foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2005 04:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 02, 2005 03:24
Postitusi: 76
Asukoht: Jälgimäe
Üritasin küll olemasolevate teemade alt vastuseid leida, aga ei läind päriselt ikka õnneks.
1sõnaga saisab toanurgas 100l kast, mis pole veel käiku läinud, sest pole suutnud otsustada tehnika koha pealt. Käisin uurimas kaupluses - see mis kolis Tatari tänavalt Olümpia hotelli külje alla. Väideti, et nii väikesesse akvaariumisse välisfiltrit ei panda. Ja soovitas 2e erineva firma sisefiltreid. Ühe nendest väike vennake on mul praegu 35l sees - ja ma küll rahul ei ole - iminapad ammu otsad andnud, ja lisaks neid ka ei müüda. Kuidas saaksin nüüd rahuliku südamega lihtsalt samasuguse suurema osta, mis siis hulbib mul suht sihitult mingi aja pärast akvaariumis ringi. Teine oli samasugune - ainult ilma söefiltri osata - ja nägi natuke logum - (ja ka ehk ebameeldivam puhastada )välja. Ja kui esimest ostmas käisin pakuti mulle neidsamu kahte ja väideti, et võtsin 2st parema. Hmm. Niisiis ka see teine ei tundund päris mulle olevat.
Kas valisin uurimiseks vale poe?
Ja kas vastab tõele, et 100=sisefilter. Ja milline oleks 1 asjalik sisefilter, juhul kui mul seda just vaja on.
Või põhjafilter? Kuidas see täpsemalt toimib. Ega ma juhuslikult seda vaja?
Hmm - nüüd kukkus üsna asjatundmatu tekst välja. a no aus vähemasti ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2005 04:58 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
väline kanisterfilter eheim ecco 2232 - eheimi soovituste järgi kuni 100 liitrisele akvaariumile ja mitte rohkem.
soovitan.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2005 05:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
100 L akval võid kasutada nii sise- kui ka välisfiltrit. Sõltub sellest, kuidas Sulle rohkem meeldib ja mis rahakott sellest arvab.
Sisefilter ajab asja täiesti ära ja on odavam. Aga osa ruumi 100-st liitrist läheb filtri alla kinni.
Välisfilter omadustelt vast tiba parem ja hinnalt omajagu kallim. Aga akvast ta ruumi ära ei võta.
(muide - jutt, et välisfilter väikesele akvale ei sobi oma suure võimsuse tõttu, pole päris pädev - veevoolu väiksemaks keeramine on väga lihtne. Samas nõustun, et 1200L/h võimsusega filter on 25L akva jaoks selgelt üle pakutud...)
Söefiltrit pole Sulle 99% ajast tarvis, niiet see pole filtri ostmisel mingi näitaja. Küll aga loeb veidi filtri maht - mida suurem, seda rohkem mahub sinna filtreerivat materjali ja seega on ka bakteritel rohkem elupaiku. Seda muidugi mõistuse piires - 100L kohta on paar-kolm liitrit filtrimaterjali piisavalt.

Põhjafiltrit võid lisaks kasutada, aga ma soovitaks sel juhul tagurpidi-versiooni (rUGF)
Pilt


Viimati muutis Lauri, Reede Dets 02, 2005 09:34, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2005 05:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Paar asja veel:
* iminappasid on kalapoodides müügi - Tln-piires soovitan külastada Tartu mnt. poodi.
* eheim teeb suht korralikke sisefiltreid kah: 'aquaball' nimeks. Saadaval tõenaoliselt Rocca-al-Mare Kalakeses.

Mõlemas mainitud poes oli igasugu filtrite valik veel eelmise nädala lõpul üle ootuste mitmekesine.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2005 05:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 02, 2005 03:24
Postitusi: 76
Asukoht: Jälgimäe
Mis see hinnavahe mul tuleks, kui valiksin sisemise ja välise filtri vahel. Olen siit lugedes seni aru saand, et välis kuskil 1000 kandis ja sise, mis mulle pakuti: alla 500 või midagi?
Kas filtri maht jääks igal juhul sama koguse piiridesse, ühel juhul oleks see mul lihtsalt varjatud? Või kipuvad sisemised filtrid olema pisemat tõugu ja vähem efektiivsed? Tahaks ikka kangesti seda, mis paremini töötab.
Välisfilter oleks mul siis umbes 1 kolmeliitrise purgi suurune asjandus kapis?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2005 07:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Mina kasutasin oma 100L akvaariumi puhul Eheim 2322, mis mõeldud 80-150 liitristele. Mahuks on tal kirjade järgi 2,3 liitrit, kuigi välja näeb küll suurem kui 3 liitrine purk. Nii suurt sisefiltrit 100L akvaariumisse panna oleks mu meelest arutu ruumi raiskamine. Kallimad on välised sisemistest üsna tuntavalt. See minu oma oli kallim veel ka küttekeha tõttu.
Aga hooldamise/puhastamise vaeva on välise filtri puhul tunduvalt vähem, tihemini kui 4x aastas ei ole mõtet asja lahti kiskuda, kui just mingi konkreetne probleem seda tegema ei sunni.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2005 09:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
MeeliP kirjutas:
Mis see hinnavahe mul tuleks, kui valiksin sisemise ja välise filtri vahel. Olen siit lugedes seni aru saand, et välis kuskil 1000 kandis ja sise, mis mulle pakuti: alla 500 või midagi?
Umbes nii ta on jah.

MeeliP kirjutas:
Kas filtri maht jääks igal juhul sama koguse piiridesse, ühel juhul oleks see mul lihtsalt varjatud? Või kipuvad sisemised filtrid olema pisemat tõugu ja vähem efektiivsed?
Sisefiltrid on ikka tavaliselt pisemad. Efektiivsuse kohapealt tõenäoliselt tuntavat vahet pole.
Hooldus on välisfiltri puhul lihtsam ja seda tuleb harvemini teha.
Osad (odavamad ja ida pool valmistatud) välisfiltrid on lärmakamad kui sisefiltrid. Seda muidugi Sinu seisukohast. Kalade arvates on täpselt vastupidi: ükskõik kuipalju välisfilter ei plärise, nendeni see ei jõua.

MeeliP kirjutas:
Tahaks ikka kangesti seda, mis paremini töötab.
Igal asjal oma head ja vead...

MeeliP kirjutas:
Välisfilter oleks mul siis umbes 1 kolmeliitrise purgi suurune asjandus kapis?
Just.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 03, 2005 01:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 12, 2005 01:35
Postitusi: 455
Asukoht: Tallinn
Mul alla sajastes akvades sisefiltrid sellel põhjusel, et sisefilter korjab põhjast mul paremini sodi - pesta tuleb küll tihti. Ja lärmakuse seisukoha pealt- mõlemad vaiksed - ju siis vedanud. Kui just välisfiltrite mõningane solin välja arvata. :D Hinnavahe on küll üüratu olnud sise ja välisfiltrite vahel - viimane sisefilter maksis 300 ja pidi kõlbama kuni 200 liitristele ja välisfilter 300 liitrisele maksis nats üle 1800 krooni. Aa väsinud sisefiltri iminapad vahetasin uute vastu mis sain - hambaharjahoidikute küljest. :lol:

_________________
Igasugu sabalised.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver