foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mure valgustiga.
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 26, 2005 09:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 03, 2004 10:18
Postitusi: 71
Asukoht: läänemaa
Ostsin uue 25 liitrise akvaariumi mõõtudega 400x250x250 mm. Nüüd oleks vaja sinna kaas koos valgustusega ehitada. Sellega seoses tekkis hulk küsimusi. Sinna sobiks 15w luminofoortoru kui see panna diagonaalis kaane külge. Kas toru võib üldse diagonaalis panna ?Kas sellene :http://www.effex.ee/?pg=1&pgr=19&sgr=35&cat=96&prd=9&id=512 ballast (Ballast 15W L15.193 230V/50Hz) sobiks? Materjaliks mõtlesin kasutada 4 mm vineeri, mis ei ole niiskus kindel. Millega ja kas üldse saab selle kaane niiskuskindlamaks muuta nii, et kaas kõverasse ei tõmbuks ? Tahan seda vineeri kasutada selle pärast, et seda on mul väga palju ja see vedeleb niisama. :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 26, 2005 10:43 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Valgusti võib panna diagonaalis.

Kui soov ehitada vineerist kaas, siis üks vahend niiskuse tõrjeks on kaane osade eelnev spooniga ülekleepimine :idea: , nagu minulgi

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 26, 2005 11:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 03, 2004 10:18
Postitusi: 71
Asukoht: läänemaa
Aitäh, eelarvelt kukkus kohe mingi 300 krooni :D. Kuna ei tahaks eriti foorumit läbustada enda muredaga, mis mõlemad läheksid tehnika alafoorumisse siis: Millist kanisterfiltrit soovitate mu ühele teisele mitte 25 liitrisele vaid 250 liitrisele akvaariumile?


Viimati muutis kpz, Pühapäev Nov 27, 2005 12:15, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 26, 2005 11:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:04
Postitusi: 391
Asukoht: Saku
mis see spoon on ja milline ta välja näeb?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2005 12:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 03, 2004 10:18
Postitusi: 71
Asukoht: läänemaa
Spoon on selline õhuke puidu kate. Selle liimid detailile ja pärast lakid üle.
Välja näeb umbes selline http://www.baltispoon.ee/index.php?main_id=46&lang=est, muidugi on neid väga erineva suuruse ja värviga. Pildilt paistab, et on siuke paks aga ma teen ikka sellise umbes paberilehe jämedusega spooniga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2005 12:40 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Enne kui kaane väljalõikamiseks läheb, hangi endale lambitoru ja pesad. Isegi kui toru diagonaaliti panna, jääb see tiba üle akva ääre. Akva diagonaal on ~47cm, toru pikkus on ~45cm + otsad 2*1cm. St. täpselt sama pikk kui digonaal, kuna aga lambipesad on kuskil 3,5...4cm läbimõõduga, siis jäävad selle nurgad pisut üle akvaariumi ääre.
See väljavalitud ballast peaks sobima küll. Sinna juurde tuleb veel starter hankida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2005 12:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 03, 2004 10:18
Postitusi: 71
Asukoht: läänemaa
Kusjuures mõtlesin ise kah sellepeale, kuid arvasin ikkagi, et ehk mahub ära :roll: . Millise starteri peaksin ma valima, kas sama w arvuga kui lamp ise ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2005 01:03 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Starteri valiku kohta ei oska aidata, minuarust peaksid need mõlemad 5.xx kroonised sobima. Ma ise olen tavaliselt effexisse läinud ja lasknud müüjal vajalikud lisajubinad juurde panna. Neil paistavad akvaristide erisoovid juba selged olevat :)
Kui tahad lihtsat konstruktsiooni, siis võid vaadata veel juurde:
kummikesta valatud lambipesad ( http://www.effex.ee/?pg=1&pgr=19&sgr=36 ... =37&id=436 )
ja plekist kinnitusribad ( http://www.effex.ee/index.php?pg=1&pgr= ... d=9&id=132 ).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2005 03:59 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
kpz kirjutas:
Spoon on selline õhuke puidu kate. Selle liimid detailile ja pärast lakid üle.
Välja näeb umbes selline http://www.baltispoon.ee/index.php?main_id=46&lang=est, muidugi on neid väga erineva suuruse ja värviga. Pildilt paistab, et on siuke paks aga ma teen ikka sellise umbes paberilehe jämedusega spooniga.


Tegelt ma ei mõelnud päris seda mida pärast lakkima peaks. Võibolla ei kuulu see nimetuse "spoon" alla. On olemas nimelt selline kattematerjal, nagu plastikkleeps rulli laius kuskil meeter ja üle selle. Seda on igasugu mustriga, kaasaarvatud puidu imitatsiooniga. See kleebitakse lihtsalt puidu peale(saad vana mööblit katta jne), kuid lakkimist ei vaja. Oma olemuselt sarnaneb ta, kui teate, raamatute ja töövihikute kaante katmiseks kasutatavate kleepspaberitega. Seda peaks olema igas ehitustarvete poes, samas, kus tapeete müüakse. Parema ettekujutuse saamiseks vaadake minu albumist viimast pilti, seal sellega kaetud kaas.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 29, 2005 03:04
Postitusi: 379
Asukoht: Tallinn
See peaks vist linoleum olema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2005 06:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:04
Postitusi: 391
Asukoht: Saku
see ei ole linoleum see on rullis kleeps igasuguste mustritega! :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2005 06:49 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Päris linoleumi pole meie poodides vist enam ammu müügil. Originaalis oli see tugev riie mis oli linaseemneõli, korgipuru, kampoli ja muude tolleaegsete tavamaterjalidega immutatud.
Mis seos on linoleumil ja kleepekilel, see jääb mulle küll mõistatuseks :shock:
Kuigi ega mingi paksu põrandakattematerjali kaanealla kleepimine kah paha mõte ei ole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2005 06:57 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
jah se peaks olema se tavaline imitatsioonkile mida müüakse igas ehituspoes, isegi kasutasin seda oma akva alusriba ja kaane ehitamisel.
/404.html
muidu on kaas tehtud pvc-st.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2005 10:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 03, 2004 10:18
Postitusi: 71
Asukoht: läänemaa
Aitäh heade nõuannete eest!

Ma tahaksin osta enda 250 liitrisele akvale sisefiltrile juurde kanisterfiltri 8). Firma koha pealt eelistaksin EHIM filtreid. Millist kanisterfiltrit soovitaksite hinnaklassis kuni 4000 krooni? :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 27, 2005 11:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
kpz kirjutas:
Ma tahaksin osta enda 250 liitrisele akvale sisefiltrile juurde kanisterfiltri 8). Firma koha pealt eelistaksin EHIM filtreid. Millist kanisterfiltrit soovitaksite hinnaklassis kuni 4000 krooni? :roll:

eheim ecco seeria on hea hinna/kvaliteedi suhtega. Kõige suurema (2236) saab aquaristikshop.com'ist 80€ eest (kõik vajalikud vidinad pudinad kaasas), postikulu läheb veel 16€ otsa, seega saad 1500 eeki eest hea asja. Olen ise seda natuke üle aasta kasutanud ja ühtegi paha sõna pole öelda.

http://www.aquaristikshop.com/cgi-bin/n ... temartic_e

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver