foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Filtri vahetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 02, 2018 12:31 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 06, 2017 03:55
Postitusi: 12
Asukoht: Tartu
Tere,

plaanis on vahetada oma 54 liitrises akvaariumis ära filter, vett on seal 40-45 liitri jagu (pinnas + ääreni täis ei ole + taimed ning dekoratsioonid) . Hetkel on Aquael Fan mini, mis kõige paremini vee puhastusega hakkama ei saa. Põhjuseks siis arvatavasti imepisike svamm ning vist ka liiga piiripealene jõudlus (mõeldud on see 30-60 liitristele akvaariumitele). Akvaarium ise on käinud kuu aega, vee näidud juba normis, seega bakterid peaks olema käima läinud.

Mõtlen asendada selle Aquael Turbo 500 filtriga, seoses sellega tekkis paar küsimust:

1) Kas mõttekam oleks lasta käia mõlemal filtril korraga mõnda aega, kui jah siis kui kaua? Kõige parem lahendus see ei oleks kuna akvaariumi ruumi ei ole niigi palju.

2) Kas võib nii teha, et lõikan vana svammi tükkideks ning panen uude filtrisse, sinna kopsikusse kus keraamika on? Sellega peaks enamus vana filtri baktereid uude filtrisse üle kolima, see variant oleks vast kõige meelepärasem.

3) Uus filter on kirjade järgi sobiv akvaariumile kuni 150 liitrit, kas ma oma 54 liitrises akvaariumis tornaadot sellega ei tekita?

4) Kirjade järgi on filtri kõrgus umbes 24 cm, akvaariumi kõrgus on 30 cm, kui võtta maha veel pinnas (4-5 cm) ning päris ääreni see ka täis ei ole (2cm) siis filter jääks otsapidi suht pinnase lähedale kui mitte pinnase peale, ega see midagi paha ei tee?

Tänud ette kõigile vastanutele.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri vahetus
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 02, 2018 11:20 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Milles see avaldub, et senine filter oma tööga hakkama ei saa?

1) Kui mõlema filtri koostöötamiseks ruumi pole siis võid ju nädalaks vana filtri svammi uude filtrisse panna, kui mahub
Nädalast peaks täiesti piisama

3) Kindlasti on vool tugevam aga seda saad vajadusel hajutada kui väljalaske toru otsa flööt panna
Kas vee voolukiirus on liiast sõltub ka kaladest, kes akvas elavad - mõnedele meeldibki kiire vool

4) Ei tunne konkreetset filtrit, aga üldjuhul peavad nad enamus üleni vee sees olema, muidu hakkavad "luristama" ja see hääl hakkab õige ruttu närvidele käima


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri vahetus
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 03, 2018 12:13 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 06, 2017 03:55
Postitusi: 12
Asukoht: Tartu
Mitte hakkama saamine väljendub selles, et filter ei suuda kiiresti välja filtreerida vees hõljuvaid osakesi peale veevahetust, ka järgmisel päeval on neid natukene näha. Samuti on filtri svamm tõesti nii väike et igal pesemisel on näha et see on üsna täis, praegu puhastan seda ülepäeva. Lisaks mulle tundub et filtri enda ehitus ei ole just kõige parem, effektiivselt kasutab see umbes 30% svammist, ülejäänud osa on suht kasutu.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri vahetus
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 04, 2018 08:21 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
napasaran kirjutas:
Mitte hakkama saamine väljendub selles, et filter ei suuda kiiresti välja filtreerida vees hõljuvaid osakesi peale veevahetust, ka järgmisel päeval on neid natukene näha. Samuti on filtri svamm tõesti nii väike et igal pesemisel on näha et see on üsna täis, praegu puhastan seda ülepäeva. Lisaks mulle tundub et filtri enda ehitus ei ole just kõige parem, effektiivselt kasutab see umbes 30% svammist, ülejäänud osa on suht kasutu.


Kui sa teed veevahetust, siis eeldan, et sifoonid pinnase lähedalt ja suur enamus settinud sodi liigub äbrisse.
Uue vee lisamisel ei saa nagu väga palju hõljuvat sodi tekkida ja kui tekibki, siis pole ka hullu, kui filter seda kõike kiiresti kokku ei kogu. Kui teen akvas suuremat ümberistutamist või harvendamist, siis võib ka järgmine päev vesi veel hägune olla.
Uue vee lisamisel võid ka veevoolu hajutada. Näiteks pane teise käsi vette ja kalla käe peopesale ja nii ei teki kallamisest juga, mis põhja ringi pööraks. Võib ka kasutada taldrikut.

Aga kui tahad filtrit võimsama vastu vahetada, siis pole selles midagi paha. Kuna vana filtri svammi pesed üle päeva, siis võid ka kohe filtri uue vastu vahetada, pole suurt mõtet leotada uue filtri svamme või lõigata vana svammi uue sisse.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri vahetus
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 04, 2018 09:41 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 06, 2017 03:55
Postitusi: 12
Asukoht: Tartu
Tänud vastuse eest, nii teengi.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri vahetus
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 04, 2018 11:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Minu esimeses 50L akvaariumis oli ka Aquael-i filter ja nõustun täielikult, et see filter ei kõlba sugugi. Ummistus pidevalt ja ma ei jõudnud seda pisikest svammi ära puhastada, et mingisugustki vee voolu oleks.
Mina soovitaks hoopis JBL CristalProfi i60 või i80 filtrit. Mul hetkel 50 liitrises i80 ja puhastan seda kuu või kahe tagant, pole mingit probleemi sellega, et vee vool väheneks või svamm liiga ruttu ummistuks. Mul on see filter juba 5 aastat vapralt vastu pidanud, pole muud olnud vaja vahetada kui mõned filtrisvammid :D
Arvestades millinge gupi uputus mul seal akvaariumis hetkel on siis ütleks, et väga tõhus filter.
Sellele filtrile saab neid filtrimooduleid soovi korral juurde ka panna. Minu omal ongi tegelikult i80 mootoriosa ja 3 filtrimoodulit.
JBL kodulehe link filtrile ja moodulile.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri vahetus
PostitusPostitatud: Reede Jaan 05, 2018 10:15 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 20, 2016 12:17
Postitusi: 210
Pildid: 0
1. Kasutaja Kivi ütles ära , vana sissetöötanud svamm uude filtrisse.
3. Fan filtrid on reguleeritava läbilaskega, 50l akvale sobiks fan-2
4. Filtri all võiks lenduva pinnase asendada näiteks kividega. Las olla filter peaaegu vastu kivikesi.
Peaaegu vastu peent liiva või manadot ei ole hea variant.

Turboga ei ole kokku puutunud , aga fan filtritele olen augud põhjaalla puurinud , et svamm oleks 100% kasutuses.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Filtri vahetus
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 06, 2018 08:46 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 06, 2017 03:55
Postitusi: 12
Asukoht: Tartu
Nüüdseks siis filter vahetatud. Aquael turbo eelis fan mudelite ees on see, et lisaks svammile on olemas ka kopsik keraamilise meediaga, seetõttu sai ka too valitud. Läksingi seda teed, et vana svammi lõikasin juppideks ning panin uue filtri sisse, just sinna kopsikusse kus keraamilised torukesed on. Vahet on silmaga näha, peale veevahetust on vesi puhas poole tunniga. Kuna mul põhjas kruus 3-5 mm siis läks filter vastu põhja, toimib küll.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver