foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2006 09:13 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
kui ära ostsin siis alles lugedes nägin ,et hakkab tööle alles 40 kraadi juures,ja veel on kolm juhet,et kuidas ma seda ühendan


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2006 10:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Oled kindel et tal termoandur on? 3. juhe peaks olema kiiruse andur. SEda sul vaja ei ole.
Annad toite peale (12V alalist). Must on miinus ja punane on pluss. Kui liiga kiiresti käib, keera pinget alla.
Kui tõesti on termoandur, tuleb see lühistada (või katkestada, sõltub skeemist - proovi).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2006 10:09 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
ei ole kindel :mrgreen: aga võibolla on see termoandur arvutis ,et kui ma selle oleksin arvutisse pannud et siis hakkab 40 kraadi juures,aga seal mini rohelinu jublakas on aga ma arvan et see kaitse ,aga ei tea ka


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2006 10:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 06, 2005 08:14
Postitusi: 116
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
mõtlesin ka sellise asja kaanele külge monteerida aga kas seda ikka on hädasti tarvis sinna? jälle lisa jutmed rippumas kusagil.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2006 10:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mina monteerisin 2 ventikat (omatehtud) kaane tagaserva otstesse. Üks puhub sisse ja teine välja. Toide mõlemale ühine, reguleeritav. Juhtmed läksid kõige peenema numbri karbikusse. Samas on ka lampide juhtmed. Suht kena tuli välja...kuigi oma tehtud ;) Miskit ei lotenda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2006 10:33 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
kas see 7.5v peaks tööle hakkama kas või natukene liikumagi ,kui peab siis mul ei hakkand ja juu tal siis on sooja andur,ja selle küljes on punane ja must juhe


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 09, 2006 11:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 15, 2004 10:10
Postitusi: 53
Asukoht: Keila lähistel
osxar kirjutas:
kui ära ostsin siis alles lugedes nägin ,et hakkab tööle alles 40 kraadi juures,ja veel on kolm juhet,et kuidas ma seda ühendan


kui on 3 juhtmega vent siis:
must on "-"
punane "+"
kollane/valge on termotakisti ots
Enamikul on termotak. ehitatud kuhugi ventilaatori/ -raami sisse, mis siis läbiva õhu tempi mõõdab. See omakorda annab emaplaadile teada oma hetkeväärtustes ja emaplaat siis vastavalt selle korrigeerib ventilaatorile saabuvat pinget.
mida jahedam (vähem pinget) seda aeglasem ja mida kuumem seda rohkem.
Minu mäletamist mööda enamus kontraid vastavalt vajadusele 7,2 - 11.8v vahemikus töötavad
parandage kui eksin

Best
Tony


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 10, 2006 09:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kuskohast see info pärit on? Natuke kahtlen aga kui oled kindel siis teine lugu. Minu teada on kollane juhe siiski pöörlemiskiiruse andur.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 10, 2006 10:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
AFAIK (minu teada) on Felchil õigus, kollane juhe peaks olema selline läbi mille antakse iga pöörde ajal üks impulss, asi on realiseeritud hästi lihtsalt - vendil on 2 plaati mis iga pöörde ajal korraks kokku puutuvad, üks neist on ühendatud toitega ja teine ots jookseb läbi mainitud juhtme kettal olevasse kivisse mis siis impulsse kokku loeb ja selle põhjal vendi pöörlemiskiirust arvutab. Kel meeldib inglise keeles lugeda võib asja uurida ntx siit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 10, 2006 10:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 15, 2004 10:10
Postitusi: 53
Asukoht: Keila lähistel
Felch kirjutas:
Kuskohast see info pärit on? Natuke kahtlen aga kui oled kindel siis teine lugu. Minu teada on kollane juhe siiski pöörlemiskiiruse andur.


Niih uurisin ja puurisin natuke täpsemalt ja üttleme, et mõlemil on õigus :)

arvutites kus on "vajalik" teada pöörlemis kiirust on see tõesti pöörlemiskiiruse lugeja ots, kuid seadmetes kus see info vajalik ei ole on see ots just sisseehitatud termotaki ots.

nii et antud kontekstis my misteika :oops:


Tony


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver