foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 32 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 02:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Asiei olegi vee temperatuuris .. vaid õhu temperatuuris (kaane all) .....
Kui kalad pinnal hingamas käivad, siis äkki saavad külma ... :?

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 02:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Soobel kirjutas:
Pôhimine vee kondenseerumine toimub öösiti, järelikult peab vent just siis uhama.
Samuti kahtlen, kas tuul vee temperatuurile môjub, kui soojenduspulk sees on. Hakkab lihtsalt tihedamini sisse lülituma.


No vee temperatuurist polnudki jutt vaid sellest et pinnalt õhku hingavatele kaladele ehk pole abiks kui vee temperatuur ja õhu temperatuur väga erinevad on. Ja see oli ka rohkem oletus, isiklik kogemus sellise asjaga kahjuks puudub.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 02:56 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 09:02
Postitusi: 96
Asukoht: Tartu
Minu kaane aluse üleniiskumise probleemi lahendas söötmisava klapi osaline lahti jätmine 8)

_________________
Akvaarium 112L (november 2003)
Akvaarium 325L (juuni 2008)
http://www.hot.ee/pavkaakva/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 03:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Vist peaks kah esialgu proovima lahtise söötmisavaga ...

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 08:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Mina ehitasin kaane tuuleutuse protressori ventilaatorist ja mingist vanast NOKIA laadiast. Kõik korras kaanealune kuiv ja alati värske õhk puudutab vastu vett. Muidu mul on 4 36W toru mis mingil määral ka vett soojendasid. Õhtuks oli temperatuur kuni kraadi võrra kõrgem hommikusest, enam seda probleemi pole. Pealegi sellise ehitise kogumaksumus on ka väga väike.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 10:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 03:27
Postitusi: 30
Asukoht: Võru
Elan korteris ja siin pole ka talvel just soe. Kuna suure akvaariumi veepind on väga suur, 180x60 cm, ja vee ning ohu temberatuuri vahe samuti suur olid mul isegi toa aknad udused ; ) Kaan on mul tellimuse järgi tehtud ja probleemi lahendas katteklaas akvaariumi ja kaane vahel. Kontrents tilgub tagasi akvaariumi, seega ka aurustunud vee hulk minimaalne.
Pole peale seda aurustunud vett asendama pidanud ; ).
Kui taimed akvaaariumis siis ma pole kindel, et see just hea lahendus on...

_________________
Malawid 180x60x60 - silm puhkab peal!
L.am 180x50x40 - kena kaeda!
Piraajad 100x40x30 - valus vaadata!
- saavad kohe varsti 140x50x50 -


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 10:54 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Ei ole kalad mulle kurtmas käinud, et öösel külm oleks ja pole keegi nohuseks ka jäänud...
Ise olen küll rahul, kuna niiskuseraasugi pole kaane all enam ja tundub turvaline elektriseadmete mõttes. Mul see kõige väiksemat tüüpi ventikas ja 3V pealt liigub praegu peaaegu hääletult. Õhu liigset liikumist hoiab mul tagasi kindlasti asjaolu, et õhul eriti kusagilt peale pisipragude välja pole minna. Pigem mulle tundub, et suvepoole pean selleks augu tegema siiski, kuna temp. tundub liiga kõrge kaane all ja palju parem lugu on siis, kui kaas õige pisut irvakile jätta... Ei tähelda, et siis kohe vuhinal puhuma hakkaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 20, 2004 10:59 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 09, 2004 12:18
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
Kui taimed akvaaariumis siis ma pole kindel, et see just hea lahendus on...

Ei ole siis ka midagi teisiti - väga õige lahendus ! Muideks see kondens vesi mis tagasi tilgub on peaaegu nagu destilleeritud vesi , muidugi nagu piisk merre.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 21, 2004 09:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Mismõttes 'nagu peaaegu destilleeritud vesi'
Põhimõttelislelt ta ju ongi .....
Samas selle aurumise kohta .... kui ei tilgu tagasi, siis peab hakkama veevahetuste vahel vett lisama ... aurustub teine päris kärmesti (muidugi oleneb tõenäolisletl ka toa ja akva temperatuuride vahest).

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 21, 2004 10:26 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Eks teda ju aurab, aga no kuulge... - veevahetus käib kord nädalas, max 2 nädala tagant ja selle ajaga ei juhtu küll midagiolulist.
Need, kes kord kuus või poole aasta tagant plaanivad veevahetust, siis kindlasti tasub umbseks teha :mrgreen:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 21, 2004 10:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Kas keegi oskab öelda miskit 'eden joogivee' ( http://www.edensprings.ee/ ) või 'saku läte' lisamise kohta akvasse ... Ega need ei ole ju keemiliselt töödeldud? reklaamide järgi vähemalt loodulikud ja erinevate pinnase kihtide poolt filtreeritud.
Mitte, et ainult seda vett, vaid kui tundub, et vaja paar liitrit lisada (näiteks hakkab veepiir kaane serva alt paistma) .... ei tea kas hea mõte? Iseenesest ju seisnud vesi (kraanist otse ei tahaks panna).
Mis arvate?

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 21, 2004 11:49 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 09, 2004 12:18
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Ma ei oska midagi öelda konkreetselt "saku läte" ja "edeni" kohta aga kunagi testisin mingisugust pudeli vett mille pudelil samuti kiideti kuidas loodus on seda vett puhastanud ja tulemused olid sellised (üli kare ja aluseline) ,et mul kadus igasugune isu seda vett juuagi rääkimatta akvaariumisse valamisest. Igatahes mina suhtun väga skeptiliselt sellesse. Soovitan neid testida või lasta testida ennem kui Sa neid kuhugi valama hakkad. Üldse on Eestimaa vesi paekivist läbi imbunud ja seega väga kare kuid võibolla on erandeid , ma ei tea. Need skalaarid ja ancistrused jt. on pärit lõuna ameerikast kus on väga pehme ja kergelt happeline vesi nii ,et kindlasti on teil väga erinevad nõudmised vee suhtes (ma pidasin silmas inimese ja kalade vahel) :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2004 02:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Mhh .. ikka jälle sellest ventilatsioonist ....
Kuidas seda siis teha? Teha auk ja panna sinna lihtsalt 40x40 ventikas puhuma?
Ja kas siis peaks teisel pool kah auk olema, et niiskus probleemideta välja läheks, et õhk vabalt ringleks.
Äkki peaks augu väiksema tegema (20x20 äkki) et õhu vool oleks väiksem ... ja kalad ei saa suurt tuult ..... või akkab siis vuhisema ....
Aga äkki hoopis taimeriga panna ... puhub ainult 10x15 min ööpäevas .... päris ära niiskust ei võta, aga kuivemana hoiab küll.

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2004 02:26 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
alger kirjutas:
Äkki peaks augu väiksema tegema (20x20 äkki) et õhu vool oleks väiksem ... ja kalad ei saa suurt tuult ..... või akkab siis vuhisema ....

Kui sama liigutatava õhu kogus pressida läbi pisema augu siis müra hulk kasvab kindlasti. Oma akval on kaanel piisavalt suured pilud et õhk läbi pääseks, Sinu akval ei tea. On veel küsimus kas panna ventilaator õhku välja imema või sisse puhuma, ise eelistaks sisse puhumist kuna see võiks olla pisut vaiksem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 06, 2004 02:35 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Peaks ikka jah sissepoole vast puhuma.
Kõikse parem oleks muidugi kui saad tavalise 80x80 vendi sinna u 2500 pöörde pealt puhuma panna...


Üles
 [ 32 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver