foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: soovitage filtrit
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 12, 2005 12:56 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 11, 2005 02:55
Postitusi: 50
Asukoht: United Kingdom
asi selles, et mul salmlerid suured salatisööjad ja neil õnnestub vesi küllastada väikeste salatitükkidega. praegune fan 2 filter suht hädas selle "ssaastaga". mida asemele muretseda? eeldusel et hind jääks alla 1000 eeki. salatit ära ka ei saa jätta, lähevad kohe taimede kallale..

Lauri.

_________________
380 l vett - 2 golden gouramies, 3 dwarf gouramies, 4 golden rams, 3 Bolivian rams, 2 snowball antcistr. 2 normal antcistr, 2 clown loaches.


Üles
 Teema pealkiri: soovitage filtrit
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 17, 2005 12:40 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 24, 2005 06:52
Postitusi: 66
Asukoht: Keila
Mul suures akvaariumis on sama probleem, kuigi olemas päris korralik filter (EHEIMecco välisfilter, hind oli ka midagi tuhande ringis). Nii et vaid filtri vahetus probleemi minu arvates ei lõpeta, kuna see "sodi" kipub ju rohkem peal ulpima, filter imeb aga põhjast. Kui leiad hea lahenduse, teavita ka mind.

Kaja

_________________
200l
~75l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 17, 2005 09:52 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
Tsiteeri:
filter imeb aga põhjast


et siis nagu ainult põhjast ja m.o.t.t ? :shock:

tuleks lähtuda tõsiasjast et erivatel asjadel on erinevad otstarbed. kui üks rääägib sisefiltrist ja teine kanistrist siis ei saa loomulikult mingeid paralleele tõmbama hakata.

heljuva sodi välja filtreerimiseks sobib ikkagi eelkõige võimsam sisefilter, kuhu siis pannakse vastavale vajadusele vastava tihedusega filtrimaterjal.
kanisterfilter leiab ega eelkõige kasutust rohkem bioloogilise filtrina. selle eesmärk oleks rohkem sodi rookimise asemel hoopis mürgisemate jääkainete ümber töötlemine (NO2>NO3 jne ...loodusõpetaja peaks seda ju teadma küll)

ise olen kasutanud peenema möga välja filtreerimiseks sisefiltris korralikku kogust vatiini, mis on tihedam kui tavapärane filtrisvamm. küll aga tuleb ära mainida, et tihedam filtrimaterjal vähendab oluliselt filtrit läbivat veehulka ja seega nö. pöörded kukuvad. samuti läheb vatiin kiiremini umbe. minu praeguses 300-liitrises akvaariumis on filtritena kasutusel kaks siesefiltrit fan-2. samuti elavad seal tropheused keda toidan külmutatud herne-kreveti pastaga. loomulikud suudavad nad õgimisekäigus vee üsna kenasti uduseks ajada. aga nüüd pean ilmselt häbinäoga üles tunnistama, et ei mind ega neid ei koti, kui vesi peale söötmist on mingi tunnikese vältel sodine. umbes tunni jooksul saab kõik kenasti selgeks jälle ja seda kahe tavalise svammiga varustet sisefiltri abil. vot selline lugu siis ...

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Viimati muutis Hertsog, Neljapäev Nov 17, 2005 11:46, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 17, 2005 11:41 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Hoia Resuni toodetest eemale. Kipuvad kiibakas olema ja kõvasti lärmi tegema.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 18, 2005 12:02 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 24, 2004 08:45
Postitusi: 262
Asukoht: Tartu
Veel üks mingi Fan?

Odav ja vähemalt minu meelest tõhus(just heljuva sodi eemaldamisel) ja ka suht vastupidav. Kui mullid maha keerata, siis vaikne ju kah.

_________________
340l ja 100l troopilisi kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 18, 2005 12:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
soovitan ka fan-i filtrit odav ja vaikne.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2005 07:45 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 11, 2005 02:55
Postitusi: 50
Asukoht: United Kingdom
eks siis fan3 tuleb sinna filtreerima panna endise fan 2 asemele. tänud vastuste eest.

Lauri.

_________________
380 l vett - 2 golden gouramies, 3 dwarf gouramies, 4 golden rams, 3 Bolivian rams, 2 snowball antcistr. 2 normal antcistr, 2 clown loaches.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver