foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Juweli automaatsöötja
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 02, 2017 01:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Okt 27, 2004 09:01
Postitusi: 121
Asukoht: Valga
Tere!
On kellelgi selle söötjaga kogemusi? Kui mul söövad kalad kolme erinevat toitu (helbed, graanul, tabletid), kas söötja suudab neid kuidagi nii väljastada, et kõike oleks?
Müüja ütles, et sellega peaks õhu ühendama, et söök kokku ei kleepuks. Kas see on ilmtingimata vajalik? Ei soovi veel ühte lärmavat asja juurde ja juhtmeid ka juba küllalt. Kui sööki näiteks iga nädal söötjasse panna, siis ei tohiks vast kleepumise probleemi olla?
Kui reguleeritav see toidu hulk seal üldse on ning kui lollikindlalt töötab? Ehk siis kas ma saan selle peale kindel olla?

_________________
120l ramirezidele


Üles
 Teema pealkiri: Re: Juweli automaatsöötja
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 04, 2017 12:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 22, 2004 03:58
Postitusi: 231
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Selline siis:
Pilt
Sellega toimib hästi see puru/teraline sööt (a'la sera vipagran) või siis helbed, aga ära neid kokku küll sega :-) doseerimine suht võimatu seguga.
Õhku ei pea panema. Minul on pikim automaatsöötjaga vahe olnud 2 nädalat ja mingit kleepuvust ei ole täheldnud.
Reguleeritavuse piir selle puruga on suht suur, lisaks saad seadistada ka 2 söötmist ööpäevas, nii et nälga ei tohiks keegi jääda.
Töökindkus = täis patareid (kui täis, siis toimib, kui tühjad, siis seisab).
EDIT: Kui sul vaja korraga doseerida 3-e erineva "kujuga" toitu, siis sobiks ideaalselt selline vidin
Pilt
Seal saad igaks päevaks vajalikud asjad/ portsu õigesse lahtrisse valmis panna.

_________________
Reisid korraldab: http://reisikorraldaja.ee/


Üles
 Teema pealkiri: Re: Juweli automaatsöötja
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 05, 2017 12:30 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 07, 2016 05:46
Postitusi: 34
Kuna mul on Juweli akva, millel kaanel kohe õige suurusega auguke kirjaga "pane siia automaatsöötja", siis sai ka seda Juweli junni vaadatud.

Mulle meeldib, kui asjad on ühelt tootjalt ja ühes stiilis, aga paraku see Juweli tükk on paras plastmassikäkk, mille seadistamine on jäik ning tööreziimi kohta puudub korralik ülevaade. Oma kella tal ei ole, söötmist teostatakse sisselülitamisest alates iga 24h järel ning seadistada saab veel ühe lisasöötmise 6h järel peale esimest söötmist. Sellest, kuidas ta toitu doseerib, ma ei olegi õieti aru saanud. Kuidagi ta mingit kambrikest pöörab mikromootoriga.

Kui mul peaks automaatsöötjat vaja minema, siis tõenäoliselt läheks ja ostaks JBL-i söötja. Maksab kümneka enam, aga peal on korralik LCD ekraaniga juhtimine, mille abil saad programmeerida kuni 4 toidukorda päevas suvalisele kellaajale, igaühele eri toidukoguse. Toidu etteandmiseks on pöörlev "tigu-kruvi". Lisaks sellele saad toidupurgi otse söötja peale keerata.
http://www.kalake.ee/magevesi/toidud/to ... -must.html

Kui on vaja mitut toitu vaheldumisi jagada, siis Eheimil oli vähe kallim tükk ka selle jaoks:
http://www.kalake.ee/magevesi/toidud/to ... -twin.html

Samas ma ei ole siiani automaatsöötjat endale ostnud, sest a) kalade toitmine on lahe; b) see on hea aeg kõik kalad üle lugeda ja veenduda, et nendega on kõik korras.

Disklaimer: mul puuduvad igasugused isiklikud ja majanduslikud huvid viidatud tootja või kaupmehega seoses. Viide on postitatud puht informatiivsel eesmärgil.


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver