foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: valgustuse põlemis aeg
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 31, 2016 09:47 
Akvarist

Liitunud: Reede Okt 09, 2015 10:31
Postitusi: 44
Pildid: 0
tere. kuidas valgustit kasutada? selles mõttes -kas päeval või õhtul? taimed tahavad 8h valgust -kas päevane valgus arvestatakse ka sinna sisse? :roll:


Üles
 Teema pealkiri: Re: valgustuse põlemis aeg
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 01, 2016 01:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Apr 25, 2014 02:07
Postitusi: 114
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn/Keila/Vasalemma
Otsest päikesevalgust ei oleks akvaariumisse hea lasta, kui tahad vetikatest hoiduda. Normaaloludes vajavad taimed keskeltläbi 8 tundi valgustamist eraldiseisva valgustiga (mitte laelambiga :)).


Üles
 Teema pealkiri: Re: valgustuse põlemis aeg
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 01, 2016 03:18 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Valgustusperiood ei tohiks olla pikem kui 12 tundi, kuna taimed rohkemat ei suuda oma kasuks ära kasutada ja liiga pikk valgustusaeg soosib vetikaid. 8 tundi on OK alustavas akvas, lisaks uues akvas on algul luminofoortorud eriti äkilised, nii et võimaluse korral tihti lülitatakse algul mõni toru välja. Probleemide korral (ntx vetikapuhang) vähendatakse sageli valgustusperioodi lausa 6 tunni peale. Enamasti on aga valgustusperiood kuskil 8-10 tunni kandis. Kas see valgustusperiood on hommikul, õhtul või päeval, ei mängi suurt rolli. Ise olen sättinud õhtuks ajale mil kodus olen - milleks muuks akvat vaja, kui endale silmailuks.
Ruumi valgustust valgustusperioodi sisse ei loeta. Ja tõesti otsene päikesevalgus pole soovitav sellega kaasneva vetikaohu tõttu - ehkki ise vahel olen pruukinud, annab taimedele erksamad värvid.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: valgustuse põlemis aeg
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 01, 2016 05:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 06, 2009 02:20
Postitusi: 13
Pildid: 0
Asukoht: Ida-Virumaa
Kas valgustus peab põlema 8-10 tundi järjest või sobib ka nii, et näiteks hommikul 7.00 - 9.00 ja õhtupoolikul 16.00 - 22.00


Üles
 Teema pealkiri: Re: valgustuse põlemis aeg
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 01, 2016 08:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Looduses on pigem vastupidi: päeva keskel on heledam aeg. Aga kalu see vist suurt ei häiri kui vahepeal vaid toa valgus.
Mul põleb valgus 7-st 22-ni. Immiteerib Päikest: keskpäeval on heledam ja õhtul dimmitakse pimedamaks.
Dimmitavad luminofoortorude ballastid on muidugi kallimad aga e-bay'st saab parema hinnaga kui siinsete poodide lettidelt.
Foorumist olen lugenud, et sinu pakutud valgustusskeemi (ainult hommikul ja õhtul) kasutavad paljud akvaristid.


Üles
 Teema pealkiri: Re: valgustuse põlemis aeg
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 01, 2016 10:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
snuffik kirjutas:
Kas valgustus peab põlema 8-10 tundi järjest või sobib ka nii, et näiteks hommikul 7.00 - 9.00 ja õhtupoolikul 16.00 - 22.00

Sobib ka nii. Mõned akvaristid on olnud arvamusel, et valgustusperioodi poolitamine aitab vetikate vastu, aga see pole kinnitust leidnud - kuid see ei tee ka kahju.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: valgustuse põlemis aeg
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 08, 2017 11:23 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Kaevan vana teema üles.
Mul paistab päike akvaariumi otsaklaasile , päris tihe vetikavaip juba on moodustunud. Kuna otsaklaas pole vaatlusklaas , siis las see vaip olla pealegi. Kaitseb akvat päikese eest .
Küsiks hoopis seda , et kui igasugu akvalambid/pirnid üritavad pingsalt järgida päikesevalguse spektrit , siis miks looduslik päike põhjustab tolmvetika vohamise , rohelise vee ja vbl veel mõnd ebameeldivust millest ma teadlik veel ei ole.


Üles
 Teema pealkiri: Re: valgustuse põlemis aeg
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 10, 2017 08:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Joker kirjutas:
Kaevan vana teema üles.
Mul paistab päike akvaariumi otsaklaasile , päris tihe vetikavaip juba on moodustunud. Kuna otsaklaas pole vaatlusklaas , siis las see vaip olla pealegi. Kaitseb akvat päikese eest .
Küsiks hoopis seda , et kui igasugu akvalambid/pirnid üritavad pingsalt järgida päikesevalguse spektrit , siis miks looduslik päike põhjustab tolmvetika vohamise , rohelise vee ja vbl veel mõnd ebameeldivust millest ma teadlik veel ei ole.

Küsimus on valguse intensiivsuses. Kui paned akvas valgusti arvestusega 2W/l kohta saad ilmselt sarnase tulemuse.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver