foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kui palju CO2-te?
PostitusPostitatud: Reede Apr 09, 2004 05:04 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 08, 2004 11:13
Postitusi: 7
Tahaks ehitada ise co2 aparaadi 55 liitrisele akvaariumile, aga ei tea kui palju segu oleks vaja valmistada. Salakalakas räägitakse 2 liitrisest kokapudelist aga kui suurele akvaariumile see mõeldud on? Väga palju ka ei taha nii et ph tase liiga järsult kalad maha niidaks. Palun aidake keegi. :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 09, 2004 07:19 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
intensiivsut saad mõjutada suhkru ja pärmi hulgaga. aeg-ajalt tee lihtsalt vee teste ja vaata, kuhu asi liikunud on. Hea tase oleks 20 ppm.
Selle numbri saad pH ja kH abil arvutada siin: http://www.csd.net/~cgadd/aqua/art_plant_co2chart.htm


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 09, 2004 08:20 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Suurus ja segu on ka vahel subjektiivsed.
Oleneb ka sellest, kaua sa suudad mulli vees hoida ja kui väikese mulli sa saad.
Kas pihustad õhuvõtuavast, lased õhukivist, mööda redelit või kogujasse.. :shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2004 07:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 29, 2004 06:41
Postitusi: 121
Asukoht: võru
noo aga tegelt kasvavad mul taimed ka ilma co2-ta v2ga edukalt ja isegi imestamapanevalt h2sti .tegelikult on selle co2 veel yks asi nimelt see et kalad toodavad seda ju ka .ja kui sul on akvaariumi ja kalade suhe paras siis peaks ka ilma co2 lisamiseta hakkama saama.

_________________
akvaarium:100l raam akvaarium
filter:aquael fan-2
kalad:Tiigerbarbused,Mõõksabad ja corydorased.
Valgus: 0,72w/l e. 4x18W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2004 10:12 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Ilma CO2-ta ei kasva ükski normaalne taim...
Võibolla pead sa silmas täiendava CO2-ta ?

Kalad ei tooda iialgi piisavalt palju CO2 ideaalseks taimekasvuks.
Et sellist taset saavutada, peavad olema kalad kenasti üksteise kõrval reas.
Sel puhul tekiks aga hapnikunälg ja mürgitus lämmastikuühenditest.
Kui nüüd hapnikunälja vastu võidelda täiendava õhutamisega, siis lahkub ka CO2 veest koos õhumullidega ja ring saabki kenasti täis. :)

Paljud taimeliigid on tõesti vähemnõudlikud ja väga subjektiivne termin taime hea kasvu ja üldise väljanägemise juures on "imekspandavus". :shock:

Võrdlused ja hinnangud antakse ju siiski taustsüsteemile tuginedes.

Ilma täiendava CO2-ta võivad mitmedki liigid (vallisneria, egeria jne) kasvada ja mingis kontekstis võib seda ka vohamiseks kutsuda.

Jään siiski isiklikule eriarvamusele, et akvaariumitaimede kogu ilu on võimalik nautida siiski vaid CO2 juurdeandmisega :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 03, 2004 10:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 04, 2004 12:08
Postitusi: 66
Asukoht: Õismäe
Kuna ilmne foorumiil osalejate enamus on teinud rõhuasetuse kaladele, siis ei ole neile veel selgunud kui tähtis tegelikult CO2 roll on. Need meie hulgast, kelle huvi pearõhk on taimedel, on sellest ikka aru saanud.
Aga küllap kõik tuleb ajapikku. On ju nii mõnigi ohanud ilusate punaste taimede järele. Just taolised värvikirevad eksemplarid tahavad palju-palju rohkem valgust ja ka toitaineid. CO2 seda neile ongi. Ja teine veelgi olulisem CO2 roll on hoida vee happelisus soovitud raamides. Seda ka kalade heaolu silmas pidades!
Küll aga jään imestajate poolele kuuldes neist nn. pärmikahureist, mis vist tihtipeale rohkem peavalu kui rõõmu valmistavad.
Arvan, et ilma korraliku seadeventiili, mulliloendaja ja -reaktorita on üks toimiv CO2 süsteem kasutu. Olen aastaid neid kasutunud ja tean, et ka need kõlavate nimedega tehaseseadmed pole kõik omavahel kaugeltki võrreldavad.
Kui just tava CO2 pudel (milliseid meil paraku ei müüda poes, aga saab AGA'st!) asendada selle pärmipudeliga, siis veel ehk. Aga siiski... Või olen valel teel?

_________________
mp SAPHIR100 Amasoonase biotoop


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 03, 2004 11:01 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Miks peaks pärmimeetodil CO2 seade peavalu valmistama ?
Kui selle sisu juua, siis vast küll, muidu pole sellega aga mingit muret...

Tsiteeri:
Arvan, et ilma korraliku seadeventiili, mulliloendaja ja -reaktorita on üks toimiv CO2 süsteem kasutu.


Väga radikaalne arvamus.
Sellele on väga palju vastuargumente, kuid üks pilt räägib rohkem kui sada sõna.
Minu signatuuris toodud pildid peaks olema piisavaks tõendusmaterjaliks, et pärmil baseeruv DIY CO2 seade on vägagi kasulik...

Loomulikult olen nõus, et korralik süsteem on paremini kontrollitav ja parem, kuid siin paneb küll kõik paika hind...
Hinnavahe pole mitte 10 korda vaid 100 korda.

Kel võimalik, see kindlasti lubab omale paremaid vahendeid.

ps. ma pole kindel, et 2000-3000 eeki maksev seade on minu puskaripudelist 100 korda parem :D


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver