Tsiteeri:
filter imeb aga põhjast
et siis nagu ainult põhjast ja m.o.t.t ?
tuleks lähtuda tõsiasjast et erivatel asjadel on erinevad otstarbed. kui üks rääägib sisefiltrist ja teine kanistrist siis ei saa loomulikult mingeid paralleele tõmbama hakata.
heljuva sodi välja filtreerimiseks sobib ikkagi eelkõige võimsam sisefilter, kuhu siis pannakse vastavale vajadusele vastava tihedusega filtrimaterjal.
kanisterfilter leiab ega eelkõige kasutust rohkem bioloogilise filtrina. selle eesmärk oleks rohkem sodi rookimise asemel hoopis mürgisemate jääkainete ümber töötlemine (NO2>NO3 jne ...loodusõpetaja peaks seda ju teadma küll)
ise olen kasutanud peenema möga välja filtreerimiseks sisefiltris korralikku kogust vatiini, mis on tihedam kui tavapärane filtrisvamm. küll aga tuleb ära mainida, et tihedam filtrimaterjal vähendab oluliselt filtrit läbivat veehulka ja seega nö. pöörded kukuvad. samuti läheb vatiin kiiremini umbe. minu praeguses 300-liitrises akvaariumis on filtritena kasutusel kaks siesefiltrit fan-2. samuti elavad seal tropheused keda toidan külmutatud herne-kreveti pastaga. loomulikud suudavad nad õgimisekäigus vee üsna kenasti uduseks ajada. aga nüüd pean ilmselt häbinäoga üles tunnistama, et ei mind ega neid ei koti, kui vesi peale söötmist on mingi tunnikese vältel sodine. umbes tunni jooksul saab kõik kenasti selgeks jälle ja seda kahe tavalise svammiga varustet sisefiltri abil. vot selline lugu siis ...