foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Filter 450l akvaariumile
PostitusPostitatud: Reede Dets 08, 2006 09:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
Nimelt katsetasin vana fluval 304-ja, algul töötas ja siis hakkas vett läbi ajama. Ostsin uue tihendi aga ikka tolku pole. Nimelt mida arvate filtrist -Välisfilter Hydor Prime 30. Lasin vee sisse aga nüüd probleem, et pole filtrit võtta. Ja tahaks ka teada kas abi oleks 2 fan3 filtrist, mille kogutootlikus oleks 1200 l/h.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 09, 2006 04:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 15, 2003 11:06
Postitusi: 243
Asukoht: siin ja seal ehk siis Märjamaa-Tallinn.
Hydor on töökindel,kuid mürarikas. soovitan sul parem eheimi poole vaadata.

_________________
võtan vahel sõna
----------------------
200 L ja palju kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 09, 2006 07:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
kahest fan-3 filtrist jääb nii suure kasti puhul väheks.ise kasutasin kahte fan 3 kolmesaja liitrise kasti juures. pidin ikka lõppuks välisfilti ära ostma,sest need kaks jäid lahjaks.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 09, 2006 08:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
Hetkel sain siiski fluval304 tööle. Probleem oli nagades, mis kaant kinni hoiava. Kasutasin silikoni ning kaan ongi kinni ja lahti saab ka kui vaja :D
Küsin ka seda, et filtris on kolma sektsiooni. Õpetuse alusel on kõige alumises mingid kraanulid, teises süsi ja siis kõige peal svamm. Lugesin foorumist, et sütt ei tohiks kauem hoida kui 6 nädalat. Hea küll, kas ma siis võin iga 6 nädala tagant süsi uue vastu vahetada või te ei soovita seda.(panen akvasse taimi ka) Või panen hoopis peale kuut nädalat svammi sinna keskmisse sektsiooni.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 09, 2006 09:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 03:07
Postitusi: 169
Asukoht: Rakvere
pane sinna kesmkmisesse svamm
sütt tuleks kasutada peale ravi lõppu või päris alustavast akvas .. veidi aega

_________________
514L
valgustus 4x58 W
filter Tetratec EX1200 + Aquael Unifilter 1000
soojendus Tetratec HT300 W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 09, 2006 09:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
ma eila käivitasingi akvaariumi, vaatasin õpetus ja panin sütt. Siis on teada, et panen sinna peale 4 või 6 nädalat svammi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 28, 2006 12:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
Küsiks veel selle süsi kohta. Tahtsin osta filtrisse svammi, müüja aga ütles, et ei ole mõtet ja süsi võiks koguaeg sees olla, ainult vahetada tuleks mingi kuu tagant. Foorumist sain teada, et süsi kasutatakse siis alustatavas akvaariumis või ravijääkide eemaldamisel. Mida te siiski arvate, kas ma jätkan süsi panemist või ikkagi panen selle svammi. Ise kaldun arvama, et svammi, kuna foorumis on märksa kogenumad akvaariumipidajad kui see müüja ma arvan.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 28, 2006 12:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juun 04, 2006 07:36
Postitusi: 46
Asukoht: Tallinn
pigem kuula jah foorumikasutajaid, vähemalt neid, kelle albumipiltide järgi võid öelda, et nad tunnevad tõesti teemat või kes lihtsalt ajavad tarka juttu ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 28, 2006 01:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
vietkong kirjutas:
Mida te siiski arvate, kas ma jätkan süsi panemist või ikkagi panen selle svammi. Ise kaldun arvama, et svammi, kuna foorumis on märksa kogenumad akvaariumipidajad kui see müüja ma arvan.

Sõltub ka eesmärkidest. Kui tahad taimi kasvatada siis on süsi pigem kahjuks kui kasuks sest eemaldab veest kõik orgaanilised kemikaalid, sealhulgas taimede toitained. Kui akvas on ainult kalad siis võib aktiivsüsi isegi kasuks tulla, kuid samas ta maksab omajagu ning on IMHO (minu arvates) mõttetu kulutus. Filtrisvamm on aga kohaks kus kasulikud bakterid armastavad pesitseda. Loomulikult saab ka ilma svammita, on kodanikke kes üldse midagi filtrisse ei pane põhjendades seda sellega et see vähendab suurema elektrikatkestuse korral filtris tekkiva roiskumise ohtu ning kui akvaarium pole üleasustatud siis kasulikud bakterid saavad ka akvas hakkama. Kaldun aga arvama et kui üldse midagi filtrisse panna siis svamm võiks see küll olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 28, 2006 06:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 23, 2006 08:28
Postitusi: 104
Asukoht: Rakvere
tänud, seega panen svammi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 28, 2006 07:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 13, 2005 09:59
Postitusi: 964
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
mina küll ei mäleta oma filtri/pumba vms nime aga mul on algusest peale süsi sees on ja siiani ple mingeid probleeme....kunagi ammu kui ostsin selle siis müüja ütles et siis tuleb süsi ää vahetada kui ta plödix lääb aga minul on nad siiani tahked ja probleeme ple...

_________________
110l mõõgud, antsud, coryd, kuhlid, erinevad teod
45l maimud
23l erinevad krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 28, 2006 07:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
lynnet kirjutas:
mina küll ei mäleta oma filtri/pumba vms nime aga mul on algusest peale süsi sees on ja siiani ple mingeid probleeme....kunagi ammu kui ostsin selle siis müüja ütles et siis tuleb süsi ää vahetada kui ta plödix lääb aga minul on nad siiani tahked ja probleeme ple...
Probleeme pole jah sest mingit kasu sest asjast kah enam ei tule. Süsi ongi siuke ajutine värk,et algul puhastab ja siis kui aeg ja jõud otsas laseb kogu selle pasa akvasse tagasi. Ja ei ole ma kuulnud et süsi pehmeks peaks minema. Minu arust ei tee ta seda isegi keetes :P

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 29, 2006 02:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
lynnet kirjutas:
mina küll ei mäleta oma filtri/pumba vms nime aga mul on algusest peale süsi sees on ja siiani ple mingeid probleeme....kunagi ammu kui ostsin selle siis müüja ütles et siis tuleb süsi ää vahetada kui ta plödix lääb aga minul on nad siiani tahked ja probleeme ple...

Uaru rääkis õiget juttu, mingit tolku pole Sul tast ammu, pigem lisab riske.


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver