foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 31 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 01, 2004 11:41 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
poes müüakse kuubikujulist raami, millele sama lõikega tihe võrk ümber käib ja mis maimude kasvatamiseks mõeldud on. Idee hea - pole lisaakvaariumit vaja ja elukeskkond ka hea stabiilne.
Mure selles, et skalaarid raiped näevad liikumist ja imevad hopsti igasuguse maimu võrgu vastu ja sealt ka läbi. Olen proovinud skalaari ja nüüd ka guraami maimudega.
Kas on paremaid asju välja mõeldud või topeltseinaga (distants seinte vahel) analoogiat? Või on ikkagi eraldi akvaarium möödapääsmatu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 12:25 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 07, 2003 10:28
Postitusi: 35
Asukoht: Järvamaa
Mina tegin ise hästi tihedast kardina riidest võrgu,ülemisse äärde leidsin mingi plastmassvõru ja õmblesin selle võrgu külge kinni (see hoiab võrgu kenasti lahti). Kogu kupatuse kinnitasin kaane serva külge. Tuttaval on ka poest ostetud maimude võrk ja ütles ka, et suured imevad sealt poegi läbi ja algul ujusid pojad ise sealt rõõmsalt välja. Mina olen küll ainult gupi poegi seal kasvatanud, aga see on ikka nii tihe, et sealt ei saa kedagi kätte. Suured noolisid algul küll ümber võrgu, aga :P Äkki annab sul ka mingi tihe kardin :) ümber õmmelda?

_________________
akvaarium: 94l
kalad: ancistrus, Corydoras paleatus, pärlguraami, mõõksabad, neoonid
taimed: Vallisneria, Hygrophila corymbosa, Cryptocoryne wendtii"Tropica", Egeria Densa


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 12:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Proovige meditsiinilist marlit.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 09:21 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Hard, see võrkkast millest sa räägid, on totaalne killer ja surmalõks...
Seal on miljoneid kohti kuhu maimudel vahele ja sisse pugeda ja surra...
Lisaks imevad suuremad kalad nad sealt vastu võrku ja surnuks...
Natuke aitab topeltseinte aretamine, aga peris õige asi pole seegi...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 11:43 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Mul on mingi plastist poegimislõks - võib olla see on parem?
Kui keegi tahab, võin ära müüa.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 11:50 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Sellel oli vist originaalis see häda, et vesi ei käinud hästi läbi...
Seda viga annab muidugi manuaalselt kõrvaldada.
Kusjuures sel puhul on see ikka tunduvalt parem relv...

Selle võrkvariandi väga negatiivne külg on ka see, et võrku jääb kõiksugu orgaanika ja kui sul on vähegi korralik valgustus, siis peale nädalat hakkab võrk kattuma kõikvõimaliku vetikaga...
Paraku tuleb seda tunduvalt kauem vees hoida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 02:09 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 01, 2004 01:19
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Mina püüdsin enda omad kulbiga välja ja panin 0.7l purki,vett vahetan akvaariumist kolme päeva tagant ja maimud on juba üsna suured,lähevad varsti teistega kokku.

_________________
akvaarium Juwel 54l
lähen teisele ringile


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 02:26 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Eee mis maimudega on tegu ?
Kui räägime siiski mitte eluspoegijatest, siis need on kõikvõimaliku stabiilsuse koha pealt tiba nõudlikumad - mõded lausa ülitundlikud...
Neile oleks kõikse parem ikkagi mingi aeg viibida samas kastis, eraldatult.

Kui on kõrvale pakkuda ka tore stabiilne samade tingimustega maimuakvaarium, siis võib muidugi üldse sinna surada...

Gupide ja muu taolisega on muret tüki vähem - võib ka kohvitassis kasvatada mõnda aega...
Hommikul tuleb nad sealt siis korraks vabanenud õllekruusi panna, et saaks kohvi ära juua. Pärast seda toimingut tuleks muidugi õllekann koheselt jälle vabastada, et see saaks täita oma püha kohust õlle kooshoidmise näol... :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 04:07 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 15, 2004 11:38
Postitusi: 58
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Plastikus karp, ehk sigimislõks-maimuakvaarium on mu meelest küll hea asi. Põhi topelt, sees võimalus poegadel koheselt ema eest teise ruumi põgeneda. Veevahetus peaks toimima kuna põhjas on augud. Kinnitatakse akva seina külge, kaas käib peal. Ostsin Mustamäe zookeskusest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 04:13 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Vat justnimelt - peaks toimima - tegelikult ei toimi seal küll midagi...
Aga kui ise natuke juurde aidata, siis saab jupi maad etem...

Igatahes on ta mitmes kategoorias etem võrguga variandist... :shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 08:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 01, 2004 01:19
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Jah, nüüd ma pean tunnistama jälle oma ebakompetentsust.Roccast ostsin ja müüdi neid Päikeseloojangu nime all.Üleeile sattusin juhuslikult sinna ligidale ja mõtlesin, et vaatan või küsin siis ka täpse nime aga võta näpust,mida polnud olid kalad ja kuna müüjat ka polnd näha :?: ei teagi täpset nime.
Minu mäletamist mööda keegi siin foorumis hiljuti jagas neid, oleksin tänulik, kui keegi valgustaks :oops:
Aga maimukesed tunnevad ennast küll suurepäraselt :D

_________________
akvaarium Juwel 54l
lähen teisele ringile


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 09:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Tiff kirjutas:
Gupide ja muu taolisega on muret tüki vähem - võib ka kohvitassis kasvatada mõnda aega...
Hommikul tuleb nad sealt siis korraks vabanenud õllekruusi panna, et saaks kohvi ära juua. Pärast seda toimingut tuleks muidugi õllekann koheselt jälle vabastada, et see saaks täita oma püha kohust õlle kooshoidmise näol... :roll:

See on küll parim piltlikustamine - sain tükk aega kõõksuda naeru käes :lol: :lol:
Selle võrkkastiga olen jah liiga mitu korda proovinud juba ja nõus, et see tõeline surmalõks.
Viimane kild ja pääsetee ühtlasi oli see, et tõmbasin sellele karbile ühukese läbipaistva kilekoti :lol: pmber, sest maimud raisad nii pisikesed ja kiired, et sealt enam välja ei püüa neid hetkel ja skalaarid passisid, et ma sammu eemale astuks, et siis maiustama hakata. Niimoodi kilekotiga ümbritsetult hetkel jäigi :oops:
Kas see plastmassist asi on piisavalt suur, et mõnda aega seal kasvatada ka kannatab või? Siis teeks Deviga kaupa hea meelega... - kunagi tekib jälle kiusatus marjaga jännata nagunii... :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 09:56 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 15, 2003 09:51
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Mul kodus mõlemad olemas nii seesamune plastist kui riidest variant. Plastist variandiga tekkis see häda et ma panin suure hurraaga gupi maimud sisse.... ja need ujusid sealt ka kohe välja :D. Molli maimud on pisut suuremad ja need sealt välja ei uju. Plastikust variandil veel see miinus et kalad kipuvad välja hüppama (killid tegid seda üsna usinasti). Lisaks kipuvad kalamaimud väiksena nendesse võresse kinni jääma (näiteks peadpidi). Sama on selle ema maimust eraldamise võrega molli maimud ei lähe sellest lihtsalt läbi ja gupi maimudest oli juba juttu.

Võrguga on nii et kui üritan maime sööta siis passivad vanad kalad all ja niipea kui toit võrgu põhja kukub on see vanade kalade kõhus. Lahendasin probleemi nii et panin karkassi alla liitrise jäätisetopsi kaane, mis juhtus täpselt õige suurusega olema. Surmalõksuna võrgust variant mul töötanud ei ole aga vetikaid ja saasta kasvab küll täis. Eks siis tuleb lihtsalt maimud kohvitassi panna ja võrk ära pesta :wink:
____________
Anu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 02, 2004 10:00 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 09:02
Postitusi: 96
Asukoht: Tartu
Kasvatan sellises sigimislõksus juba teist kuud oma mõõksaba poega. Pidevalt paar tigu ka seltsis :) . Skalaarid ligi ei pääse. Külgedel sellised peenikesed avad. Teen sellele kastile päevas korra veevahetust (korraks veest tühjaks ja tagasi). Kipub ainult seest roheliseks minema (vetikas), siis vaja jälle hambaharjaga puhtaks nühkida :lol: Viskasin Hertsogilt saadud Ricca ka veel sisse. Asi toimib, aga oleks midagi suuremat vaja. Välja ka lasta ei saa, kuna Skalaarid pistaks ta kohe nahka :cry:

_________________
Akvaarium 112L (november 2003)
Akvaarium 325L (juuni 2008)
http://www.hot.ee/pavkaakva/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 03, 2004 02:03 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Mõõgu pisipojad jalutavad hea tahtmise juures sellest plastnõust läbi küll ja täiskasvanud mõõgud hüppavad sisse-välja. Emast mööksaba ma sinna poegima ei pistaks, pigem korjaks maimud sinna kokku ja laseks seal kasvada kuni suudavad ise enese eest seista. Peale võiks mingi katte teha, et keegi sisse ei hüppaks. Minu oma on toodetud Trixie poolt. Näha ja katsuda saab Mustamäel, müüks umbes poole poe hinnaga - poe hinda hetkel ei tea, peaks vaatama.
Omal pole enam tarvis. Mul on isegi mingeid pilte, kuidas seltskond sees istub, aga hetkel pole aega otsida.


Üles
 [ 31 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver