foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Välisfiltri hooldusest
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 10, 2015 09:06 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 11, 2012 11:26
Postitusi: 187
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa
Oleks siis mõned küsimused välisfiltri pidajatele:

Millist meediat kasutate? Kas ja millal tuleks see välja vahetada? Mõtlen just et kui pikk on aktiivsöe eluiga?

Kuidas on teil välisfilter komplekteeritud ja mis meediat kasutate? Ise panin meedia sisse sellises järjekorras nagu siin videos soovitati. Mida arvavad targemad akvaristid- on vastuväiteid?

https://www.youtube.com/watch?v=szrUlHTW5Zo

Ehk siis eestikeeles: vesi liigub välisfiltris läbi meedia alt üles ja peaks läbima enne mehhaanilise filtri ja siis bioloogilise, et enamus mustusest settiks kanistri põhja tuleks natuke keraamilist meediat sinna panna. Ülemistes kastides tuleks kasutada kõrge kvaliteediga biomeediat.

Mul on veel vee sissevõtuvooliku otsa pandud eelfiltriks ümmargune svamm mida on lihtne veevahetuste ajal puhastada ja välisfiltrit pole vaja nii tihti puhastada.

_________________
MAD- multiple aquarium disease


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfiltri hooldusest
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 10, 2015 10:53 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Välisfiltris (JBL CristalProfi e901) kasutan suht sama loogikat, mis videos - alumises kastis švammid, kahes järgmises biopallid. Pisike sisefilter on sodikorjajaks, seal üks švamm ja ülejäänu vatiin.

Välisfiltrit puhastan paari-kolme kuu takka, lihtsalt loputan sisu akvast võetud vees, midagi ei asenda. Sisefilter saab kerge puhastuse iganädalase veevahetuse käigus, ühtlasi asendan vana vatiini uuega. Keemilisi filtrimaterjale (süsi jms) ei kasuta.

_________________
...


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfiltri hooldusest
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 11, 2015 11:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Süsi on filtris vajalik vaid siis, kui mingi haiguse ravi järel on vaja veest ravimi jäägid kätte saada. Muidu seda filtrisse ei panda.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfiltri hooldusest
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 11, 2015 02:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 30, 2012 08:29
Postitusi: 110
Pildid: 15
Asukoht: Tartu
Filtri järjekorraga olen ma päri ja ise kasutan sama järjekorda.
Ma olen viimasel ajal kaalunud, et sealt samast tellida biohome "mini" ultra meediat, aga jube kallis on just postitasu pärast. Viimasel ajal olen mõelnud, et peaks kalakesest tellima eheim LAV või EHEIM substrat pro meediat ja korvid korralikult seda materjali täis laduma, kuna praegu on mul mingi selline meedia, mis pole eriti poorne.
Seachem matrix'it pole mõtet osta, kuna nagu sain aru, siis on tegu pimss kiviga(mõte liikus et võiks proovida pimssi akvaariumis - aga pole jõudnud uurida, et kui odavalt saaks seda pimss'i ja kuidas peaks seda töötlema eelnevalt).


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfiltri hooldusest
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 11, 2015 02:28 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 15, 2014 01:59
Postitusi: 261
Pildid: 1
Asukoht: Soome
Paljud kasutavad ka K1 filtrimeediat. Ma nüüd ei tea, kas seda võetakse kui bioloogilist filtrimeediat või mehaanilist :?: Välismaal tundub olevat populaarne meedia.

_________________
180l- 5 ancistrus 1 albiino, 6 Corydas Aeneus, 7 kribensis,gupid
60l- Hemichromis Lifalili maimudega


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfiltri hooldusest
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 11, 2015 06:47 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Minul on biopallideks segu - Eheim Substrat Pro ja filtriga kaasa tulnud JBL MicroMec. Ei olnud plaanis kahest kokku segada, lihtsalt nii sattus.

_________________
...


Üles
 Teema pealkiri: Re: Välisfiltri hooldusest
PostitusPostitatud: Reede Mär 13, 2015 03:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Meil on akvas kasutuses välisfilter JBL CristalProfi e1501 greenline.

Meedia sahtlite paiknevus kanistris (ülevalt > alla):
1. Suurte pooridega svamm.
2. Väikeste pooridega svamm.
3. Biopallid 1x.
4. Biopallid 2x.
5. Makaronid.

Sissevoolu sõela küljes kombineeritud svamm ehk eelfilter (Eheim sisefiltri oma). Eelfiltri määrdumist 1-nädala jooksul on näha siit. Olen eelfiltrit kasutanud vahelduva eduga. Vahest kasutan vahest mitte. Kõige kauem on välisfilter puhastuseta töötanud (ilma eelfiltrita) 7-kuud. Aastas puhastan välisfiltrit tavaliselt 2-3x. Üritan välisfiltrit vähem näppida. See välisfilter on probleemideta töötanud 24/7/365 üle 2-aasta. Hea, töökindel ja vaikne välisfilter. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver