foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Hallitus kaane all
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 16, 2008 06:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Täna kui am vett akvas vahetasin siis märkasin et kaane alla on hakanud tekkima mingisugune hallitus. See just selline kohev pole aga kui näpuga üle tõmmata siis nagu tuleks seda ära. Pärast tekib see tagasi. Siis vist on ka mingi roheline mis hirmsasti käsi määrib. Kogu aeg ma mõtlesin et mis värk on, nii kui ma akvaariumis midagi urgitsenm, läheb käsi mustaks. Kaane ehitamisel sai see küll seestpoolt mingisuguse puidukaitsevahendiga üle tehtud kuid värvitud see seestpoolt pole. Ega see hallitus kaladele kahjulik pole ja kas sellest kuidagi lahti pole võimalik saada? Või korjan seda lihtsalt ära?

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 16, 2008 07:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
ventilatsioon korrast ära, ventilaator aitab kindlasti.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 16, 2008 08:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 29, 2007 01:52
Postitusi: 112
Asukoht: Eestimaa südames
a uuri Käpiku käest nende ventilaatorite kohta. Foorumi kokkutulekul oli tal üks näidiskaan kaasas 8) Väga head lahendused olid tal seal-ma usun, et ta annaks infot ja nõu kindlasti :wink:

_________________
180l.
1 platidoras, 1 terneetzia, 4 Red Humpi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 16, 2008 08:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 31, 2007 08:54
Postitusi: 492
Asukoht: Pärnu
Ma arvan et ma saan sellega ise kah hakkama :D
Aga igastahes ma siis uurin seda ventilaatori asja.

_________________
200l - 2 skalaari, 2 marmor guraamit, 1 pärlguraami, 1 gupi, 2 antsu, 1 red parrot, 1 SAE

Koduleht: www.freewebs.com/akvarist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 16, 2008 11:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mul oli sama mure. Sai murtud uue kaane ehituse käigus ventikate lisamisega: http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page483.htm
Põhiline on vältida niiskuse kogunemist kaane alla. Minu meelest ta lihtsalt peab kogunema, kui midagi ette ei võeta sest kaane ja akva soojusmahtuvused on erinevad.
Samas keegi väitis et ülitihedalt suletud kaane all seda probleemi ei teki... Usun siis, kui ise näen kuid ka siis tahaks seletust ka kuulda.


Üles
 Teema pealkiri: kaane all
PostitusPostitatud: Reede Veebr 01, 2008 10:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 29, 2007 04:09
Postitusi: 56
Asukoht: Tartumaa, Nõo
minul on poest ostetud akva. plastmasskaanega. pisike tavaline elektripirn seal. ja kui kaaneava kinni on kogu aeg siis koguneb mul kaane alla palju väikesi veepiisakesi. pikema aja jooksul tekib sinna ka hallituskiht. pean korra nädalas lapiga puhastama siis hallitust ei tule:) aga kord juhtus sedasi et panin tule põlema ja pirn läks pauguga katki. õnneks kaladega kõik korras. ise olin parajas šokis natike. ilmselt ka kaanega midagi ikka viltu. peale seda hakkasin kaaneluuki lahti hoidma. siis ei kogune ka veepiisku

_________________
100L: 3 Ancistrust, 1 koger, 1 sägaline


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 01, 2008 10:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 21, 2007 03:13
Postitusi: 966
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe/ Pärnu
see tavaline pisike elektripirn ei ole seal hea, kuna tema klaas kuumeneb ja kui jahe vesi (võrreldes klaasi temperatuuriga) satub klaasile, siis see puruneb. märksa parem lahendus on säästulamp (cool white). Kui kastis on taimed, siis nemad rõõmustavad ka kindlasti säästulambi valguse üle rohkem.
Hallituse vastu aitab ventilatsiooni korraldamine näiteks arvuti jahutusventilaatori ja telefonilaadijaga. üksikasjadest ei hakka rääkima, need leiad siit foorumist.

_________________
15l Nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 01, 2008 11:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Felch kirjutas:
Minu meelest ta lihtsalt peab kogunema, kui midagi ette ei võeta sest kaane ja akva soojusmahtuvused on erinevad.
Samas keegi väitis et ülitihedalt suletud kaane all seda probleemi ei teki... Usun siis, kui ise näen kuid ka siis tahaks seletust ka kuulda.
Minul kül pole kaane all kunagi mingit hallitust olnud ja ei ole kaan ülitihedalt suletud. Ka mingit ventikat ei kasuta. Seletus oleks ehk see,et kui kaane alune hakkab hallitama siis peab seal miskit olema. Mitte miski ei saa ju hallitada.Hallitust esineb mul näiteks söötmisava juures ja tugevdusribadel kuhu paratamatult koguneb igast saasta.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri: elektripirn kaane all
PostitusPostitatud: Reede Veebr 01, 2008 12:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 29, 2007 04:09
Postitusi: 56
Asukoht: Tartumaa, Nõo
aga kui see tavaline pirn pole seal kaane all hea, siis miks sellist komplekti poes myyakse. see akva komplekt on ju poest ostetud.

_________________
100L: 3 Ancistrust, 1 koger, 1 sägaline


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 01, 2008 12:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 18, 2007 10:43
Postitusi: 230
Asukoht: Kesk-Eestis Türil Kevadpealinnas
Poest võib igast jama osta:P :twisted:
Müügijutt aitab kõike müüa oleneb veel poest ka, meie poed tahavad ju ainult oma kaubast lahti saada ja muud midagi :wink:

_________________
90l akva 22.02.08
minu tegemiste kodulehed:
http://www.limelight.ee
Kõik valgustusest


Üles
 Teema pealkiri: Re: elektripirn kaane all
PostitusPostitatud: Reede Veebr 01, 2008 02:30 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
xTx kirjutas:
aga kui see tavaline pirn pole seal kaane all hea, siis miks sellist komplekti poes myyakse. see akva komplekt on ju poest ostetud.

Kellelegi vahest on hea. Või piisavalt odav. Poes müüakse ju ka mull-akvaariume, mis kindalsti pole head. Peab ise uurima/puurima ja reklaami kindlasti mitte uskuma.
Tavalisi hõõglampe kasutasin ammustel aegadel akva kaane aluse valgusena, polnud häda midagi. Panin isegi lambid otsapidi vette et soojust annaksid... Võimsus oli 40W. Nüüd muidugi nii ei teeks.
Pauguga lõhkemine oli arvatavasti muul põhjusel. Pinged ballooni klaasis vms. Kuna sisselülitamisel on lamp külm, on takistus isegi kuni 29* väiksem tööolukorrast. Siis nad läbi põlevadki, mõned ka pauguga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 14, 2008 09:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 23, 2007 11:01
Postitusi: 961
Asukoht: Tallinn
Mul seoses selle kaane all oleva hallitusega säärane küsimus, et kas see ka kuidagi mürgine on? Teada on ju, et hallitusseen iseenesest on väga mürgine, kui inimene seda pidevalt sisse hingab, ladestub see kopsudes ja võib põhjustada väga halbu tagajärgi jne. Et aga kaladele ja akvaariumi veele kuidas mõjub see hallitus või akva. kaane all olev hallitus ei ole seesama seenhallitus, mis halvasti ventileeritud vannitubades tekib? :oops:

_________________
3 Guraamit, 1 ants,2.10.07,4 pärlskalaari 14.10. 07 15.10.07 ants Tinna,08.07.08 Hoplosternum thoracatum Algus 29. 07. 07. 250L AZOO CF-1200,CO2; 4x 30w 21. 09. 08 500L +õhupump13.10.08 http://filmipaevad.ee/2011/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 14, 2008 10:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ma oletaksin küll, et tegu sama hallitusega. Homme uurin spetsidelt järele, kas õigus.
Aga ... kus niskust, seal ka elu. Elu tekib üldse peaaegu eimillestki. Võtame kasvõi meie koduplaneedi....
Tagasi maa peale tulles ;) füüsika seaduste kohaselt ei saa kondensvsei kuidagi tekkimata jääda, kui on (soojem) veepind ja (jahedam) pind, nt. akva kaas. Peale tulede välja lülitamist jahtub kaas kiiremini kui vesi ja tingimused ongi loodud.
Akva vesi sisaldab arvatavasti piisavalt elusat ainet. Ja kui ka mitte siis kaane materjalile võib olla kunagi sattunud mingi seene niidi tükike kes vaid ootab sobivaid tingimusi et plahvatuslikult arenema hakata. Polegi nii lihtne elu hävitada kuigi looduse kroon seda iga hinna eest teha püüab....


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver