foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 21, 2005 12:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 19, 2005 04:17
Postitusi: 17
Asukoht: Tartu
Mõte oleks oma akvaariumile kaas-valgusti ehitada. Tekkis selline küsimus, et kui ehitada see sellise põhimõttega, nagu ühes artiklis (/article_view. ... &fldAuto=7), kas siis peab kaane ja akvaariumi vahele klaasi kah panema või pole sellest hullu, kui veeaur valgusti torule satub?
Vabandust, kui küsimus tobe tundub.
Ja kui sinna vahele on klaas mõeldud, siis kuidas kalade toitmine toimub? Jube tülikas oleks iga kord kaas ja klaas toitmiseks eemaldada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 21, 2005 10:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Klaas on kasulik, pleksiklaas ehk isegi parem,kergem, tugevam ja töödeldavam. Pleksi sisse teed lihtsalt söötmise augu. Vajadusel keera jupp kilet silindriks ja kleebi augu servadele et veeaurud ikkagi klaasi alla ei roniks.
Muidugi võib katet söötmise ajal lihtsalt kergitada.
Oma akva kattele ei ole mingit klaasi vahele pannud. Isetehtud söötja roostetab seetõttu, torude ja nende pesadega ei ole midagi juhtunud. Küll aga hakkas esialgses versioonis juhtuma katte enda vineeriga. Siis liimisin puule kaitseks fooliumi peale - hoopis parem. Ühtlasi natuke reflektori moodi kah.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 21, 2005 01:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 17, 2004 01:41
Postitusi: 107
Asukoht: Tallinn
riivo kirjutas:
..., kas siis peab kaane ja akvaariumi vahele klaasi kah panema või pole sellest hullu, kui veeaur valgusti torule satub?


torud ja eeldatavalt niiskuskindlad pesad veeauru ei karda. ballasti agatuleb kindlasti niiskuse eest kaitsta.
aga jahh, kui viitsimist siis vaheklaas/pleks turvaline. väike söötmisauk ja lihtne "kate" sinna peale ei tohiks eriline raketiteadus olla :wink:

ps. endal toimib täiesti ok ilma vaheklaasita

_________________
2ooL vett ja palju õnnelikke kalu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:03 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 04, 2005 02:48
Postitusi: 193
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Mul samuti põhiliselt ilma vaheklaasita. Klaasiriba on vaid mullikardina kohal, et aktiivne mullitamine lamps otseslt märjaks ei pritsi. Ööseks lükkan kaane lahti, siis õhutus parem ja niiskust kaane all vähem.

Ballasti soovitaks kindlasti kuskile mujale panna kui kaane alla, nt. alla kappi.

_________________
malawi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 21, 2005 07:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
ahaa, ma näen, et minu jurakas teemaks tulnud :)

tegelikult olen ma praeguseks klaasist loobunud, ebamugav oli toimetada ja klaasile kuivanud veepiisad hakkasid valgust takistama. Ballasti (mis on otse vee kohal) kaitsen niiskuse eest pisikese ventilaatori abil, mis kaane all õhuringlust tekitab. Otseste pritsmete eest ei kaitse küll midagi aga esimese aastaga pole midagi juhtunud veel...

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 21, 2005 11:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 19, 2005 04:17
Postitusi: 17
Asukoht: Tartu
(Pleksi)Klaasi eriti nagu ei tahaks sinna vahele toppida, läheb ikkagi tülikaks ja ju need veelaigud vähendavad seal läbipaistvust kah. Samas ballasti nagu akvaariumist väljapoole kah ei tahaks jätta, sest siis võtab ta ülearu ruumi.
Vahepeal tuli mõte, et äkki jagaks kaane hoopis kaheks: tagumine osa oleks siis kõrgem, ku sasetseb lamp, millel sel juhul on ka klaasist alus, mida üldse käppima ei peaks ja eesmine pool koosneks siis lahtikäivatest söötmisluukidest. Peab veel uurima-puurima.

Edit: Ballast läheb ikka päris kuumaks kah, onju? Et siis poleks vist eriti mõtekas ballastile mingi kitsas veekindel karbike ümber meisterdada/osta?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 19, 2005 04:17
Postitusi: 17
Asukoht: Tartu
Ehk keegi selgitaks mulle, et mis vahe on neil ballastidel näiteks: HF-R ja L-ballst?
Et millest on tingitud nii suur hinnavahe? Minu arusaama järgi on mõlemad ballastid.

Ja siis see vana küsimus kah veel, et kas ballast läheb kuumaks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
riivo kirjutas:
Ehk keegi selgitaks mulle, et mis vahe on neil ballastidel näiteks: HF-R ja L-ballst?
Et millest on tingitud nii suur hinnavahe? Minu arusaama järgi on mõlemad ballastid.

Ja siis see vana küsimus kah veel, et kas ballast läheb kuumaks?

Üks ballast on elektrooniline ja mõeldud nende T5 torude jaoks.Teine aga elektromagneetiline mis on n.ö. vanema generatsiooni ballast ja kasutatakse T8 torude süütamiseks.
Kui väga mööda panin siis elektroonikud parandage. :)
L-ballast peaks minu teada ikka päris sossuks minema aga HF-R pole veel käega puutunud kuigi omal ka see kasutusel.Eks temagi mingil moel natuke soeneb.Aga usun et kindlasti vähem.

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 24, 2005 03:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 22, 2005 01:49
Postitusi: 247
Asukoht: Kadrina
minul ka elektrooniline kasutuses ja igaks juhuks akvasse ei pannud- mingit klaasi mul ka sellepärast vahel pole- mis sest et pesad niiskuskindlad jne, mul on hoopis ümmargused augud puuritud kaane tahaseina ja kui valgus põleb siis igaks juhuks on kaan natuke lahti ka- kuigi siiani pole liigset niiskust tekkinud. Kuna ballast akvas pole, siis ei lähe ta ka liiga kuumaks. Akva on 200 l ja valgust 4 X 20 W.

_________________
200 l
20 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 24, 2005 05:42 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 30, 2003 12:49
Postitusi: 124
Asukoht: Rakvere
HF-R - reguleeritava elektroonilise ballasti tähis ja ei ütle veel T5e kohta midagi

L - tavaline elektromagnetiline ballast


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 24, 2005 06:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Elektromagnetballastid (tegelikult lihtsalt drossel ) läheb ika üksjagu kuumaks. Erit veel vanemad milledesse võiva juba lühiskeerud tekkinud olla. Plastkaane külge ei soovitaks kinnitada.
Mul on nad pidevalt kaane all olnud ja käivad edukalt mitmendat aasat. Peab lihtsalt jälgima et veepritsmed peale ei satuks. Kuigi ega seegi palju kurja tee - kuivab ruttu. Filtri vee väljapuhumise avast võiks küll kaugemal olla, eriti kui "pump" tugevasti puhub.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 24, 2005 06:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
bossering kirjutas:
Üks ballast on elektrooniline ja mõeldud nende T5 torude jaoks.Teine aga elektromagneetiline mis on n.ö. vanema generatsiooni ballast ja kasutatakse T8 torude süütamiseks.

AFAIK (minu teada) on T8 torude jaoks olemas nii elektromagneetilised kui elektroonilised ballastid, T5 jaoks aga ainult elektroonilised.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver