Karahhil on õigus - kui sa ise asja eriti ei jaga, ära parem torgi. Seda mitte paha pärast - ohtlik on! 220V tapab, eriti märjas keskkonnas nagu akvaarium.
Muidu aga otsi terve lamp ja:
- võtad võimsama "saastaka" ja eraldad toru koos plastosaga soklist (võib olla päris kõvasti kinni, isegi liimitud. Siis läheb saag käiku);
- torule läheb 4 traati mis on kahekaupa grupeeritud (teineteisele lähemal).M ässid nad lahti või lõikad ära.
- võtad lahti lambi keermega sokli külge minevad traadid, jätad meelde kuhu nad käisid (märgi viltpliiatsiga kui kahtlusi tekib).
- installid oma toru kaane alla, samuti kulokarbi kuhu elektroonika sisse peab mahtuma, vead toru juhtmed karpi. Vead vooluvõrgu juhtme samuti karpi,
- lülitad jootekolvi sisse ja kuni soojeneb, teed ühe....karastusjoogi
- joodad võrgujuhtme ballasti trükkplaadi külge kinni;
- tinatad lambi juhtmete otsad ja joodad nad ballasti elektroonikaplaadi radadele sinnasamma kuhu enne originaaltoru traadid käisid. 2 ühe poole äärmist klemmi käivad toru ühe otsa külge ja teine äär teise otsa külge. Kumb kumbale, ei ole oluline.
- kontrollid veelkord kõik ühendused üle, võrguotste vahel mõõdad takistust, ei tohi olla lühist ega väikset takistust (>1k).
- paned prillid ette, loed palve ja viid karastusjoogi purgi eemale. Lülitad konstrui sisse hästi pika pikenduse abil.
Kui heledat valgust näed, võib see olla tingitud sellest et toru hakkas kenasti põlema...
Ma teen asjast paar pilti, siis on ehk arusaadavam kui seda jura lugeda
aga skeemi...no ei ole midagi joonistada ju!?
Advanced:
Ballasti muundi ei ole mõeldud tavaliste akvatorude võimsusele => heledus on tiba vähesem kui originaalis. Selle vastu aitab muundi toitekonde (10uF/400V) vahetamine suurema vastu (päris kõvasti aitab!)
Mitme toru puhul võib kasutada ühist kondet (ja siis ka alaldit) kõigi muundite jaoks. Liigsed dioodid võib välja joota.