foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: eheimi filtri valimine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2005 11:26 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
olude sunnil pean vahetama välja praeguse välisfiltri. uue otsingul on kindlat eelistuseks eheimi filter. välja olen valinud 325 L akva jaoks kaks varianti classic 2217 ja prof 2026. millised on näiteks professionell II seeria filtrite eelised classiku ees (või vastupidi :D )?
asi selles sest raha kysitakse nende kummagi filtri eest umbes sama klots :?
nii et mida valida?
hinnad vaatasin http://www.aquaristic.net lehelt. või on veel paremaid kohti kust tellida?
kas peale minu on veel tellimishuvilisi?

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2005 12:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
on ka selline koht ise vaatasin sealt, aga ei tellinud. hinnad tunduvad suht sarnased ja kättesaamis aeg pidi olema tsirka 4 nädalat.
http://www.shopsolution.nl/shop/home.as ... ptid=eheim


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2005 12:25 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
classic 2217 pakkutakse ka ~85 euriga + saatekulud
http://www.aquaristikshop.com/cgi-bin/n ... 8AxfAVedyR
prof II 2026 leitud minimaalne hind on 110 euri + saatekulud.

aga oskab keegi ennustada palju võiks olla saatekulu

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2005 01:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 04, 2005 11:51
Postitusi: 791
Asukoht: Tallinn Mustamäe
minu antud lehekyljelt tellides, saatekulu ei ole, kui summa yletab 70 v6i 75 euri.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2005 03:30 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
kas keegi on tellinud http://www.zooplus.de lehelt?

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2005 04:02 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
http://www.zooplus.de sellelt lehelt yritasin siis tellida aga kliendiks saamiseks tuleb valida asukohaks riik. eestit nende hulgas pole. on keegi äkki selle tellimise trikiga hakkama saanud?

sellel lehel classic 2217 ainult 77 euriga. kui keegi on juba sealt tellinud siis oleks hea kui saaks natuke õpetust.
sest huvi on suur

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Üles
 Teema pealkiri: Re: eheimi filtri valimine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2005 04:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 15, 2004 07:19
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn, Kristiine
kala sõber kirjutas:
olude sunnil pean vahetama välja praeguse välisfiltri. uue otsingul on kindlat eelistuseks eheimi filter. välja olen valinud 325 L akva jaoks kaks varianti classic 2217 ja prof 2026. millised on näiteks professionell II seeria filtrite eelised classiku ees (või vastupidi :D )?
asi selles sest raha kysitakse nende kummagi filtri eest umbes sama klots :?
nii et mida valida?


Professional on etem, selle pärast, et:
A) Proffessional on kenam vaadata
B) 2126 on sisemise küttekehaga, nii, et saad loobuda küttepulgast akvaariumis
C) Professional on hääletu (väljas peab ikka totaalne vaikus olema, et kuuleksid, kuidas filter töötab)
D) litsam lahti ühendada ja hooldada
E) kui voolik juhtubki tühjaks jooksma, siis pole vaja hakata toru otsest imema, vajuta ainult priming nuppu

_________________
200 l, 95x65x39
Melanohromis Johanni 2x (1 isalne) - Labeotropheus trewavasae 6x (3 isast) - Black Convict 2x (1 isane)
Plecostomus Hypostomus 1x (laisk ja kartlik)
Kruus ja kivid. Veel kive. Ja mõned õhumullid.
Eheim 2322 professionel.


Üles
 Teema pealkiri: Re: eheimi filtri valimine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2005 05:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
macintosh kirjutas:
Professional on etem, selle pärast, et:
A) Proffessional on kenam vaadata
B) 2126 on sisemise küttekehaga, nii, et saad loobuda küttepulgast akvaariumis
C) Professional on hääletu (väljas peab ikka totaalne vaikus olema, et kuuleksid, kuidas filter töötab)
D) litsam lahti ühendada ja hooldada
E) kui voolik juhtubki tühjaks jooksma, siis pole vaja hakata toru otsest imema, vajuta ainult priming nuppu

Punktiga 'A' täitsa nõus.
Punkt 'B' on õige, aga siiski kasutaks kütet, mis filtri voolust ei sõltu (põhjaküte - taimedele meeldib :D )
Punktiga 'C' nõus, aga aasta peale ostmist on minu 2028 küll põrisema hakanud (mind ei häiri, kuna põriseb teine vannitoas omaette)
Punktiga 'D' samuti nõus, aga seda annab tegelikult mõne kuulkraani ja kiirühendusega teostada (mis muidugi maksab lisaraha).
Punkt 'E' on kaheldav värk. Minu priming nupp läheb küll sissepoole, aga välja enam ise ei jõua tulla. Määrimine aitab 3-ks kuuks :x

Seega kokkuvõttes - üle paarikümne euro pole mõtet ProfII-seeria eest minumeelest rohkem maksta, kui mõni neist kriteeriumitest (näit. aastajagu vaikust) just hirmolulise tähtsusega pole...


Üles
 Teema pealkiri: Re: eheimi filtri valimine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2005 06:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 15, 2004 07:19
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn, Kristiine
Lauri kirjutas:
Punktiga 'A' täitsa nõus.
Punkt 'B' on õige, aga siiski kasutaks kütet, mis filtri voolust ei sõltu (põhjaküte - taimedele meeldib :D )

Vot selle kohta ei osak küll miskit öelda, sest taimekasvatusega pole eriti tegelenud. Aga põhjakütte puhul on muuseas tulem sama - küttekeha pole akvaariumis näha :-D

Tsiteeri:
Punktiga 'C' nõus, aga aasta peale ostmist on minu 2028 küll põrisema hakanud (mind ei häiri, kuna põriseb teine vannitoas omaette)


Mina olen oma 2322 tarvitanud juba 4,6 aastat ja ta on täpselt sama vaikne nagu soetamise ajal. Kuna minu vidin asub elutoas ja avalikult nähtav, siis see minu jaoks eriliselt oluline.

Mis puutub asajolusse, et 1 aasta möödudes hakkas põrisema, siis peab sul midagi valesti olema - asi selles, et lahendus on oma lihtsuses geniaalne - ainuke liikuv detail ongi vindi/rootori laba/telg, mis täidab ühtalasi ka magnetsüdamiku funktsiooni. Hõõrdumine takib vaid kahes punktis ja on pidevalt vee poolt "määritud". Müra saab tekkida vaid kolmel juhul:
a) pidevalt satub õhku sisse
b) rootori telg on kõver ja rootor "nühib" pöörlemisel vastu korpust
c) rootor on tasakaalust väljas

Tsiteeri:
Punktiga 'D' samuti nõus, aga seda annab tegelikult mõne kuulkraani ja kiirühendusega teostada (mis muidugi maksab lisaraha).

ja pealegi pole kena vaadata, kui nähtavale jätad - ise jätsin tehnika nähtavale - ainult juhtmed peitsin ära. Silma ei riiva mitte üks raas, sest filtri disain on vabalt elutuppa sobiv :-)

Tsiteeri:
Punkt 'E' on kaheldav värk. Minu priming nupp läheb küll sissepoole, aga välja enam ise ei jõua tulla. Määrimine aitab 3-ks kuuks :x

Isiklik kogemus küll puudub, aga sõber soetas vaid õige pisut hiljem endale kogu kama ja tal pole probleeme olnud. Ilmselt on see puhtalt eksemplari küsimus.

_________________
200 l, 95x65x39
Melanohromis Johanni 2x (1 isalne) - Labeotropheus trewavasae 6x (3 isast) - Black Convict 2x (1 isane)
Plecostomus Hypostomus 1x (laisk ja kartlik)
Kruus ja kivid. Veel kive. Ja mõned õhumullid.
Eheim 2322 professionel.


Üles
 Teema pealkiri: Re: eheimi filtri valimine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2005 06:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
macintosh kirjutas:
Mis puutub asajolusse, et 1 aasta möödudes hakkas põrisema, siis peab sul midagi valesti olema - asi selles, et lahendus on oma lihtsuses geniaalne - ainuke liikuv detail ongi vindi/rootori laba/telg, mis täidab ühtalasi ka magnetsüdamiku funktsiooni. Hõõrdumine takib vaid kahes punktis ja on pidevalt vee poolt "määritud". Müra saab tekkida vaid kolmel juhul:
a) pidevalt satub õhku sisse
b) rootori telg on kõver ja rootor "nühib" pöörlemisel vastu korpust
c) rootor on tasakaalust väljas

Kahtlustan ise kah seda viimast varianti - peab vist katsetama uue rootoriga...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 31, 2005 10:02 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
kas 2026 filtril on olemas ka selline koht (nt. mingi spets kolmik) kuhu saaks lasta nt co2-te peeneks jahvatamiseks? akvasse nähtavale kohale ei tahaks igasuguseid kellasid ja vilesid juurde panna :?
nimelt plaanis tellida koos filtriga ka: CO2 Pressure reducer with 2 Manometer + dosage valve. vot selline vigur. baloon on juba kodumaa pinnalt orgunnimisel. :D

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 31, 2005 10:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Ma soovitaks panna CO2 reaktori akvasse mineva vooliku vahele (või vähemasti juhtida sellest läbi üks osa akvasse minavast veest).

CO2 juhtimine rootorisse tekitab ühest küljest parajat põrinat ja teisest küljest nõuab see Prof-seerial üksjagu ehitamist omal initsiatiivil, sest ettenähtud kohta selleks pole.
Või tegelikult vist ikkagi on... sihuke asi nagu Air diffusor, aga see käib vooliku lõppu akvas (oma näpuga ma seda katsunud pole, seega eriti rohkem ei oska selle kohta kommenteerida).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 13, 2005 02:29 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 12, 2005 11:18
Postitusi: 2
Asukoht: Tallinn
Kas tellisid nimetatud vidina ära (CO2 Pressure reducer with 2 Manometer + dosage valve)? Kogemused tellimise ja vidinaga? Kas sobib meil müüdavate tulekustutite otsa?


Üles
 Teema pealkiri: tehnikast
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 13, 2005 04:06 
Akvarist
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 03, 2004 11:42
Postitusi: 243
Asukoht: Tartu
ei tellind ikkagi sealt. filtri lasin ühel kodustatud sakslasel otse saksast tuua. reduktoriks sai hangitud meditsiinialat pärit peenreguleerimisega reduktur.

_________________
tegelikult meremees:
http://meri.akvarist.ee/viewtopic.php?f=13&t=1707


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 13, 2005 08:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Mul kasutusel nii ECCO kui ka PROFI filter. Vahe on öö ja päev.Igal juhul soovitan profi-sarja.

_________________
www.basset.ee


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver