foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: valgustuse valik
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 29, 2005 10:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 11:36
Postitusi: 61
Asukoht: Tallinn
mul küsimus selline, et mul on olemas lambid akva-clo, flora-clo ja san-clo
kuidas oleks neid kõige ettem kombineerida 200l akvaariumi peale? torud on 120cm pikkad 40w akvaariumi laius on aga 35cm.

_________________
200L, JBL Cristal Profi 1500, Philips Sylvania Aquastar T8/36w + Philips


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 29, 2005 11:14 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
lambid muidugi paras kräpp, aga et nad olemas on, siis kolm toru kõrvuti peaks ju ometi ära mahtuma ja mis valikut seal enam?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 29, 2005 11:17 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 11:36
Postitusi: 61
Asukoht: Tallinn
aga mis lamppe siis soovitate

_________________
200L, JBL Cristal Profi 1500, Philips Sylvania Aquastar T8/36w + Philips


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 30, 2005 12:24 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Lampidest on ju siin foorumis n+x korda räägitud. Midagi uut siin lisada pole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 30, 2005 09:09 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 11:36
Postitusi: 61
Asukoht: Tallinn
on jah aga kasu pole sest midagi sest kui üks ütleb et on see ja too hea, siis teine teeb jälle samad asjad täiega maha ja soovitab vastupidiselt midagi muud. No krt mida ma siis tegema pean ja tahaks näha kas keegi ka midagi asjalikku ütleb või on targad lihtsalt rääkima ja tegelt ei tea asjast üldse midagi.
mul selline jama et ennem oli san- clo ja akva-clo ja vetikad tulid akvasse kohe nõnna palju oli neid siis soovitati san-clo vahetada floora-clo vast ja samas mingi teine vennike väitis et floora-clo on mõttetu ja hoopis san-glo parem. mis võimsus peaks üldse olema ja mittu lampi peaks olema ja mis spektris peaks olema et neid vetikaid ei tuleks?

_________________
200L, JBL Cristal Profi 1500, Philips Sylvania Aquastar T8/36w + Philips


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 30, 2005 09:29 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Nagu aru saan, siis väidad, et teistes teemades on loll jutt ja nüüd tegid uue teema, kust tõde välja tuleb.

Vetikad tulevad sul muudel põhjustel kui sinu lambitorude valik.
Ka vetikatest ja nende ilmumise põhjustest on minuteada juba piisavalt juttu olnud.

Akvaristika ei ole pealiskaudne teema - tuleb lugeda ja hoolega mõelda. Et teiste nõuannetest kasu oleks, tuleb ise kaasa ka mõelda.

Sinu praeguste sõnavõttude põhjal võin oletada, et sa pole viitsinud piisavalt lugeda ega kaasa mõelda.

Kordan veelkord: lambitorude valimise ja valgustuse teemal on rohkelt vesteldud ning jääb üle vaid omale usaldusväärne või sobiv variant valida.


Viimati muutis devi, Neljapäev Juun 30, 2005 09:38, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri: valgus
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 30, 2005 09:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 22, 2005 01:49
Postitusi: 247
Asukoht: Kadrina
ma arvan et puhta kullana ei saa siin kellegi juttu võtta, kõik räägivad lihtsalt oma kogemustest aga akvaariumid on ju kõigil erinevad. tuleb ise kõik läbi katsetada põhimõtteliselt ja siis oma kogemustest pajatada...

_________________
200 l
20 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 03, 2005 06:56 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 11:36
Postitusi: 61
Asukoht: Tallinn
ei mõelnud asualt seda et nüüd kõik lolli juttu ajavad nii et sorry kui keegi solvus. Lihtsalt tundus et asi läheb imelikuks. Sellest et akvaarium ei ole mingi pealiskaudne teema olen juba ammu aru saand. Lihtsalt vihale ajab kui oled ostnud lampe juba nii umbes 700.- eest ja siis tuleb ikka keegi ja ütleb et see on jama. Nii mõtlesingi siia kirjutada ja vaadata mida soovitatakse kõige rohkem et ei peaks nende lampidega enam jamama.

_________________
200L, JBL Cristal Profi 1500, Philips Sylvania Aquastar T8/36w + Philips


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 03, 2005 07:47 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 11:36
Postitusi: 61
Asukoht: Tallinn
kas keegi oskaks öelda mis spektris vetikas kõige paremini kasvab ja millises mitte?

_________________
200L, JBL Cristal Profi 1500, Philips Sylvania Aquastar T8/36w + Philips


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 03, 2005 09:10 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 09, 2004 12:18
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Ma pakun, et samas spektris mis elustaimedelegi kõige paremini sobib st. spektri punases ja sinises osas. Teisest küljest aga arvan, et vetikal on üsna üks kõik mis spektris on valgus peaasi, et seda kasvõi minimaalselt oleks.
Vetikavastases võitluses ei oma valgusspekter mitte mingisugust tähtsust või vähemalt ei ole vetikate tekkimine sõltuv valgusspektrist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2005 08:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Pigem on nii, et sobiva spektriga valgus soodustab taimede kasvu ja need võtavad vetikatelt elamisruumi ära.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2005 10:33 
Akvarist

Liitunud: Reede Apr 09, 2004 12:18
Postitusi: 102
Asukoht: Tallinn
Nii peaks see tõepoolest olema aga üritasin vihjata sellele, et ainult spektrist jääb väheks ja tegelikud vetikatekke põhjused peituvad siiski mujal. Ma ei üritagi väita, nagu spekter ei omaks taimekasvatuse kohalt mingisugust tähtsust, fotosünteesiks vajavad taimed nagunii kogu spektrit st. sellepärast soovitataksegi kasutada paralleelselt koos taimekasvatustorudega ka neutraalseid valgeid torusi (näit. Gro-Lux ja Phillips 84 või 94)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2005 02:00 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 11:36
Postitusi: 61
Asukoht: Tallinn
olen nüüd siin väga põhjalikult ringi tuianud kas selline valgustuse valik on ok 200l akva puhul et 1 PHILIPS akvarelle ja teine siis 865 või 860

_________________
200L, JBL Cristal Profi 1500, Philips Sylvania Aquastar T8/36w + Philips


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2005 02:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 27, 2004 10:05
Postitusi: 66
Asukoht: Tallinn/Tartu
akvakala, ära põe nende lampide pärast nii väga. SunGlo ja AquaGlo on täiesti normaalsed lambid, FloroGlo on tõepoolest saast lamp, seda kaane alla panna ei soovitaks. Muidugi need Hageni lambid ei ole ei hinna ega kvaliteedi poolest võrreldavad vastavate Philipsi või Osrami seeriatega, kuid ega see vahe nii suur ka pole, et peaks nii hullusti pabistama. Endal on 100 l vee peale 2 18W SunGlod, 1 18W AquaGlo ja 1 18W GroLux, kombinatsioon töötab üsna korralikult ja mingit probleemi pole.
Soovitan kaane alla panna juba olemasolevad SunGlo ja AquaGlo (olen õieti aru saanud, et sul 2 lambikohta kaane all?), see on aksepteeritav kombinatsioon. Muidugi kui soovid taimi kasvatada, siis oleks hea kaks lambikohta veel juurde ehitada (sellest on foorumis juttu küll ja küll olnud). Kui kohti on kaane all 4, siis lähtutakse samast põhimõttest, pannakse vaheldumisi 2 üldspektriga lampi ja 2 spetsiaalspektriga lampi.
Vetikaprobleemid ei tõenäoliselt põhjustatud valgustusest, kontrolli veeparameetreid.

_________________
128l- Amazon


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 04, 2005 02:54 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 11, 2004 11:36
Postitusi: 61
Asukoht: Tallinn
mul on praegu seal flora-clo ja akva-clo aga eks ma vahetan ümber sest mul san-clo ka olemas ja tegelt plaanis kaas ka ehitada ja siis lampide kohti juurde tekitada. mida ma nende lampidele juurde võiks panna?
Nende vetikate pärast ma enam ei muretsegi sest vist põhius teada aga taimed nagu ei kasva aga ära ka ei närbu.

_________________
200L, JBL Cristal Profi 1500, Philips Sylvania Aquastar T8/36w + Philips


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver