foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: CO2 jaotu effektivsemaks
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 01, 2016 02:54 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 18, 2007 09:23
Postitusi: 227
Pildid: 1
Asukoht: Uuri, Kuusalu vald
Olen hädas oma 370l (ülevooluga, peale tagasivool ning 53cm sügav) akvaariumi CO2 ga varustamisega. Co2 kulub ajulagedalt suures koguses. Mullid ketravad nii, et neid on raske loendada, aga mida pole, on tulemus. JA on permanent tester peal ja regulaarne PH/KH konroll topelt ka. Lahja on see tulemus ja ma ei jõua neid alloone nii palju täita :P

Siit küsmus, milline reaktor või redel või muu lahendus annaks suurema lahustuvuse.

JBLil on mingi vidin, mis pannakse filtri vooliku vahele või siis mõni elektriline mulliõhkuja ?

Momendil on vahel JBi Taifuun.

Aga ka asetus, kas ehk äkki peakski otse filtri väljajooksu panema.

_________________
370l segakooslus taimedega muldpinnasel
134l ootab uut ideed.

http://gritiakvaarium.blogspot.com/


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2016 04:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 22, 2004 03:58
Postitusi: 231
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Kas lisaks mullile vedelal kujul CO2-e kasutamine ei oleks mõeldav? See läheks otse vette.
Mingi EASYCARBO või FLOURISH EXCEL (võib-olla on veel mõned)?
EDIT 7.12.16: Mul on akvas mingi selline (pilt intenetist) hästi peene mulliga vidin, aga sellele vaatamata jõuavad osad mullid veepinnale
Pilt

_________________
Reisid korraldab: http://reisikorraldaja.ee/


Viimati muutis Maaks, Kolmapäev Dets 07, 2016 09:55, muudetud 3 korda kokku.

Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 02, 2016 06:42 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 22, 2013 11:25
Postitusi: 29
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Tere. JBLi Taifuuni redelil jooksevad mullid väga suurena, seega ka mulli ja vee kokkupuutepindala on suhtleiselt väike ja selletõttu ka lahustuvus kasin. Ise olen kasutanud väga primitiivset varianti ja ühendanud co2 toru Aquaeli pisikese sisefiltriga (need ei tohiks erilist midagi maksta, see filter siis ainult co2 lahustamise eesmärgil akvas). Filtri labad "jahvatavad" mulli väga peeneks mis soodustab ka co2 lahustumist. Filter on pandud põhja lähedale et mullidel oleks võimalikult pikk teekond veepinnale. Ma ei ütle et paremaid variante ei oleks, aga endal tundub see lihtne süsteem täitsa toimivat. Selle süsteemi pluss veel see et reguleerida on lihtsam kuna näed reaalset mullide pilve. Samuti näed kiirelt ära kui balloon tühi. Netiavarustest siis ka mingi pilt näituseks milline filter kasutuses: http://www.tatrapet.com/img/photos/resi ... n_3905.jpg
Parimat,
Aarne


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 03, 2016 09:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2012 08:29
Postitusi: 110
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
Mul on see Jbl'i mullilõhkuja olemas ja pole rahul kuna liiga, palju mulle jõuab akvaariumisse ja akvaarium on peeneid mulle täis ja ei lahustu ära. Ise kaalun eelfiltri ostmist ja seal eraldi lahustamist.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 05, 2016 04:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Mul on ka JBL ProFlora Direct (http://www.kalake.ee/jbl-proflora-direc ... 34000.html) - sellega peaks ideeliselt lahustama mulle vees paremini, aga paraku ikkagi viskab välisfiltri flöödist päris tihedalt (päris väikseid) mulle, millest päris suur osa lõpetab omadega pinnal (vt ka pilti minu albumis). Iibeist soetatud CO2 indikaator on tumeroheline ega lähe heleroheliseks isegi pärast 8 tunnist tööd (CO2 alustab tööd 1 tund enne valgustust ja lõpetab 1 tund enne kustumist), kuigi kõik kohad on mulle täis.

Ilmselt kõige parema mullide lõhustumise saad siis kui suunad gaasi välisfiltri sissevoolu ette. Samas see võib tähendada aeg-ajalt väiksemaid "turtsumisi" filtri sees.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2017 12:01 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 19, 2012 07:16
Postitusi: 42
Asukoht: Põhja-Tallinn
Ehk on kellelgi kokkupuudet või kogemusi...
Nimelt JBL ProFlora Direct paigaldatakse tootja juhendi kohaselt survepoolele. Internetis surfates leidsin infot, et mõningad paigaldavad seda ka tõmbepoolele? Sellisel juhul oleks gaasi teekond oluliselt pikem ja lahustumine parem? Või pole see mingil põhjusel ikkagi hea mõte?


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 22, 2017 01:39 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 06, 2015 09:41
Postitusi: 90
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Tervivs.
Tundub et sull akvas on nii võrd kõrge karedusega vesi et CO2 ei lahustu. Et siis minu pakkumine oleks selline, tee akvas olleva vee test. Ja kui tõesti vee karedus on kõrge pead mõttlema kuidas vett pehmendada. Samutti kirjuta temasse kareduse testide näidud.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2017 05:37 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Apr 19, 2012 07:16
Postitusi: 42
Asukoht: Põhja-Tallinn
Mina ei tõstatasin küsimuse, mis vähemalt minuarvates haakub teemaga. Ei suunanud seda otseselt kellelegi, kes siiani teemas sõna on võtnud. Samas ei saanud ka minu postitusele järgnevast kirjutisest vastust, küll aga sain selle teemaväliselt. Ehk mina siinkohal rohkem sõna ei võta.
Vastus minu küsimusele oli selline, et ei tohiks seda seadeldist tõmbepoolele paigaldada, vaid tuleks juhinduda tootjapoolsetest ettekirjutustest.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver