni või siis teiste sunnil.

Õigesti ja õieti. Üks vale teine õige. Vale sureb välja sest kirjakeel nõuab seda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 05, 2008 01:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 24, 2006 03:59
Postitusi: 122
Asukoht: raplamaa
No eks ta algul raske ja pingutav sellist teksti lugeda on, aga mind nagu häirib rohkem kui kala- ja akvahuvilised kirjutavad " akvaarium", cupy jt vahvaid sõnu, ja neid ikka pidevalt. Sellest suurest foorumi lugemisest võiks ju mõni õigekirja nipp külge jääda :) .

_________________
180 l 2 SAEd, , 2 corydoras aeneus, 2 guraamit, parv gupisid, 2 antsu, 4 otot , 2 pelvicachromis taeniatust, 2 botia lohachata/almorhae


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver