foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mure välise filtriga
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 22, 2016 03:40 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 10, 2013 06:05
Postitusi: 11
Pildid: 0
Tere,
Mure järgmine. Umbes 1,5 a tagasi vahetasin oma akvaariumis oleva sisefiltri välisfiltri vastu välja. Väliseks filtriks on siis AquaNova NCF-600. Siiani on toiminud ilusasti. Umbes korra kuus olen puhastanud filtrimaterjali ja voolikuid. Nüüd aga on mure selles, et kuidagi satub sinna süsteemi õhk. Mingi aja peale puhastamist on kõik ilus-kena-vaikne ja siis hakkab üks mürisemine ja mulisemine pihta. Kui filtrit kallutan ja liigutan siis tuleb jälle suur kogus õhku välja (seda siis paar päeva peale puhastust). Samuti on mul viimase 2-3 kuu jooksul tunne, et ta enam ei puhasta (st kõige pealmine filtrimaterjal on alati põhimõtteliselt puhast kui ma kasti lahti teen). IN ja OUT voolikud on õigesti paigas. Kas võib olla, et kuskil mingid tihendid ei pea enam nii hästi? Mõni muu probleem, mis selle filtriga tüüpiline?

Tänud abi eest :)


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure välise filtriga
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2016 06:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Hei! Kas abi on saadud? Mina aidata ei oska, aga äkki jääb kellelegi targemale nüüd silma.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure välise filtriga
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 12, 2016 09:37 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Pakuksin ise, et pigem mingis tihendis või ühenduses viga. Sellest saaks sotti, kui jätaksid filtri mõneks ajaks seisma ja uuriksid, kas kuskilt immitseb vesi läbi. See vesi peaks siis immitsema enne pumpa olevatest osadest. Kuna peale pumpa on surve osa, siis sealt ei saa õhk sisse tulla. Tegelt tahaks ka mõningaid pilte näha, kuidas asi paigaldatud on. Lisaks kontrolliksin, kas ühendustel, mis lähevad filtrisse ja lukustatakse hoovaga, on olemas rõngastihendid. Kas need on korralikud, ilma pragude või kriimudeta


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure välise filtriga
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2016 06:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 21, 2004 08:31
Postitusi: 148
Asukoht: Tallinn
aga filter üldse vett ringi akvaariumis ajab? Ja kuidas veevool on? Äkki voolikud hoopis täis kasvanud või vee sissevõtt suht umbes. Tõmbab ennast vaakumisse. Kuid siis peaks väljavoolul ka näha olema, et see nõrgem.

_________________
NetiKink - teie fotoga kruusid, T-särgid jne. Sooduskupong - AKVA annab -10% enamustest toodetest.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure välise filtriga
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 14, 2016 10:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänane kogemus, loodan et on kuidagi abiks.

Epikriis
-------
Varustus: välisfilter Eheim 2222, vanust >10a.
Kaebused: filter hakkas vastikult kõrisema.
Ravi: filtri sisu ja voolikute/kraanide puhastus -> OK (oli sodi täis küll).
Paar päeva hiljem: jälle kõriseb.
Taustainfo: noppisin vahepeal välja taimi tekitades paraja liiva/sodi tormi. Hommikuks oli vesi selge (oleks pidanud rutem puhastuma!).
Analüüsid: filtri ülevaatus -> OK. Voolikute/kraanide uus puhastus -> olid OK.
Diagnoos: sissetõmbe toru ees olevas eelfiltris (švammi tükk) oli vastik pikk vetik ummistuse põhjustanud, tekitas torus kena vaakumi (imedes ei saanud vett liikuma).
Ummistus likvideeritud -> OK.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mure välise filtriga
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 15, 2016 09:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2012 08:29
Postitusi: 110
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
Natuke OT, aga ma arvan, et korra kuus välisfiltrit puhastada on liiga palju, kuna bakterid tahes tahtmata natuke kannatavad, kui puhastad.. Ma puhastan enda filtrit korra poole aasta jooksul ja torusid pole ma üldse puhastanud(puhastaks ainult siis kui umbes on).


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver