foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Filter 62 l kastile
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 28, 2020 07:03 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 19, 2020 12:12
Postitusi: 2
Mul hetkel 62 l kastil Aquael Fan1 filter, no on kehvakene, filtreerib kehvasti pidevalt lendab mingi sodi ringi. Mõttes asendada Jbl e402 (450 l/h), kas oleks paras või peaks ikkagi suurema võtma e702 (700 l/h)siis. Hinna vahe ainult 10 eurot.

Ma kaldun e402 poole kuna arvan, et e702 jääb vee vool liiga võimsaks.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filter 62 l kastile
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 29, 2020 01:29 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
Mul oli kunagi 110liitrises JBL 701 ja peale puhastamist kihutas päris korralikult.
62l jah on 402 hea valik. Mõned svammid võiks asendada näiteks JBL micromeciga.
Mul on kaks JBL filtrit ja mõlemad on micromeci täis. AInult ülemise kihina kasutan svammi.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filter 62 l kastile
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 01, 2020 06:44 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 19, 2020 12:12
Postitusi: 2
Ostsin e402 ja olen väga rahul: vaikne, vool on tugev ja mis põhiline vesi on selge.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filter 62 l kastile
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 18, 2020 02:12 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 22, 2012 02:35
Postitusi: 34
Asukoht: Harju raj
Kui tihti vahetate filtris JBL micromeci? Kas see on parem, kui Sera Siporax?

_________________
Akva 72 L , gupid, plati, antsistrused. Akva 63 L, 2 loorsaba.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filter 62 l kastile
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 18, 2020 05:32 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
No aastakese saab ikka läbi kui filter hirmsas ülekoormuses ei tööta.
Sera Siporax sarnaseid torukesi olen kasutanud(JBL Cermec),ei oska midagi välja tuua nende kohta.
Kirjade järgi on Micromec kordades tõhusam kui need torud.

Mul tekkis ka küsimus suurele ringile,kas neid filtreerivaid torukesi tuleb filtrisse korrapäraselt laduda nagu youtubes näidatakse või võib suvaliselt filtrisse visata? Ma olen suvaliselt visanud aga kas nii on õige?


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filter 62 l kastile
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 18, 2020 09:27 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Tootja arvates tuleks JBL Micromeci 4-6 kuu tagant sodist puhtaks loputada ja vahetada välja kui on juba mitmeid kordi loputatud. Tõenäoliselt võib oluliselt kauem kasutada. Micromeci analoogiks on minu arusaama kohaselt Sera Siporax mini (väikesed tabletikesed). Tavaline Sera Siporax on pigem võrreldav JBL Sintomeciga.

JBL Cermec on kujult sarnane Siporaxiga ja Sintomeciga aga materjal ei ole sintered glass (misiganes see maakeeli oleks) nagu Micromec ja Siporax.

Micromec on pigem väiksematele filtritele ja Sintomec suurematele. Ei usu mina, et Siporax ja JBL analoogid oluliselt erineva kvaliteediga oleks, et selle pärast pead valutada. Micromec võiks olla tõhusam kui Cermec aga vaevalt ta Sintomecist erineb. Võib-olla on mehhaanilise filtri mõttes tõhusam aga siis ta ilmselt ummistub ka kiiremini.

62l akva biofiltri vajadused katab ka suvaline käsn ära. Kõik need vinged meediad on ülevõimendus. Su kasulike bakterite hulga, ja koos sellega biopuhastusvõime, määrab ära hapniku juurdepääs bakteritele mitte hüper-super poorsusega materjal. Mingi vahe tõhususes võib sellest tulla, et kuskil väga sügaval sintered glass poorides võtavad platsi nitraate lõhustavad anaeroobsed bakterid aga taimeakva omanikuna pole nende vastu huvi tundnud.

Mina viskaks ka torukesed suvaliselt (endal mul torukesi pole). See korrapära taotlemine tundub kahtlane.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver