foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 22 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: lampide arv kaanes
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 21, 2005 11:49 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 11, 2005 01:34
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn
tere,
valin endale akvaariumi 100l ringis, mulle tundub soodsam osta nö.stardikomplekt, sest iseehitaja ma pole. võrreldes sama mahutavusega komplekteeritud akvasid, siis osadel on kaanes üks lamp, osadel kaks. plaanin kasvatada ka taimi. milline variant oleks arukam valik või mida selle valiku juures peaks vaatama ja arvestama?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2005 12:10 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
valiku juures peaks vaatama ja arvestama artikleid algajatele, mis selgitavad taimekasvatuse aluseid... ning samuti ei teeks paha meelde tuletada fotosünteesi mõiste.

edu ja õnne ka edaspidi

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2005 06:59 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 11, 2005 01:34
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn
valik on selline, et juwel 110l on kaane all 2 x18/20w +reflektor, kokku pakuvad 80w :?: .
rohkem valimuselt meeldib juwel 120l, sest esivaade suurem, aga sellel üks lamp 25w+reflektor ja nemad kirjutavad millegipärast kastile, et 100w. sellest matemaatikast tahaks aru saada. plaanin taimedega akvat ja sain artiklitest aru, et 2 lampi oleks parem.

valemi järgi arvutus, et liitri vee kohta 0,5w annab 110l kohta vajaduseks 50w, lampe on 110l kokku 40 w eest, mida tähendab 80w kokkuarvutus on arusaamatu, arvatavasti reflektorit arvestatakse.
teise akva kohta arvutades tuleks 120l kohta 0,5 x120 =60w, lamp on 40w ja kokku millegipärast 100w
kummas akvas on paremad võimalused valgustuse koha pealt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2005 07:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 24, 2005 05:07
Postitusi: 220
Asukoht: Tallinn. Monte-negro.
110 l juwel rekord sisaldab 2x18W valgust ja 100W soojendit.
120 l aga 1x30W valgust ja kah 100W soojendit.
Valgustuse seisukohalt on loomulikult siis parem 110 liitrine. Tundub ka, et kaasas olevad pirnid tasub asendada kohe korralikega ja muidugi osta kindlasti ka metallreflektorid.

_________________
http://akva.karahh.pri.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2005 09:51 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 11, 2005 01:34
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn
tootekirjeldustes on juweli akvaariumil kirjas, et seal on reflektor. kas metallreflektor on midagi muud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2005 11:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 14, 2004 09:09
Postitusi: 38
Asukoht: Tartu
Vähemalt Juwel 60 on lihtsalt valge plastik reflektoriks. Üldiselt ei ole aga probleem panna sinna üks või isegi kaks toru juurde ja saada nii vajalik valgustugevus. Originaaltorud on jamad, mina panin ühe toru juurde (akva taimetoru) ja originaali vahetasin philips 840 vastu. Lisa süüteseade mahub kenasti olemasoleva juurde. Selle toru lisamisega saab iga hakkajam inimene hakkama, põle seal keerulist midagi.

Kui sa tahad taimi kasvatada ja väheke nõudlikematest on jutt, siis sa sellest lambi lisamisest (ja co2-st) ei pääse. Mina ostaks selle 120 l ning paneks peale sissetöötamist ise lambi juurde (või laseks kellegil panna) ja vahetaks originaaltoru millegi parema vastu, saaks kokku 2x30w, mis kärab küll.

Reflektori saab ise teha fooliumist, jääb poe omadele veidi alla aga asja ajab ära.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 23, 2005 01:56 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 11, 2005 01:34
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn
see eelmine idee hakkas mulle vägagi meeldima, sest 120l akvat tahaks juba esiklaasi suuruse poolest rohkem. üks küsimus leidis lahenduse ja tekitas jälle järgmise probleemi, et kust leida keegi, kes paneks lambi juurde.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 23, 2005 12:28 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 21, 2005 08:45
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn
Maadlen ise ka sama probleemiga, nimelt on mul Juwel Rekord 110 ja ma olen kümneid ja kümneid kordi vaadanud seda kaane alust sellise pilguga, et kuhu see lisatoru sokutada. No ei ole seal ruumi, ainuke variant on panna kaane esikülje külge aga siis jääb toru söötmisavadele ette. Kaant saab näha: https://www.juwel-aquarium.de/en/rekord.htm?cat=16 ja sealt edasi klikkides Aquapass pdf.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 23, 2005 02:38 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Mul on hetkel Juwel Record 54 kaane sees 3 toru, kokku 3x15 W, liiteseadmed (ballastid) viisin eraldi karpi ja selle kolaka, milles nad enne seda olid, lõhkusin sealt lihtsalt välja. Kokku on kasutusel kaks ballasti: 1x15W ja 1x30W, starterid panin kaane välisküljele sellesse auku, kust valgustuse juhe sisse läheb. Lähiajal tuleb kaanele monteerida sisse mingid lisa tugevdusrubid, sest pärast ballastide kasti välja lõhkumis on asi suht vedel. Enne seda oli 1 lisatoru eesmises kaaneservas, jalgu eriti ei jäänud aga valgust andis tagumistele taimedele vähe, kugi sinna oleks ehk kõige enam lisavalgust vaja. Üldiselt soovitan siis see ballastide kast kaane seest välja visata, sest selle kolaka olemasolul pole erilist lootust akva tagaosa mingil mõistlikul viisil valgustada.

Ballastikasti eemaldamiseks on lihtsaim viis noa otsaga lihtsalt see karp sealt välja kraapida, mingi tunnikese kraapimisega peaks kätte saama.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2005 07:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Dets 04, 2004 01:38
Postitusi: 283
Pildid: 2
Asukoht: Harjumaa, Kehra
nüüd siis küsin minagi- ma pole siiani aru saanud seda starteri asja :? Lõpuks olen aru saama hakanud, et ballasti on vaja, et asi üldse funkaks aga misasi on starter :?: Paljud ehk saavad kõvasti naerda :D aga no mina küll ei tea :P


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2005 08:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
starter lihtsalt selleks , et tava ehk magneetilist ballasti kasutades luminofoortorule(lambile) sobiv stardilaeng (süttimispinge) anda

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2005 11:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Siin hea seletus: /tehnika/4683/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 28, 2005 11:47 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 21, 2005 08:45
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn
Niisiis sai otsus vastu võetud, et tuleb üks toru kaane alla lisaks sokutada. Hetkel on seal üks Philips Aquarelle ja üks Osram Fluora. Mis võiks olla kolmas toru?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 28, 2005 01:18 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 11, 2005 01:34
Postitusi: 71
Asukoht: Tallinn
aina huvitavamaks läheb, nüüd selgub, et isegi peale lampide vahetamist oleks vajalik veel kolmas lamp, mida see annaks. mitu watti on Philips Aquarelle ja Osram Flora, mis on sul Juwel 110l -ses.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 28, 2005 01:23 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 21, 2005 08:45
Postitusi: 100
Asukoht: Tallinn
Hetkel on 2x18 W mis teeb 0,32 W/L. Peale kolmand toru (18W) lisamist oleks asi natukene parem ehk siis 0,49 W/L. Selle võimsusega veel muru ei kasvata aga vähenõudlikumatele taimedele peaks see piisav olema.


Üles
 [ 22 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver