foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Juwel Primo (LED) sari
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 19, 2016 07:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 25, 2015 09:10
Postitusi: 64
Pildid: 9
Asukoht: Pärnu
Kas kellegil on veel Primo LED sarja kuuluv akvaarium? Kuidas teil taimede kasvuga on?

Endal Primo 70 LED. Muidu on kõik hästi, kuid mulle siiski tundub, et antud valgustus ei sobi hästi taimedele. Hetkel on mul üks LED pulk kaane all, nii nagu ta orginaalis on. Saab veel 2 tk juurde lisada - valikus valge, punane, sinine. Ehk tuleks esialgu üks valge juurde lisada...? Võimalik muidugi, et asi millegis muus, kuid eelmisel akval oli luminofoor ja kõik oli hästi (taimed on samad). Väetist pole kunagi kasutanud, kuid olemas nad mul on. Proovisin nende kasutamist - doseerisin nagu pudelil kirjas, ainuke mis sellest välja tuli on vetikas :mrgreen: Tilk- ja ribatesti väärtused ka okei. Valgustus põleb samamoodi 9h nagu luminofooriga.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Juwel Primo (LED) sari
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 22, 2016 12:28 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 03:09
Postitusi: 250
Asukoht: Tallinn
Kui seal 70l kohta 8w led siis seda kindalasti vähe. Kui luminofoori soovitatakse 0,3-0,5w liitri kohta siis led-iga võiks selle jagada 2.
Soovitaks ise teha sinna 5x3w led laheduse ja neidki 2 eraldi lülitusega.
Kasutades erineva värviga led-e ja kindlasti taimedele mõeldud led-e.
Endal on ca 500l ja 84W led-e vana 216W luminofoor torude asemel ja taimed kasvavad usinasti.
Lisaks olen valmistanud teistelegi ja efektiivsus ja valgustugevus on ikka teine kuid kinnise kaanega akvaariumil tuleb mõelda kindlasti ventilatsioonile.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Juwel Primo (LED) sari
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 22, 2016 07:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 07, 2009 09:27
Postitusi: 39
Asukoht: Toila, Ida-Virumaa
Tere

Sekkun teemasse ja küsin targematelt: palju peaks led torusid olema 375l kastile (vallisneeria ja mbunad)?
Kust neid valgussüsteeme soetada saaks?
Varem olid mul 4x58W luminofoor torud...

Ervin
5207140

_________________
370 l, 4x58 w
Aafriklased


Üles
 Teema pealkiri: Re: Juwel Primo (LED) sari
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 22, 2016 11:10 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 03:09
Postitusi: 250
Asukoht: Tallinn
loomneinimene kirjutas:
Tere

Sekkun teemasse ja küsin targematelt: palju peaks led torusid olema 375l kastile (vallisneeria ja mbunad)?
Kust neid valgussüsteeme soetada saaks?
Varem olid mul 4x58W luminofoor torud...

Ervin
5207140

Ebay erinevaid lahendusi täis kallimast odava led toruni.
Isiklikult arvan,et need valmis led torud ei kõlba karu p.. ka. Kuna pm tavaline led-i riba on torusse pistetud.
Pigem juba siis vaadata mingi valmis kvaliteetne lahedus mis on oluliselt kallim või ise teha või lasta teha.
Kui huvi siis saan valgustuse valmistamisega aidata.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Juwel Primo (LED) sari
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 09, 2017 05:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 25, 2015 09:10
Postitusi: 64
Pildid: 9
Asukoht: Pärnu
Nonii, kuna Rein andis väga hea viite http://tropica.com/en/guide/make-your-aquarium-a-success/light/, siis sai kohe selgeks, et Novoluxi 60 LED annab välja 624 luumenit, mis on ilmselgelt taimede jaoks vähe. Ostsin ühe toru juurde, vaatame kas olukord paraneb.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Juwel Primo (LED) sari
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 11, 2017 03:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 25, 2015 09:10
Postitusi: 64
Pildid: 9
Asukoht: Pärnu
Tegelikult mulle ei meeldi, et te minu teemas kirjutate täiesti väliseid asju, mis läheb eraldi LED valgustuse teemasse :mrgreen:
Ikka ootaks kaaskannatajaid...


Üles
 Teema pealkiri: Re: Juwel Primo (LED) sari
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 11, 2017 09:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Palun vabandust, mu postitus ei olnud tõesti teemakohane. Kustutasin. Samuti kasutaja "vanapagan" vastuse mu kohatule lobale. Jään küll samale seisukohale aga see ei puutu asjasse.
Asjast ka :) Nagu juba veendusid, on valgust vähe. Samuti ma esialgu ei kiirustaks väetistega - olen ka neist saanud akvasse paraja vetikapuhangu. Kui taimed kiratsevad, võtavad pigem vetikad suure osa doseeritud väetisest endale ja tunnevad end hästi...
LED-torud on natuke nagu eilne päev, luminofoorid on minu meelest märksa asjalikumad. Vahest päris korralikud LED-valgustid on paremad. On tore, kui valgusti tarbib vähe energiat aga ta võiks ka valgustada... Samuti peaks tal olema sobiv spekter (nii taimedele kui ka vaataja silmadele). LED valgustite arendajate toodang peab kauem vastu, ka valgusviljakus püsib kauem sama. Odavate kopeerijate saavutused kustuvad kähku. Viimati võis sellist saavutust näha Nõmme pargi tänavavalgustites - väga kähku põlesid maha.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver