foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: CO2 reduktori töösurve
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 28, 2016 12:15 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 21, 2015 10:34
Postitusi: 12
Ostsin aquaristic.net poest CO2 seadme: http://fish.aquaristic.net/aquaristic-t ... plant.html

Küsimus järgmine: Balloon töösurve on kuskil 70 bari, töörõhu regullisin 1 bari peale. Kui mull jookseb on kõik hästi ja stabiilne. Aga kõigile lisaks on asjal ka solenoidklapp, kustkohast minu mõistus otsa saab. Kui klapp paneb gaasi tee kinni, siis töörõhk tõuseb müstilistesse kõrgustesse (loe manomeetri põhja). Kas redukor katki või see asi peabki nii olema või mul on midagi kahesilmavahele jäänud?


mõni tund hiljem: võtke ülaltoodud stabiilsust reservatsioonidega. Tundub, et ikkagi midagi totaalselt puus selle reduktoriga. Stabiilne on see ainult u 120 mulliga minutis (mida on ilmselgelt liiga palju) nii kui üritada nõelklapiga mullide arvu vähendada läheb töösurve manomeetri lõppu ja sinna jääb, olgugi, et töösurve on regullitud miinimumini.

Vabalt võib olla, et ma olen tegelikult loll ja keegi seletab ära mida ma tegema pean aga hetkel võtsin sakslastega ühendust ja vaatame mis nad ütlevad


Üles
PostitusPostitatud: Reede Jaan 29, 2016 05:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ma just vaatasin kuidas minu solenoidiga reduktori rõhud käituvad kui klapp sulgub, mingit muutust rõhus ei olnud. Minu omal on surved paigas, ise ma neid muuta ei saa. http://imgur.com/bthMpHE

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 30, 2016 11:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 22, 2004 03:58
Postitusi: 231
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
See reduktor on rikkis. Väljundrõhk peaks olema kulust sõltumata stabiilne.

_________________
Reisid korraldab: http://reisikorraldaja.ee/


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 30, 2016 06:43 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 21, 2015 10:34
Postitusi: 12
Aitäh kahtlusi kinnitamast. Nüüd tuleb ilmselt selle poega võitlusesse asuda, sest minu kirjale pole keegi suvatsenud kolme päeva jooksul vastata.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 15, 2016 10:51 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 21, 2015 10:34
Postitusi: 12
Saaga sai lõpu. Tuli uus töötav reduktor. Kinnitust sai ka vana ütlus, et kui tahad head ja odavat, siis tuleb kaks asja osta - üks hea ja teine odav. Ei soovita kellelegi ülaltoodud lingil toodet osta - kõik jupid justkui eraldivõttes funktsioneerivad kuid komplekt kui selline ei tööta nii nagu teoorias peaks. Solenoidklapi ja nõelkraani töö kinni-lahti tsüklis tegelikult stabiilset gaasivoolu ei taga ja mullide hulk erineb nagu siga ja kägu ja hetkel tiksubki ühtlaselt ööpäev läbi vastasel juhul gaasitan kalad ära.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver