foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: põhjafilter, vajaks nõu
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 19, 2005 12:44 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 18, 2005 01:00
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu
Rajan endale akvaariumi (50l), filtritest tahaks soetada põhjafiltri.
Kuid küsimus on, et millist pumpa sinna panna?
Hetkel on mul kompressor (mõeldud u70l akvaariumi õhutamiseks, pakendi sildi järgi), kas see on piisav, et hoida akvaarium korras?
Vabandust kui ennast kuidagi ebaselgelt väljendan, algaja alles.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 21, 2005 12:17 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 18, 2005 01:00
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu
njah eks ma selgitan selle siis välja katse eksituse mmetodil
Ise küsin ise vastan ?!?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 21, 2005 02:03 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
põhjafiltri seisukohalt on palju vastakaid arvamusi. palju neist negatiivsed. ise ei kasuta ja seega ei oska vastata. kõik sõltub vajadustest. kui soovid taimi kasvatada, siis pole põhjafilter kõll mõistlik valik...

edu

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 21, 2005 03:07 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 08, 2004 11:02
Postitusi: 92
Asukoht: Tallinn
Põhjafiltri ringiajamiseks on 2 võimalust: õhupump ja veepump (powerhead).
Õhupumbaga tekitatakse vertikaalses torus ülespoole liikuv mullide jada, mis vee endaga kaasa tõmbab.
Veepump pumpab vett torust otse, nt. Hageni pumpadel on tavaliselt põhjafiltri toru jaoks üleminek kaasas.

Mõlemad meetodid töötavad, olen mõlemat ka ise kasutanud. 50l akvaariumis peaks mõlemad töötama, ja kui ei ole väga pikk ja kitsas akvaarium, piisab ühest torust. Pikema akvaariumi korral peaks igas otsas oma toru olema.
Õhupumbaga süsteem teeb rohkem lärmi, seda nii pump ise kui ka pidev mulin. Lisaks tekitavad pinnal lõhkevad mullid pritsmeid, mis näiteks lambil ära kuivavad ja valge kirme jätavad. Kui sul aga kogu tehnika olemas on, proovi järgi.

Põhjakruusa peab loomulikult tihti ja põhjalikult sifoonima, et asi umbe ei läheks. Tiheda taimestikuga on seda raske teha, pealegi kasvavad taimede juured plaatidest läbi.

Kui põhjafiltrist villand saab, võib ju need plaadid sinna alla jätta ja mingi muu filtri kasutusele võtta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 21, 2005 04:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
AFAIK (minu teada) peamine mida põhjafiltrile ette heidetakse on see et tekib liiga tugev veevool läbi pinnase mis paljudele taimedele ei sobi ja mis keerab pinnasesse kogunenud kõntsa üles ja uhub vette pinnasesse pandud väetisetabletid. Seepärast on avaldatud arvamust et põhjafilter ei sobi hästi elustaimedega, samas on mitmeid kodanikke kes väidavad et tegelikult probleemi pole.
Kui peaksid otsima veepumpa siis Sõpruse pst. poes on olnud müügil Hageni pumpasid mis on päris töökindlad ja vaiksed (kasutan ka ise üht lihtsalt vee ringiajamiseks pisemas akvas).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 21, 2005 06:06 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 18, 2005 01:00
Postitusi: 7
Asukoht: Tartu
Tänan vastuste eest, mul praeguseks juba põhjafiltri süsteem rajatud (veepumbaga). Aga ma tahaks just taimi oma akvas kasvatada, mitte midagi keerulist, lihtsalt et akvaarium oleks roheline, kas ma peaksin siis selle välja vahetama või mingi täiendava filtri lisaks ostma?
Praegu oleks seda lihtsam teha kuna akva alles sissetöötamisel.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 21, 2005 08:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ei usu et peaks välja vahetama, Sinu asemel küll prooviksin kuidas õnnestub.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 21, 2005 11:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 23, 2004 10:19
Postitusi: 29
Asukoht: Tallinn
Taimi on ka selliseid, mis pinnases ei kasvagi.
Nt. Anubias barteri ja Microsorum pteropus'e erinevad vormid. Mõlema liigi risoom tunneb ennast kõige paremini
vabas vees, augulise kivi või juurika küljes. Et taim algselt paigal püsiks, seotakse ta peene tamiiliga kinni.
Aja jooksul kinnitub ja püsib juba ise.

_________________
100L Juwel
4 x Pterophyllum scalare


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver