foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 08, 2017 02:24 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 25, 2016 01:55
Postitusi: 6
Tere olen kuulnud et olemas on selline asi nagu sifoon ja et sellega saab akvaariumi põhja puhastada.Aga kust seda osta saab


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 08, 2017 03:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
pea igast akvaristika poest -näiteks kalakesest...kuna ei tea kus elad, siis ei hakka huupi pakkuma...
:idea: kasuta otsingut :idea:

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 08, 2017 11:12 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Akvaariumigurud , palun selgitage mis on sifooni kreedo! Kasutasin ka seda moodustist lühikese perioodi, niiöelda rohelisena. Tagantjärgi mõeldes , mõttetu. Imed pinnasest kõik taimedele vajaliku välja.
Kunsttaimedega , ilma päristaimedega akvaariumis tundub sifooni kasutamine loogiline. Samas ilma päristaimedeta akva omamine ei tundu loogiline.
Arutlegem.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 13, 2017 02:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 22, 2004 03:58
Postitusi: 231
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Mul on põhjas seda pinnast kahes kihis. Alumine siis kasvukiht ja peal kruus viisaka välimuse pärast. Aga kui (naine) ei sifooniks siis oleks kolmandaks kihiks järvemuda :lol:
Lihtsalt seda "kakat/ sodi" tekib niipalju, et taimedel pole lootustki seda jooksvalt ära tarvitada.

_________________
Reisid korraldab: http://reisikorraldaja.ee/


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 13, 2017 10:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Joker, eks sifooni kasutamine ongi vastavalt vajadusele. Kui on õnnestunud oma akva nii balanssi saada, et kalad toodavad parasjagu nii palju väetist, kui taimed ära kasutavad ja mustuse (söögi, kaka või mille iganes ülejääke ei teki), siis polegi midagi sifoonida. Miskipärast aga on mul mulje, et enamus akvariste sifoonivad. Mul on 240-liitrine antsistruste akva. Seal ikka seda kakka tekib ja sifoonides tuleb ikka hulga saasta kruusast välja. Ma küll ei kujutaks ette, et jätaks sifoonimata ja loodaks oma anubiaste peale, et tarbivad selle ära. (Nemad ju tegelikult pinnasest vist toitu ei võta?) Pigem kipub mul kruusa tekkima too pussugaas ja mõnest paigast tuleb kruusast ikka hulgi mulle välja. Peale selle kippusid mul kruusa istutatud taimedel juured "kopitama", kui väheke nende juuri kruusas sifoonides õhustatud ja liigutatud ei saanud. Nii et - sifoonimine ikka vastavalt vajadusele. Ja on ju lihtne selgeks teha kas vaja sifoonida - sorkides siit ja sealt ning kui mustust ei tule, siis polegi vaja rohkem sorkida.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Reede Apr 14, 2017 10:50 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
KRA jällegi avardas mu vaadet natuke,tõepoolest , mul on nii vähe pinnast,et sinna palju ei saa ladestuda , seevastu tavaakvaariumis , üldjuhul ,on pinnast mitu korda rohkem ja sinna ladestub ohtralt jääke , seega on vaja sifoonida.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver