foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: vee puhastamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 21, 2006 10:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 10, 2004 11:41
Postitusi: 73
Asukoht: tallinn
On vaja teha majaprojekt koos väga suure akvaariumiga..
Tekkis küsimus et kuidas neis mega suurtes akvades vet vatetakse.. ka ei usu et nad tassivad ämbriga nii umbes 800 l vett minema ja siis kallavad uue.. et kas kegi saaks sellega aidata..
Palun :roll:

_________________
ninnu-nännu...=)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 21, 2006 11:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
on olemas automaatne veevahetus systeem...

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 Teema pealkiri: Re: vee puhastamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 21, 2006 11:55 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Nov 29, 2005 12:08
Postitusi: 175
Asukoht: Tallinn
lintsyk kirjutas:
On vaja teha majaprojekt koos väga suure akvaariumiga..
Tekkis küsimus et kuidas neis mega suurtes akvades vet vatetakse.. ka ei usu et nad tassivad ämbriga nii umbes 800 l vett minema ja siis kallavad uue.. et kas kegi saaks sellega aidata..
Palun :roll:

Kui akva on 800 liitrine, siis päris 800 liitrit sealt küll ei vahetata, max 30% ja selleks on voolikud abiks :)

_________________
180 liitrit kuldkaladega
105 liitrit barbustega


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 22, 2006 12:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 10, 2004 11:41
Postitusi: 73
Asukoht: tallinn
eqa ma ei mõttle 800 l akvat.. vaid ikka suuremaid..

_________________
ninnu-nännu...=)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 22, 2006 01:00 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 21, 2005 08:45
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn
Selleks on automaatne veevahetus süsteem, kus põhi akva all paikneb mahuti milles on ca 20% seisnud vett ja mida pumbatakse vastavalt põhiakvasse. Põhiakvast lastakse loomulikult vahetatav vesi kanalisatsiooni ja vastavalt veemahuti tühjenemisel täidetakse see uuesti värske veega. Ja seda kõike juhib elektroonika mis saab nende operatsioonidega kenasti hakkama. Mine tšekka korra Tallinna loomaaia troopika maja ja kas sulle tundub, et loomaaija töötajad tassivad sinna pidevalt ämbritega seisnud vett juurde?
Loomulikult on sellne tehnika tavaakvaristi jaoks kallivõitu ja sellepärast lasevadki 500 ja suuremate akvade omanikud vee otse kraanist akvaariumisse. Kui niimoodi vaikselt kalu harjutada siis kohanevad nad sellega üpris kiiresti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 22, 2006 01:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Automaatne veevahetus on jah abiks suurte akvade puhul, Kadrioru meistrid abiks. Mõistlik siis projekteerida akva juurde nii veetoru kui äravool kanalisatsiooni. Samuti on akvale kohe algul mõistlik lasta teha vajaliku(d) augu(d) et saaks äravoolu paika, või siis hoopis läbi põhja nii juurde- kui äravool. Nii suurt akvaariumi AFAIK (minu teada) enamasti liimitakse kokku kohapeal, mitte ei transata valmiskujul. Ja vahetusvee reservuaar on muidugi hea kuid tegelikult võib ka otse veevärgist vett lisada, kuna veevahetus toimub pidevalt siis kogus mis korraga vahetub on tühine nii et värske vesi mingeid probleeme ei tekita. Mul endal nii juba pikemat aega, värske vesi tilgub akvasse ning liigne läheb lihtsalt äravoolutoru kaudu kanalisatsiooni. Elektroonika on hea kuid saab ka lihtsamini, kõikuv veesurve on põhiprobla.
Tegelikult olen juurelnud nii suure akva ohutustehnika üle - et mis siis kui ntx külas olev laps saab nii 8000 liitrise akva klaasi mingil moel mänguhoos katki. Et tea kas peaks nii suure akva all põrandasse igaks juhuks ka jämeda kanalisatsiooni suunduva äravoolutoru panema. :)


Üles
 Teema pealkiri: 8000l
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 22, 2006 09:36 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 18, 2006 02:31
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Pakun, et 8000 liitrise seinad on küll nii tugevad, et üks laps (kui tal just kuvaldat käepärast pole) nii lihtsalt klaasi katki küll ei suuda teha.

_________________
Juwel Rio 180; 10-nene jõuk Sumatra Barbuseid; 2 thoracatumit, 2 lendavat rebast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 22, 2006 10:48 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 01, 2006 06:04
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Siinset teemat lugedes tekkis küsimus, et mis saab siis, kui vesi nt torustiku remondiks kinni pannakse ja pärast uuesti surve alla sattudes, tuleb torude seintelt roppu moodi roostet lahti.

Meil siin aedlinnas, on vahest suviti ka lihtsalt suurest tarbimisest (muru kastmine jne) tekkiva madalsurve ajal vesi roostes.

Nagu ma aru saan, tähendaks sellise hetke (kus järsku torudest roostet tulema hakkab) maha magamine katastroofi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 23, 2006 12:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No mul on vahel üks lisafilter mis sellise sodi kinni püüab. Risk jääb loomulikult et veega võib miskit juhtuda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 23, 2006 09:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 10, 2004 11:41
Postitusi: 73
Asukoht: tallinn
Tänan väga info eest.
kui keegi veel midagi teab rääkida olen ikka huvitatud :D

_________________
ninnu-nännu...=)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 01:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
Eraldi filter kindlasti vajalik, et veetrassist miski soga akvaariumisse ei satuks. Veel selline mõte: kui trassis vee karedus kõrge ja on vajadus seda alla saada, võiks veevahetus toimuda kahes osas
1. otse trassist läbi tavalise filtri
2. läbi RO filtri

1+2 on siis uus, väiksema karedusega vesi.

mõlemas vee pealevoolu ahelas on magnetklapp + taimer
saab valida sobiva karedusega vee.
Väga suure akvaariumi korral ei ole RO filtrile klappi vaja, tiksub kogu aeg.

Kas 10% ööpäevas oleks norm. veevahetus?

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 24, 2006 01:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
käpik kirjutas:
Kas 10% ööpäevas oleks norm. veevahetus?

Minu meelest liiga palju. Mul on küll rohkem kui 10% nädalas, kuid kindlasti mitte 10% ööpäevas - selline kogus tekitab tõenäöliselt juba probleeme. Ega selle kohta kuskilt eriti lugeda pole, samas kui võtta aluseks tavapärase veevahetuse hulga siis vaevalt et eksib. Mul tuleb umbes 4-5 liitrit ööpäevas (veesurvest sõltuvalt) 315 liitrise akva kohta (vett on seal tegelikult muidugi märksa vähem kui 315 liitrit, põhjapinnas ju ning ülevalt ka mitte ääreni). Kui panin prooviks rohkem siis vikerkaladele mõjus halvasti.
Ja 7000 liitrise akva korral hakkaks see ka rahakotile halvasti mõjuma. ;)


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver