foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Igakuiste kulutuste suurus
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 29, 2008 09:41 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 29, 2008 08:28
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Terekest

mul kui potensiaalsel akvaristil tekkis küsimus, et kui palju võiks igakuiselt akvaariumi ülalpidamisele minna ehk kui rikka inimese lõbu see õige on ka?
Seda näiteks kui osta mingi 200 +/- 40 liitrine kast ja mingi normaalne kvantum kalasid sinna sisse?
Elektrikulu vaevalt keegi oskaks välja arvutada, aga mingi hinnangu ikka äkki oskab anda, kui palju nendele väetistele, söödale ja ehk ka kuluosadele võiks kuus/aastas minna.

Ma tänan


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 29, 2008 10:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Elektrikulu võiks välja pakkuda sellise suurusega akva puhul ca 0,3kWh ,muud kulud aga tulenevad akva suunitlusest (kalakooslus,taimed ja nende nõudmised) tulemevalt .Pidamine just eriti kallis pole küll aga esalggne investeering...

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 29, 2008 11:13 
Elekter ~100.-
Toit, väetis ~30-100.-

Elekter on üks mille pealt kokku ei hoia(vee temp 24c ja korralik valgustus taimedele). Kui kasutada kunst taimi ja vb isegi külmaveekala nagu kuldkala siis elektrikulu võib ilusti 10.-(valgusti +filter) kanti jääda.
Kui õigesti toita ja kalleid väetisi mitte osta saab ka selle kohapealt suht odavalt läbi.

Lisaks tulevad aastalised kulutused nagu pirnide vahetus ja vb ka mõne tehnika vahetus (asjad ikka kuluvad)

Nagu juba mainiti oleneb kõik olenditest keda kasvatada. Ütleme, et miinimum kuised püsikulud on 15.- ja maksimumil pole mingist piiri.
Akvaariumi hobi on nii kallis kui ise oled nõus maksma. Võib olla kallis aga võib ka väga odav hobi olla. Esimene investeering on tavaliselt see kõige suurem.

Soovitan muidu rahale mitte mõelda. Akvaarium on üks tore asi ;)

PS!
Kõige selle rahalise asja juures ei maksa unustada ka teadmiste pagasisse investeerida.

Edu :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 12:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 01, 2007 08:35
Postitusi: 396
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Nõmme
Elektri kuluga päris päri aga toidu kulu?
Ise annan kaladele 4 erinevat kuivtoitu,peale selle sääsevastsed mille kilo hind on 2000 eek kilo.Loomulikult ei osta ma kilo kaupa vaid 60-80 grammi haaval.Värsket kurki ja teinekord külmutatud krevette saavad ka.Ma arvan ,et 100 krooniga kuus ei tule kuidagi välja.Ise ei söö ka näiteks aasta otsa järjest ainult saia.Kalade söögilaud peaks ka mitmekesine olema.

_________________
240l 1 Tiiger oskar 2 Red Parrotit,2 Hypostomus plecostomus albiinot.
25 l beebiakva.
http://nagi.ee/photos/kasss


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 09:52 
No vot olenebki mis kalad on. Kui suured mammutid siis ilmselt läheb 10x rohkem raha kui neooniparvega. mina ostan kuivtoite ja siis annan kõike muud mis külmkapis on- juustu, vorsti, kala, herneid, salatit jne(leiba ja saia pole veel kordagi andnud :P). kevadel-suvel-sügisel annan looguslikke usse, sääsevastseid, kärbseid... kõike söövad. Tean et enamus ei soovita seda. aga mulle meeldib experimenteerida. Talvel ostan poest elus sööta aga see pole ju kohustuslik. Selle asemel võid toidupoest osta krevette ja teha omale kodus kreveti võileiba ja ka kaladele jagada... peab loov olema

Ostad 2 purki kuivtoitu mis teeb alla 10.- kuus ning siis annad kõike mida ka ise sööd ja ei juhtu ühegi kalaga midagi halba.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 12:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Apr 20, 2008 03:55
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
Minul on kulunud kõige rohkem taimede peale. olen suutnud neid tuhandete kroonide eest osta. Tavalisemad kalad on suhteliselt odavad ja sööta kulub ka vähe.

_________________
120l Juwel record, alustatud veebruar 2008
3 antsu, 7 barbust ja 4 guraami, 2 SAE-d hunnik taimi pealekauba
http://nagi.ee/photos/silleann/sets/136885/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 01:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Taimede, kalade ja ehk ka tehnika kulusid annab tunduvalt vähendada kui siinset "annan ära" foorumit pidevalt uurida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 03:25 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
tegelikult on kõige minevam kaup aeg.
ja seda kulub tõsisema ettevõtmise puhul ohtralt.
ja nagu teada - aeg on raha...
:D

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 30, 2008 04:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
kala sõber kirjutas:
tegelikult on kõige minevam kaup aeg.
ja seda kulub tõsisema ettevõtmise puhul ohtralt.
ja nagu teada - aeg on raha...
:D


Vot sellega olen tõesti nõus :D

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri: raha
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 01, 2008 03:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 15, 2008 08:06
Postitusi: 41
Asukoht: Lilli-Anne, Võrumaa
Arvan, et minu 160 kast s88b 1 kuu jooxul natuke pealt 100 kr - sh elekter, s88k (erin. pudid & v2rsket k88givilja vahest) & vahepeal m6ni taim 2ras88du asemele :lol: suurt valgustit (2x36W) pole vahetustega t88 t6ttu v6imalik igap2ev regulaarselt kasutada, aga peale vesikuuskede pole keegi kannatanud.

_________________
isetehtud 65L: taimed, mõõksabad, kiiversägad, antsud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 01, 2008 02:08 
kuidas pole võimalik kasutada?
on olemas sellised asjad nagu taimerid


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver