MeeliP kirjutas:
Kas akvaariumi põhja sisse aukude tegemine on suht tavaline asi?
Tavaline asi see ei ole. Täpsemalt saavad küsimusele vastata Kadrioru Akvaariumistuudio tegijad, omal käel ei tasuks katsetada. Kuna töö tehakse tellija materjalist, tegijad ei saa vastutada tulemuse eest. Ise telliks kastile uue põhja koos vajalike aukudega, paksemast klaasist, saaks kindel asi. Kui on silikooniga liimitud kast, põhja vahetamisega saab hakkama , kes silikooniga enne midagi teinud.
veepinna liikumisest taimeakvaariumis
see vist peaks olema uues teemas?
Rein kirjutas:
Ehkki see mõnel juhul tõesti nii on ei saa seda kindlasti üldistada, eriti arvestades siinmail kombeks olevat asustustihedust.
Minu viga, tegin üldistuse oma akva alusel. Olulisi asju ei või niiviisi üldistada, valesti mõistmine annab raskeid tagajärgi.
Täpsustan olukorda:akvaarium 50L, valgus 2*18w philips aquarelle
1*18w leuci aquarium nature
valguse aeg 10h (3+7h)
co2- 20-30mg/l, balloon, väline reaktor, 24h,
ehim2322 vee vool piiratud 1/2
t - 26
NO2- 0 mg/l jbl test
NO3-10 mg/l jbl
PO4-0,5 mg/l jbl
Fe -0,2 mg/l sera (väga ligikaudne tulemus)
Gh-16
Kh-17
põhi jämedam kruus, veevahetus 50% nädalas (vähemaga läheb Po4 paljuks) Peale veevahetust lisan KNO3 et oleks 10mg/l ja Easy Life Profito 2ml.
taimi keskmiselt ja tavalised (anubias, vallisneria, echinodorus)
taimekasv suhteliselt rahulik, vähesel määral vetikaid.
vee tagasivool filtrist tuleb flööti ja on suunatud otse alla. Silmaga nähtavat veepinna liikumist ei ole.
Nüüd tagasi küsimuse juurde. Selles koosluses ei ole vähematki märki hapnikupuudusest. O2 küllastus vees(väikesed mullid taime lehtedel) tekib hommikul 1,5-2h jooksul, kui valgus sisse lülitub. Ilma valgustuseta periood kestab 9h. Ilma O2 testita ei oska selle hommikust taset hinnata.
Kui küllastus tekib nii kiiresti, ei saa see olla väga madal. Kui suur peaks olema asustuse tihedus, et see O2 ohtliku piirini ära tarbida? Kas kellelgi sedasorti küsimust olnud?
Rein kirjutas:
kui põhjaküte on ainus küte siis on senini pruugitud ikka 0.5 W/l (Dupla kasutas 0,3-0,6 W/l). Tegelikult taandub asi lihtsalt akvaariumis soovitud temperatuuri saavutamiseks.
Nii see tõesti on. Püüan siiski üles leida lingi, kus kirjeldati kahe sarnase kooslusega akvaariumi toimimist pika aja jooksul 4-5 aastat ehk. Küttekaablite võimsused olid erinevad. Taheti näha, kuidas see tulemuses avaldub. Üks kaablitest oli tõesti tavatult suure võimsusega. Erinevused olid olemas, sellest minu arvamus kaabli kohta.
muidu huvitavat erinevatest kaablitest:
http://www.thekrib.com/Plants/Tech/dupla-cables.html#0sobiva pinnase valik küttekaabliga põhjale on toonud palju küsimusi ja vastuseid mitte väga. Kuidas Teil?